P 14 år:

Dela

80 meter:

  9.37

+1.5

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

02.08

Stockholm/S

  9.93

-0.2

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

05.09

Lidköping

  9.93

-0.2

Caleb Conable-01, IFK Lund

05.09

Lidköping

10.02

+1.1

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

06.06

Trelleborg

11.49

+1.3

Michael Nordahl-01, Ystads IF

19.07

Ystad

12.16

+0.3

Oliver Santrac-01. IFK Lund

30.08

Lund

13.06

+0.0

Eli Karström-01, FK Athlet

03.05

Hässleholm

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.34

+5.7

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

15.08

Ängelholm

  9.70

+5.7

Caleb Conable-01, IFK Lund

15.08

Ängelholm

  9.88

+3.5

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

26.07

Hässleholm

10.57

+5.7

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

15.08

Ängelholm

300 meter:

37.78

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

06.09

Lidköping

41.65

 

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

05.07

Göteborg/U

43.68

Albin Johansson-01, IFK Helsingborg

11.07

Helsingborg

45.18

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

26.07

Hässleholm

800 meter:

2.15.90

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

05.09

Lidköping

2.17.30

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

05.09

Lidköping

2.28.98

Caleb Conable-01, IFK Lund

12.09

Täby

2.31.12

Martin Gustavsson-01, IFK Lund

29.08

Lund

2.43.44

 

Erik Pettersson-01, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

2.49.66

Victor Santos-01, IFK Lund

31.05

Lund

2.56.70

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

06.06

Trelleborg

3.29.80

Filip Bergkvist-01, IFK Helsingborg

31.05

Lund

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

2000 meter:

6.16.56

Michael Nordahl-01, Ystads IF

06.09

Lidköping

6.49.74

 

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

15.08

Ängelholm

80 meter häck 84.0 cm:

12.58

+1.6

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

11.07

Helsingborg

14.68

-0.9

Caleb Conable-01, IFK Lund

12.09

Täby

15.29

+0.8

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

31.05

Lund

15.49

-0.6

Victor Santos-01, IFK Lund

31.05

Lund

17.06

+0.4

Martin Gustavsson-01, IFK Lund

12.09

Täby

20.39

+0.8

Filip Bergkvist-01, IFK Helsingborg

31.05

Lund

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

12.10

+3.5

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

06.09

Lidköping

300 meter häck 76.2 cm:

43.28

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

15.08

Ängelholm

43.89

 

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

05.09

Lidköping

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.24.39

 

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

05.09

Lidköping

Höjdhopp:

1.65

Caleb Conable-01, IFK Lund

24.05

Eslöv

1.60

Victor Santos-01, IFK Lund

31.05

Lund

1.56

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

16.08

Ängelholm

1.50

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

24.05

Eslöv

1.45

Eli Karström-01, FK Athlet

13.09

Ystad

1.44

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

31.05

Lund

1.40

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

19.09

Hörby

1.38

Albin Carlberg Fahlgren-01, Höganäs Friidrott

16.08

Ängelholm

1.36

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

1.35

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

19.07

Ystad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

5.79

-1.0

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

02.08

Stockholm/S

5.78

-0.2

Caleb Conable-01, IFK Lund

12.07

Helsingborg

5.70

+1.1

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

03.07

Göteborg/U

5.40

+1.1

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

12.09

Täby

4.84

-0.3

Victor Santos-01, IFK Lund

31.05

Lund

4.67

+0.4

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

15.08

Ängelholm

4.51

-1.1

Albin Johansson-01, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

4.45

+1.4

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

31.05

Olofström

4.20

+0.2

Martin Gustavsson-01, IFK Lund

31.05

Lund

4.17

+1.1

Michael Nordahl-01, Ystads IF

19.07

Ystad

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.92

+5.6

Caleb Conable-01, IFK Lund

26.07

Hässleholm

5.72

+2.7

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

26.07

Hässleholm

5.39

+4.9

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

26.07

Hässleholm

4.71

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

26.09

Klippan

Trestegshopp:

12.40

+1.7

Caleb Conable-01, IFK Lund

11.07

Helsingborg

11.94

+0.3

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

06.09

Lidköping

10.55

+1.1

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

27.09

Greve,DEN

10.45

+0.0

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

16.08

Ängelholm

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

12.01

+2.9

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

11.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

13.02

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

30.08

Lund

10.56

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

15.08

Ängelholm

10.23

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

26.09

Klippan

  9.55

Victor Santos-01, IFK Lund

31.05

Lund

  8.07

Caleb Conable-01, IFK Lund

13.09

Täby

  7.59

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

  7.06

Eli Karström-01, FK Athlet

03.05

Hässleholm

  6.62

Martin Gustavsson-01, IFK Lund

13.09

Täby

  6.37

Oskar Gahnström-01, IFK Lund

31.05

Lund

  5.61

Filip Bergkvist-01, IFK Helsingborg

31.05

Lund

Diskus 1.0 kg:

44.53

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

19.09

Malmö/S-K

11.63

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

04.08

Ystad

Slägga 4.0 kg:

30.96

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

10.10

Malmö/S-K

19.72

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

06.09

Lidköping

Spjut 600 gram:

41.17

Bimo Soenarso-01, Ystads IF

11.07

Helsingborg

39.01

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

16.08

Ängelholm

32.80

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

31.05

Olofström

32.36

Victor Santos-01, IFK Lund

31.05

Lund

26.36

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

24.05

Eslöv

23.40

Filip Bergkvist-01, IFK Helsingborg

31.05

Lund

22.64

Caleb Conable-01, IFK Lund

31.05

Lund

22.07 §

 

Gustav Wänzer-01, Åhus FIK

10.09

Åhus

20.44

 

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

19.99

Martin Gustavsson-01, IFK Lund

13.09

Täby

Stafett 4 x 80 meter:

45.45

Ängelholms IF

15.08

Ängelholm

Jakob Zäll-01, Didrik Pettersson-03,
Emanuel Alm-02, Elliot Jönsson-02

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp: