P 14 år:

Dela

80 meter:

  9.35

+1.1

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

30.06

Göteborg/U

  9.81

+1.1

David Nyman-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

  9.96

+0.4

Isak Holgersson-04, IFK Lund

26.05

Eslöv

10.29

+0.2

Erik Erlandsson-04, IFK Lund

15.09

Eslöv

10.30

+1.0

Casper Johansson-04, IFK Helsingborg

15.09

Eslöv

10.37

+0.7

Joel Ring-04, IFK Trelleborg

22.07

Ystad

10.57

+0.0

Olle Holmberg-04, IFK Trelleborg

09.06

Trelleborg

10.68

-2.1

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

02.09

Kristianstad

10.88

+0.0

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

16.06

Halmstad

10.89

+0.8

Wiliam Jarnemo-04, KFUM Kristianstad

26.05

Eslöv

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.94

+3.6

Isak Holgersson-04, IFK Lund

08.07

Helsingborg

10.25

+3.6

Joel Ring-04, IFK Trelleborg

08.07

Helsingborg

10.25

+3.6

Erik Erlandsson-04, IFK Lund

26.08

Lund

300 meter:

38.07

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

18.08

København,DEN

39.82

Isak Holgersson-04, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

39.99

 

Erik Erlandsson-04, IFK Lund

16.09

Eslöv

41.03

Casper Johansson-04, IFK Helsingborg

16.09

Eslöv

41.44

 

Gustav Nylander-04, Malmö AI

26.08

Lund

41.92

 

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

26.08

Lund

42.86

Joel Ring-04, IFK Trelleborg

16.09

Eslöv

44.24

 

Filip Ohlsson-04, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

45.34

Albert Lindberg-Tomasevic-04, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

48.23

Gabriel Abrahamsson-04, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

800 meter:

2.09.25

Albin Öberg-04, Björnstorps IF

15.09

Eslöv

2.10.16

 

Modou Lamin Bah-04, Malmö AI

15.09

Eslöv

2.23.19

 

Gustav Nylander-04, Malmö AI

01.09

Linköping

2.25.58

 

Malte Friberg-04, Björnstorps IF

25.08

Lund

2.27.19

 

Filip Ohlsson-04, IFK Lund

17.06

Halmstad

2.27.32

Erik Erlandsson-04, IFK Lund

22.07

Ystad

2.35.87

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

2.36.80

Wiliam Jarnemo-04, KFUM Kristianstad

29.07

Hässleholm

2.37.08

Hugo Lövgren-04, FK Athlet

26.05

Eslöv

2.40.97

Christoffer Cimbritz-04, IFK Lund

26.05

Eslöv

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

2000 meter:

6.10.62

Albin Öberg-04, Björnstorps IF

17.06

Huddinge

6.20.66

 

Modou Lamin Bah-04, Malmö AI

16.09

Eslöv

7.01.44

Malte Friberg-04, Björnstorps IF

13.06

Ystad

7.51.11

Arvid Jiwestam-04, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

80 meter häck 84.0 cm:

11.15

+1.6

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

01.07

Göteborg/U

11.91

-0.9

Gustav Nylander-04, Malmö AI

16.09

Eslöv

13.10

-1.7

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

01.09

Linköping

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

10.99

+3.5

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

07.07

Helsingborg

300 meter häck 76.2 cm:

40.55

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

15.09

Eslöv

42.90

 

Gustav Nylander-04, Malmö AI

15.09

Eslöv

49.56

Victor Oldén-04, FK Athlet

27.05

Eslöv

1.500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.60

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

13.05

Hässleholm

1.58

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

15.09

Eslöv

1.55

Gustav Nylander-04, Malmö AI

02.09

Linköping

1.50

Sebastian Odell-04, IFK Trelleborg

15.09

Eslöv

1.50

Victor Oldén-04, FK Athlet

19.06

Simrishamn

1.47

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

02.09

Linköping

1.37

Gabriel Abrahamsson-04, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

1.34

 

Modou Lamin Bah-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

Stavhopp:

3.45

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

16.06

Halmstad

Längdhopp:

5.54

+1.4

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

26.08

Lund

5.14

+0.2

Gustav Nylander-04, Malmö AI

29.07

Hässleholm

5.02

-0.9

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

01.09

Linköping

4.97

-0.5

Isak Holgersson-04, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

4.86

+1.8

Victor Oldén-04, FK Athlet

29.07

Hässleholm

4.71

+0.9

Melvin Pai-04, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

4.59

+0.4

Modou Lamin Bah-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

4.52

+1.3

Jack Ahnelöv-04, Höganäs FI

03.06

Klippan

4.45

+1.7

Filip Olsson-04, IFK Lund

26.08

Lund

4.38

+0.5

Casper Johansson-04, IFK Helsingborg

09.06

København,DEN

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.13

+2.2

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

09.06

Ljungby

4.37

+2.6

Joar Karström-04, FK Athlet

27.05

Eslöv

Trestegshopp:

10.84

-1.8

Victor Oldén-04, FK Athlet

16.09

Eslöv

10.19

-0.6

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

16.09

Eslöv

  8.67

-0.4

Elias Lindberg-04, Klippans FK

28.07

Hässleholm

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhållanden:

10.94

+3.4

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

07.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

11.35

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

15.09

Eslöv

10.85

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

11.07

Kalmar

  8.90

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

  8.83

Isak Gunnarsson-04, Lomma FIK

26.05

Eslöv

  8.60

Victor Oldén-04, FK Athelt

18.08

Ängelholm

  8.48

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

02.09

Linköping

  8.38

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

06.07

Helsingborg

  7.89

Axel Sten-04, IF Kronan

18.08

Ängelholm

  7.86

Elliot Erhagen-04, Höganäs Fri

23.09

Bästad

  7.66

Gustav Nylander-04, Malmö AI

02.09

Linköping

Diskus 1.0 kg:

32.98

Victor Oldén-04, FK Athlet

01.08

Sjöbo

31.10

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

03.06

Olofström

30.69

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

17.06

Halmstad

25.79

Isak Gunnarsson-04, Lomma FIK

27.05

Eslöv

22.90

Axel Sten-04, IF Kronan

15.09

Eslöv

20.17

Fredrik Andersson-04, Lomma FIK

27.05

Eslöv

18.43

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

03.06

Olofström

13.90

Ludvig Lövgren-04, FK Athlet

27.05

Eslöv

13.87

Hugo Lövgren-04, FK Athlet

27.05

Eslöv

Slägga 4.0 kg:

37.37

Victor Oldén-04, FK Athlet

18.08

Ängelholm

34.15

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

16.06

Halmstad

23.96

Axel Sten-04, IF Kronan

18.08

Ängelholm

16.15

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

03.06

Olofström

Spjut 600 gram:

39.85

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

07.07

Helsingborg

33.41

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

33.00

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

03.06

Olofström

30.81

Elliot Erhagen-04, Höganäs Fri

07.07

Helsingborg

28.45

Gustav Nylander-04, Malmö AI

01.09

Linköping

28.17

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

27.05

Eslöv

24.67

David Jungner-04, IFK Lund

09.06

Trelleborg

23.72

Isak Gunnarsson-04, Lomma FIK

27.05

Eslöv

22.45

Victor Oldén-04, FK Athlet

09.06

Trelleborg

22.45

Melvin Pai-04, IFK Trelleborg

27.05

Eslöv

Stafett 4 x 80 meter:

42.78

Lomma FIK

27.05

Eslöv

Noah Karlberg-05, Isak Gunnarsson-05,
Anton Rosslin-04, Fredrik Andersson-04

 

 

43.57

IFK Lund

27.05

Eslöv

Isak Holgersson-04, Gabriel Abrahamsson-04,
Christoffer Cimbritz-04, Erik Erlandsson-04

 

 

45.58

IFK Trelleborg

27.05

Eslöv

Olle Holmberg-04, Sebastian Odell-04,
Melvin Pai-04, Joel Ring-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp: