P 14 år:

Dela

80 meter:

  9.49

+1.7

Elias Wennolf-03, IFK Lund

09.07

Helsingborg

  9.72

+1.4

Mattias Andersson-03, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

10.22

-0.2

Henrik Gullberg-03, Eslövs AI

14.05

Eslöv

10.33

+1.7

Ali Attaye-03, Höörs IS

09.07

Helsingborg

10.37

+1.8

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

23.07

Ystad

10.48

+1.3

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

23.07

Ystad

10.88

+1.74

Noa Holtås-03, IFK Lund

03.09

Lund

10.95

+1.3

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

23.07

Ystad

11.02

+0.9

Filip Nilsson-03, Ystads IF

16.09

Ystad

11.35

-0.8

Zabihulla Bahrami-03, Höörs IS

04.06

Klippan

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.53

+2.5

Elias Wennolf-03, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

  9.67

+2.5

Mattias Andersson-03, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

10.36

+2.2

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

+1.07

Göteborg/U

300 meter:

38.92

Elias Wennolf-03, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

39.07

Mattias Andersson-03, Öresund FK

10.06

Hvidovre,DEN

41.15

Henrik Gullberg-03, Eslövs AI

14.05

Eslöv

42.52

 

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

17.06

Halmstad

48.03

 

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

03.09

Lund

800 meter:

2.14.27

Albin Lago-03, Genarps IF

10.06

Trelleborg

2.23.91

 

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

09.09

Uddevalla

2.30.18

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

02.09

Täby

2.27.73

Zabihulla Bahrami-03, Höörs IS

02.09

Lund

2.45.71

 

Birk van de Boel-03, Malmö AI

07.05

Hässleholm

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

2000 meter:

6.38.7m

Albin Lago-03, Genarps IF

25.05

Lund

6.49.7m

 

Erik Weineisen-03, Björnstorsp IF

25.05

Lund

7.19.6m

 

Malte Friberg-03, Björnstorps IF

25.05

Lund

7.44.3m

Zabihulla Bahrami-03, Höörs IS

05.08

Lund

7.51.77

Anton Ståhl-03, Genarps IF

29.07

Hässleholm

80 meter häck 84.0 cm:

11.87

+0.2

Mattias Andersson-03, Öresund FK

02.07

Göteborg/U

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

44.82

Mattias Andersson-03, Öresund FK

18.06

Halmstad

1.500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.62

Herman Nilsson-03, Eslövs AI

02.09

Lund

1.60

 

Adam Svensson-03, Malmö AI

07.07

Helsingborg

1.60

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

09.09

Uddevalla

1.58

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

17.06

Halmstad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

5.86

+1.4

Mattias Andersson-03, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

5.19

+0.0

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

30.07

Hässleholm

4.93

-0.4

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

30.06

Göteborg/U

4.88

+0.0

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

07.05

Hässleholm

4.83

-0.3

Ali Attaye-03, Höörs IS

14.05

Eslöv

4.79

+0.4

Birk van de Boel-03, Malmö AI

04.06

Klippan

4.57

+0.4

Noa Holtås-03, IFK Lund

03.09

Lund

3.52

+0.0

Zabihulla Bahrami-03, Höörs IS

14.05

Eslöv

3.26

+0.0

Emil Blomqvist-03, Klippans FK

04.06

Klippan

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.22

+3.0

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

23.07

Ystad

5.18

+2.8

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

23.07

Ystad

3.75

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

01.06

Glemmingebro

Trestegshopp:

10.63

+0.0

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

17.06

Halmstad

10.17

+0.0

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

17.06

Halmstad

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

13.12

Max Andersson-03, Eslövs AI

02.07

Göteborg/U

10.36

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

23.07

Ystad

  8.78

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

23.07

Ystad

Diskus 1.0 kg:

47.95

Max Andersson-03, Eslövs AI

09.09

Uddevalla

21.86

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

16.09

Ystad

Slägga 4.0 kg:

30.68

Max Andersson-03, Eslövs AI

10.09

Uddevalla

23.57

Mattias Andersson-03, Öresund FK

28.07

Hässleholm

Spjut 600 gram:

52.15

Max Andersson-03, Eslövs AI

10.09

Uddevalla

31.33

 

Adam Svensson-03, Malmö AI

02.09

Lund

31.06

Filip Nilsson-03, Ystads IF

10.09

Uddevalla

21.50

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

02.09

Täby

17.55

Olle Mossberg-03, IFK Lund

20.06

Lund

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp: