P 14 år:

Dela

80 meter:

  9.70

-0.1

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

18.05

Eslöv

  9.83

+0.5

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  9.86

+2.0

Måns Bergström-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

  9.93

+0.3

Viktor Hedner-05, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  9.93

+0.3

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

10.05

+1.9

Elias Toth-05, IFK Lund

15.06

Halmstad

10.07

-0.1

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

18.05

Eslöv

10.15

+0.8

Jeroen Persson-05, IFK Lund

15.06

Halmstad

10.32

+0.9

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

25.05

Laholm

10.41

+0.7

Alexander Eklund-05, Klippans FK

15.06

Halmstad

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.64

+2.9

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

01.06

Trelleborg

  9.83

+2.9

Måns Bergström-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

  9.89

+2.7

Viktor Hedner-05, Malmö AI

07.07

Helsingborg

  9.93

+2.5

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

07.07

Helsingborg

10.00

+2.5

Elias Toth-05, IFK Lund

07.07

Helsingorg

300 meter:

38.40

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

38.47

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

30.06

Göteborg/U

39.19

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

17.08

København,DEN

39.36

Jeroen Persson-05, IFK Lund

24.08

Kungsbacka

40.30

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

08.09

Kalmar

40.54

Viktor Hedner-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

41.34

Elias Toth-05, IFK Lund

06.07

Helsingborg

42.81

Melvin Modess-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

44.06

Alexander Eklund-05, Klippans FK

15.06

Halmstad

45.55

Jacob Carlsson-05, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

800 meter:

2.06.88

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

2.10.05

Marcus Asker-05, Malmö AI

15.07

Varberg

2.19.02

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

16.06

Halmstad

2.19.28

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

15.09

Ängelholm

2.20.49

Noah Krikström-05, Ängelholms IF

15.09

Ängelholm

2.20.78

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

07.07

Helsingborg

2.22.23

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

07.07

Helsingborg

2.22.41

Vincent Larsson-05, Heleneholms IF

07.07

Helsingborg

2.24.03

Leo Göransson-05, Klippans FK

15.09

Varberg

2.29.01

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

02.06

Klippan

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

2000 meter:

6.34.62

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

08.09

Kalmar

6.38.34

Marcus Asker-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

6.42.82

Noah Krikström-05, Ängelholms IF

17.08

Varberg

7.00.6m

Truls Andersson-05, IS Göta

19.06

Ystad

7.19.20

Oscar Hajny-Landgren-05, IF Kronan

08.09

Kalmar

7.31.6m

Max Arnesson-05, Simrishamns AIF

19.06

Ystad

7.50.56

Simon Persson-05, Höörs IS

08.09

Kalmar

80 meter häck 84.0 cm:

12.40

+0.0

Alexander Eklund-05, Klippans FK

08.09

Kalmar

12.71

+0.0

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

24.08

Täby

13.93

-1.0

Leo Göransson-05, Klippans FK

18.05

Ljungby

13.96

-1.1

Marcus Asker-05, Malmö AI

24.08

Täby

14.35

+0.0

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

24.08

Täby

15.05

+1.3

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

13.07

Löttorp

15.29

-3.6

Måns Bergström-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

16.10

+0.0

Melvin Modess-05, Malmö AI

08.09

Kalmar

17.38

-3.5

Gabriel Thede-05, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

17.75

+0.0

Oscar Hajny-Landgren-05, IF Kronan

08.09

Kalmar

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

13.56

+2.3

Leo Göransson-05, Klippans FK

02.06

Klippan

17.55

+2.4

Oscar Hajny-Landgren-05, IF Kronan

03.08

Landskrona

300 meter häck 76.2 cm:

46.37

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

07.09

Kalmar

47.77

Leo Göransson-05, Klippans FK

07.09

Kalmar

48.92

Vincent Larsson-05, Heleneholms IF

07.09

Kalmar

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.00.80

Marcus Asker-05, Malmö AI

07.09

Kalmar

5.05.70

 

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

07.09

Kalmar

6.05.80

 

Simon Persson-05, Höörs IS

07.09

Kalmar

Höjdhopp:

1.68

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

15.09

Ängelholm

1.60

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

05.07

Helsingborg

1.58

Måns Bergström-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

1.55

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

25.08

Täby

1.51

Alexander Eklund-05, Klippans FK

25.08

Täby

1.50

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

1.47

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

25.08

Täby

1.46

Nils Dahlbom-05, Hässleholms AIS

07.09

Kalmar

1.41

Sebastian Karlsson-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

1.41

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

Stavhopp:

3.20

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

08.09

Kalmar

3.15

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

08.09

Kalmar

2.73

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

2.73

- " -

28.07

Hässleholm

Längdhopp:

5.66

-2.0

Måns Begström-05, Malmö AI

28.07

Hässleholm

5.35

+0.5

Alexander Eklund-05, Klippans FK

24.08

Täby

5.34

+0.0

Jeroen Persson-05, IFK Lund

07.09

Kalmar

5.26

+1.6

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

02.06

Klippan

5.25

-0.5

William Duong-05, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

5.24

+1.6

Leo Göransson-05, Klippans FK

02.06

Klippan

4.92

+1.9

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

4.85

+1.5

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

4.83

+0.7

Isak Gamst-05, IF Kronan

21.09

Landskrona

4.74

+1.3

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.34

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

24.08

Täby

5.31

+4.2

Leo Göransson-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

5.04

+2.5

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

4.83

+2.6

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

Trestegshopp:

10.05

+0.2

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

  9.80

+0.0

Kalle Svenby-05, Ystads IF

15.09

Ystad

  9.72

-0.3

Leo Strand-05, Höörs IS

08.09

Kalmar

  9.08

-0.4

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

  8.95

+0.0

Gavin Wastrell-05, IFK Trelleborg

08.09

Kalmar

  8.70

-0.2

Nils Dahlbom-05, Hässleholms AIS

08.09

Kalmar

  8.43

-0.4

Ludvig Månsson-05, Ystads IF

15.09

Ystad

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhålland

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

11.99

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

28.09

Malmö/S-K

11.85

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

15.06

Vellinge

11.47

Alexander Eklund-05, Klippans FK

18.05

Eslöv

10.60

 

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

10.49

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

15.09

Varberg

10.20

 

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

  9.96

Hannes Grimsholm-05, Öresund FK

28.09

Malmö/S-K

  9.70

 

Måns Begström-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

  8.71

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

  8.62

Marcus Asker-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

Diskus 1.0 kg:

42.85

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

21.09

Malmö/S-K

33.26

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

07.09

Kalmar

32.23

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

02.06

Olofström

30.64

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

27.27

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

07.09

Kalmar

26.43

Alexander Eklund-05, Klippans FK

16.06

Halmstad

22.92

 

Isak Gamst-05, IF Kronan

21.09

Landskrona

22.82

 

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

20.12

Oscar Hajny-Landgren-05, IF Kronan

21.09

Landskrona

18.53

Hannes Grimsholm-05, Öresund FK

15.06

Vellinge

Slägga 4.0 kg:

32.77

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

18.08

Varberg

27.31

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

08.09

Kalmar

20.70

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

20.39

 

Gabriel Thede-05, IFK Helsingborg

31.08

Helsingborg

18.62

Oscar Hajny-Landgren-05, IF Kronan

08.09

Kalmar

16.14

Nils Dahlbom-05, Hässleholms AIS

08.09

Kalmar

14.72 §

 

Isak Gamst-05, IF Kronan

21.09

Landskrona

Spjut 600 gram:

42.50

 

Måns Bergström-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

41.17

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

08.09

Kalmar

36.79

Gabriel Thede-05, IFK Helsingborg

31.08

Helsingborg

35.89

Alexander Eklund-05, Klippans FK

19.05

Eslöv

35.46

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

01.06

Trelleborg

34.30

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

14.09

Varberg

30.80

Elias Isaksson-05, Eslövs IF

19.05

Eslöv

30.07

 

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

28.89

Elias Green-05, Lomma FIK

19.05

Eslöv

26.65

Marcus Asker-05, Malmö AI

24.08

Täby

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp:

3.513

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

14/15.09

Varberg

 

 

13.76 (+2.8) 2899 304 3430
508 (-2.1) 1049 150 2.24.03