P 14 år:

Dela

80 meter:

  9.69

+0.6

Omar Chabaan-00, IFK Helsingborg

13.09

Uddevalla

  9.76

-1.0

Edvin Persson-00, Malmö AI

06.07

Helsingborg

  9.79

-0.1

Marcus Andersson-00, Öresund FK

23.08

Stockholm/S

10.10

+0.4

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

27.07

Hässleholm

10.18

+0.4

Hampus Lilja-00, Klippans FK

27.07

Hässleholm

11.06

-0.5

Viktor Glimberg-00, Eslövs AI

25.05

Eslöv

11.07

+0.3

Simon Wennolf-00, Lomma FIK

07.06

Vellinge

11.51

+0.4

Rasmus Glimberg-00, Eslövs AI

27.07

Hässleholm

11.59

+0.5

Fredrik Åstrand-00, Lomma FIK

25.05

Eslöv

11.89

-1.3

Olav Näss Wibrån-00, KFUM Kristianstad

04.05

Hässleholm

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.64

+2.2

Edvin Persson-00, Malmö AI

08.06

Ystad

11.01

+2.2

Casper Mårtensson-00, Ystads IF

08.06

Ystad

300 meter:

39.79

 

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

23.08

Ängelholm

40.95

Hampus Lilja-00, Klippans FK

23.08

Ängelholm

44.64

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

23.08

Ängelholm

53.77

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

25.05

Eslöv

800 meter:

2.10.45

 

Ezatullah Nabizada-00, Öresund FK

13.09

Uddevalla

2.14.79

Henrik Möbius-00, Malmö AI

13.09

Uddevalla

2.18.59

 

Axel Sjöberg-00, Öresund FK

31.05

Trelleborg

2.22.15

 

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

27.07

Hässleholm

2.34.59

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

21.09

Varberg

800 meter, manuell tid:

2.27.0m

 

Kalle Tostrup-00, Malmö AI

15.05

Malmö/S

2.52.4m

 

Erik Stein-00, Björnstorps IF

21.05

Malmö/He

2000 meter:

6.36,71

Henrik Möbius-00, Malmö AI

14.09

Uddevalla

6.39.78

 

Ezatullah Nabizada-00, Öresund FK

14.09

Uddevalla

80 meter häck 84.0 cm:

12.61

-1.4

Casper Borgström-00, IFK Lund

14.09

Uddevalla

12.68

-2.1

Omar Chabaan-00, IFK Helsingborg

14.09

Uddevalla

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

 

 

 

 

 

1.500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.70

Samuel Fransson-00, Öresund FK

13.09

Uddevalla

1.63

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

13.09

Uddevalla

1.59

Casper Borgström-00, IFK Lund

26.07

Hässleholm

1.59

- " -

31.08

Linköping

1.57

 

Jacob Topcu-00, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

1.45

Viktor Glimberg-00, Eslövs AI

25.05

Eslöv

1.45

Fredrik Åstrand-00, Lomma FIK

25.05

Eslöv

1.40

 

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

26.07

Hässleholm

1.40

Rasmus Glimberg-00, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

Stavhopp:

3.46

Edvin Persson-00, Malmö AI

06.07

Helsingborg

3.10

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

20.09

Varberg

Längdhopp:

5.74

+0.0

Marcus Andersson-00, Öresund FK

13.09

Uddevalla

5.57

-0.4

Hampus Lilja-00, Klippans FK

13.09

Uddevalla

5.41

+0.0

Omar Chabaan-00, IFK Helsingborg

13.09

Uddevalla

4.94

+0.1

Casper Borgström-00, IFK Lund

21.09

Varberg

4.90

+0.0

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

13.09

Uddevalla

4.80

+1.5

Samuel Fransson-00, Öresund FK

27.06

Göteborg/U

4.39

+1.4

Casper Mårtensson-00, Ystads IF

08.06

Ystad

4.14

+0.5

Olav Näss Wibrån-00, KFUM Kristianstad

04.05

Hässleholm

4.12

+0.0

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

25.05

Eslöv

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.02

+2.3

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

24.08

Ängelholm

4.88

+3.4

Samuel Fransson-00, Öresund FK

27.06

Göteborg/U

4.45

Casper Mårtensson-00, Ystads IF

24.06

Simrishamn

Trestegshopp:

11.49

+0.0

Hampus Lilja-00, Klippans FK

23.08

Ängelholm

10.84

+0.2

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

23.08

Ängelholm

  8.90

+0.0

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

26.07

Hässleholm

  7.75

+0.3

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

23.08

Ängelholm

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

11.62

Casper Borgström-00, IFK Lund

13.09

Uddevalla

10.05

Marcus Andersson-00, Öresund FK

06.06

Vellinge

  9.98

 

Hampus Lilja-00, Klippans FK

04.05

Hässleholm

  9.79

Samuel Ahlqvist-00, IFK Lund

04.10

Malmö/S-K

  9.12

 

Jacob Topcu-00, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

  8.40

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

10.09

Eslöv

  8.06

Viktor Tullgren-00, Klippans FK

04.07

Helsingborg

  7.51

Omar Chabaan-00, IFK Helsingborg

31.08

Linköping

  7.09

Casper Mårtensson-00, Ystads IF

01.06

Klippan

  6.44

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

04.07

Helsingborg

Diskus 1.0 kg:

40.91

Casper Borgström-00, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

22.61

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

10.09

Eslöv

21.49

 

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

06.06

Vellinge

Slägga 4.0 kg:

33.62

Casper Borgström-00, IFK Lund

25.07

Hässleholm

26.23

 

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

24.08

Ängelholm

14.13

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

10.09

Eslöv

Spjut 600 gram:

36.22

Casper Borgström-00, IFK Lund

02.08

Kil

35.21

Johan Tropp-00, Hässleholms AIS

23.08

Ängelholm

32.03

Albin Wågsäter-00, IF Kronan

31.08

Lund

31.18

 

Hampus Lilja-00, Klippans FK

26.07

Hässleholm

26.81

Viktor Tullgren-00, Klippans FK

05.07

Helsingborg

25.44

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

14.09

Uddevalla

24.39

Samuel Ahlqvist-00, IFK Lund

30.08

Linköping

23.78

Sidney Andersson-00, Eslövs AI

10.09

Eslöv

22.97

 

Ali Zufer-00, Öresund FK

18.06

Malmö/S-K

20.07

 

Jacob Topcu-00, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp:

4.673

 

Casper Borgström-00, IFK Lund

20/21.09

Varberg

 

 

12.79 (+0.0) 3962 310 3657
494 (+0.1) 1109 156 2.34.59