P 14 år:

Dela

80 meter:

  9.70

-0.1

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

18.05

Eslöv

  9.83

+0.5

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  9.86

+2.0

Måns Bergström-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

  9.93

+0.3

Viktor Hedner-05, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  9.93

+0.3

William Lindqvist-06, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

10.05

+1.9

Elias Toth-05, IFK Lund

15.06

Halmstad

10.07

-0.1

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

18.05

Eslöv

10.15

+0.8

Jeroen Persson-05, IFK Lund

15.06

Halmstad

10.32

+0.9

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

25.05

Laholm

10.41

+0.7

Alexander Eklund-05, Klippans FK

15.06

Halmstad

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.83

+2.9

Måns Bergström-05, Malmö AI

01.06

Trelleborg

  9.89

+2.7

Viktor Hedner-05, Malmö AI

07.07

Helsingborg

  9.93

+2.5

William Lindqvist-06, Hässleholms AIS

07.07

Helsingborg

10.00

+2.5

Elias Toth-05, IFK Lund

07.07

Helsingorg

300 meter:

38.40

William Lindqvist-06, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

38.47

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

30.06

Göteborg/U

39.61

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

39.84

Jeroen Persson-05, IFK Lund

27.07

Hässleholm

40.33

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

06.07

Helsingborg

40.54

Viktor Hedner-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

41.34

Elias Toth-05, IFK Lund

06.07

Helsingborg

42.81

Melvin Modess-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

44.06

Alexander Eklund-05, Klippans FK

15.06

Halmstad

45.55

Jacob Carlsson-05, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

800 meter:

2.06.88

Oliver Fehrlund Persson-05, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

2.10.05

Marcus Asker-05, Malmö AI

15.07

Varberg

2.19.02

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

16.06

Halmstad

2.20.78

Morgan Lindstedt-05, Malmö AI

07.07

Helsingborg

2.22.23

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

07.07

Helsingborg

2.22.41

Vincent Larsson-05, Heleneholms IF

07.07

Helsingborg

2.26.04

Leo Göransson-05, Klippans FK

19.05

Ljungby

2.29.01

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

02.06

Klippan

2.31.69

Erik Callmer-05, Björnstorps IF

22.08

Malmö/He

2.36.19

Melvin Modess-05, Malmö AI

16.06

Halmstad

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

2000 meter:

6.38.19

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

14.06

Nadderud,NOR

6.38.34

Marcus Asker-05, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

6.42.82

Noah Krikström-06, Ängelholms IF

17.08

Varberg

7.00.6m

Truls Andersson-05, IS Göta

19.06

Ystad

7.31.6m

Max Arnesson-05, Simrishamns AIF

19.06

Ystad

80 meter häck 84.0 cm:

12.69

-0.4

Alexander Eklund-05, Klippans FK

27.07

Hässleholm

12.93

-0.7

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

06.07

Helsingborg

13.93

-1.0

Leo Göransson-05, Klippans FK

18.05

Ljungby

14.18

-3.6

Marcus Asker-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

14.73

-3.5

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

15.29

-3.6

Måns Bergström-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

17.38

-3.5

Gabriel Thede-05, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhålladen:

12.65

+2.3

Alexander Eklund-05, Klippans FK

02.06

Klippan

13.56

+2.3

Leo Göransson-05, Klippans FK

02.06

Klippan

15.05

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

13.07

Löttorp

300 meter häck 76.2 cm:

48.16

Leo Göransson-05, Klippans FK

26.07

Hässleholm

51.11 §

Vincent Larsson-05, Heleneholms IF

15.06

Karlskrona

1.500 meter hinder 76.2 cm:

5.02.33

Marcus Asker-05, Malmö AI

05.07

Helsingborg

5.12.71

 

Sander Petri Bere-05, Genarps IF

05.07

Helsingborg

6.06.13

 

Simon Persson-05, Höörs IS

18.08

Varberg

Höjdhopp:

1.64

Ludvig Palmér-05, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

1.60

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

05.07

Helsingborg

1.58

Måns Bergström-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

1.50

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

1.46

Alexander Eklund-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

1.43

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

1.41

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

1.41

Sebastian Karlsson-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

1.40

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

13.07

Löttorp

1.38

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

Stavhopp:

3.14

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

18.08

Varberg

3.03

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

28.07

Hässleholm

2.73

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

2.73

- " -

28.07

Hässleholm

Längdhopp:

5.66

-2.0

Måns Begström-05, Malmö AI

28.07

Hässleholm

5.32

+2.0

Jeroen Persson-05, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

5.26

+1.6

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

02.06

Klippan

5.25

-0.5

William Duong-05, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

5.24

+1.6

Leo Göransson-05, Klippans FK

02.06

Klippan

5.16

-0.7

Alexander Eklund-05, Klippans FK

19.05

Eslöv

4.92

+1.9

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

4.85

+1.5

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

4.74

+1.3

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

4.53

+0.0

Hannes Grimsholm-05, Öresund FK

27.04

Trelleborg

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.31

+4.2

Leo Göransson-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

5.04

+2.5

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

4.83

+2.6

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

Trestegshopp:

10.05

+0.2

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

  9.08

-0.4

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

  8.87

-1.2

Leo Strand-05, Höörs IS

27.07

Hässleholm

  8.30

-4.0

Gavin Wastrell-05, IFK Trelleborg

06.07

Helsingborg

Trestegshopp ­medvind eller okända vindförhålland

 

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

11.87

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

27.07

Hässleholm

11.85

Noah Karlberg-05, Lomma FIK

15.06

Vellinge

11.47

Alexander Eklund-05, Klippans FK

18.05

Eslöv

10.60

 

William Lindqvist-05, Hässleholms AIS

02.06

Klippan

10.20

 

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

10.08

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

15.06

Halmstad

  9.70

Hannes Grimsholm-05, Öresund FK

05.07

Helsingborg

  9.70

 

Måns Begström-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

  8.71

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

  8.62

Marcus Asker-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

Diskus 1.0 kg:

39.76

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

26.06

Malmö/S-K

32.23

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

02.06

Olofström

31.82

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

28.07

Hässleholm

30.64

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

11.07

Kristianstad

26.43

Alexander Eklund-05, Klippans FK

16.06

Halmstad

24.15

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

22.82

 

Melvin Vala Tefre-05, Malmö AI

19.05

Eslöv

19.63

Oscar Hajny-Landgren-05, IF Kronan

18.08

Ängelholm

18.53

Hannes Grimsholm-05, Öresund FK

15.06

Vellinge

Slägga 4.0 kg:

32.77

Gustav Karlström-05, Åhus FIK

18.08

Varberg

20.70

Jakob Romberg-05, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

20.57

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

17.41

Oscar Hajny-Landgren-05, IF Kronan

18.08

Ängelholm

Spjut 600 gram:

42.50

 

Måns Begström-05, Malmö AI

27.07

Hässleholm

37.81

 

Algot Hallberg-05, Hässleholms AIS

21.07

Ystad

35.89

Alexander Eklund-05, Klippans FK

19.05

Eslöv

35.46

Casper Griphage-05, IFK Trelleborg

01.06

Trelleborg

34.69

Gabriel Thede-05, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

32.25

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

15.06

Halmstad

30.80

Elias Isaksson-05, Eslövs IF

19.05

Eslöv

30.07

 

Gustav Thörnqvist-05, Klippans FK

06.06

Helsingborg

28.89

Elias Green-05, Lomma FIK

19.05

Eslöv

24.95

Marcus Asker-05, Malmö AI

06.06

Helsingborg

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

Åttakamp:

3.271

 

Leo Göransson-05, Klippans FK

18/19.05

Ljungby

 

 

13.93 (-1.0) 2820 280 3075
500 (+2.3) 946 144 2.26.04