P 14 år:

Dela

80 meter:

  9.67

+0.4

Adam Thell-02, IFK Lund

10.09

Löttorp

  9.86

+0.9

Erik Ljungberg Bergelin-02. Höörs IS

24.07

Ystad

  9.89

+1.1

Elias Hedner-02, Malmö AI

10.09

Löttorp

  9.95

-0.2

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

10.09

Löttorp

10.05

+0.0

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

10.09

Löttorp

10.36

+1.1

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

10.09

Löttorp

10.61

-0.6

Emanuel Rosén-02, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

10.79

-0.7

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

29.05

Hässleholm

10.93

-1.6

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

10.07

Helsingborg

11.01

+0.0

Joel Sennbro-02, S. Sandby IF

05.06

Klippan

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.61

+3.1

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

24.07

Ystad

300 meter:

38.46

Adam Thell-02, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

38.89

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

11.09

Löttorp

39.26

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

11.09

Löttorp

39.71

 

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

11.09

Löttorp

39.89

Elias Hedner-02, Malmö AI

11.09

Löttorp

40.33

 

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

28.05

Hässleholm

40.77

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

28.08

Lund

42.69

 

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

28.05

Hässleholm

43.59

Truls Månsson-02, Åhus FIK

22.05

Eslöv

43.90

 

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

12.06

Karlskrona

800 meter:

2.11.19

 

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

29.05

Hässleholm

2.11.63

 

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

10.09

Löttorp

2.14.86

Truls Månsson-02, Åhus FIK

24.07

Ystad

2.16.73

Anton Larsson-02, Malmö AI

29.05

Hässleholm

2.19.76

Erik Albin-02, IS Göta

28.08

Lund

2.20.57

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

2.25.69

 

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

04.06

Borås

2.37.14

Carl Ås-02, Ystads IF

31.08

Ystad

2.37.50

Gustav Matson-02, IFK Lund

28.08

Lund

2.45.94

Axel Heander-02, IFK Lund

05.06

Ljungby

800 meter, manuell tid:

2.43.0m

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

08.09

Åhus

2000 meter:

6.19.54

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

11.09

Löttorp

6.32.15

Erik Albin-02, IS Göta

12.06

Göteborg/S

6.38.23

Arvid Einarsson-02, Hässleholms AIS

11.09

Löttorp

6.52.8m

Truls Månsson-02, Åhus FIK

08.08

Kristianstad

7.42.8m

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

8.09.8m

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

22.09

Åhus

80 meter häck 84.0 cm:

12.37

+1.3

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

11.09

Löttorp

13.06

+0.6

Adam Thell-02, IFK Lund

05.06

Ljungby

14.52

+0.0

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

16.98

+0.8

Karl Sten-02, IF Kronan

04.06

Borås

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

47.94

Truls Månsson-02, Åhus FIK

06.07

Kristianstad

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.10.93

 

Erik Albin-02, IS Göta

10.09

Löttorp

6.30.22

Oscar Åkerman-02, IFK Lund

10.09

Löttorp

Höjdhopp:

1.68

Adam Thell-02, IFK Lund

27.08

Lund

1.55

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

1.52

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

28.05

Hässleholm

1.51

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

08.07

Helsingborg

1.50

Oscar Åkerman-02, IFK Lund

27.08

Lund

1.40

Karl Sten-02, IF Kronan

22.05

Eslöv

1.40

- " -

27.08

Lund

1.40

Truls Månsson-02, Åhus FIK

13.09

Åhus

1.27

Anton Larsson-02, Malmö AI

04.09

Linköping

1.25

 

Wilhelm Lyngö-02, FK Athlet

22.06

Simrishamn

1.25

- " -

24.07

Ystad

1.25

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

13.09

Åhus

Stavhopp:

2.20

Jesper Dreifaldt-02, Åhus FIK

24.07

Ystad

2.20

- " -

08.08

Kristianstad

2.20

- " -

11.09

Löttorp

Längdhopp:

6.13

+0.7

Adam Thell-02, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

5.61

+1.8

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

24.07

Ystad

5.39

+1.78

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

22.05

Eslöv

5.36

+0.5

Emanuel Rosén-02, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

5.05

-0.8

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

29.05

Hässleholm

4.99

+2.0

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

12.06

Karlskrona

4.99

+1.2

Elias Hedner-02, Malmö AI

10.09

Löttorp

4.80

-0.4

Axel Heander-02, IFK Lund

05.06

Ljungby

4.74

+0.0

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

4.68

+0.0

Joel Sennbro-02, S. Sandby IF

05.06

Klippan

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.43

+5.50

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

22.05

Eslöv

5.27

+2.64

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

22.05

Eslöv

Trestegshopp:

11.53

+1.9

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

11.09

Löttorp

10.57

-1.1

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

18.06

Halmstad

  9.66

+0.0

Karl Sten-02, IF Kronan

02.07

Göteborg/U

  9.12

+0.3

Truls Månsson-02, Åhus FIK

18.09

Åhus

  8.68

+0.7

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

18.09

Åhus

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

12.75

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

10.09

Löttorp

10.54

Truls Månsson-02, Åhus FIK

08.08

Kristianstad

  9.85

Isac Engman-02, IFK Trelleborg

08.07

Helsingborg

  9.81

Adam Thell-02, IFK Lund

05.06

Ljungby

  9.59

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

10.09

Löttorp

  9.21

 

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

04.06

Borås

  9.10

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

08.08

Kristianstad

  8.74

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

08.08

Kristianstad

  8.70

Axel Heander-02, IFK Lund

05.06

Ljungby

  8.23

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

Diskus 1.0 kg:

46.23

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

09.07

Helsingborg

29.42

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

03.07

Göteborg/U

29.09

Truls Månsson-02, Åhus FIK

24.07

Ystad

28.02

Axel Heander-02, IFK Lund

10.09

Löttorp

26.69

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

13.09

Åhus

21.63

Karl Sten-02, IF Kronan

10.08

Malmö/S-K

19.68

Eli Karström-02, FK Athlet

10.08

Sjöbo

19.19

Wilhelm Lyngö-02, FK Athlet

10.08

Sjöbo

18.77

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

13.09

Åhus

17.72

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

10.08

Sjöbo

Slägga 4.0 kg:

56.79

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

02.10

Greve,DEN

28.17

Truls Månsson-02, Åhus FIK

11.09

Löttorp

19.63

Axel Heander-02, IFK Lund

11.09

Löttorp

18.85

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

11.09

Löttorp

15.16

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

20.09

Åhus

13.77

Karl Sten-02, IF Kronan

10.08

Malmö/S-K

  9.29

David Göransson-02, IFK Lund

26.08

Lund

Spjut 600 gram:

43.75

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

11.09

Löttorp

33.69

Truls Månsson-02, Åhus FIK

11.09

Löttorp

33.25

Adam Thell-02, IFK Lund

27.08

Lund

30.58

Axel Heander-02, IFK Lund

09.07

Helsingborg

28.57

Albert Ivarsson-02, IF Kronan

04.06

Borås

28.52

Karl Sten-02, IF Kronan

27.08

Lund

27.43

Anton Nordstedt Kjell-02, Klippans FK

05.06

Klippan

27.26

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

24.88

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

08.09

Åhus

22.45

Gustav Matson-02, IFK Lund

27.08

Lund

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp: