P 15 år:

100 meter:

11.70

+0.9

Vuk Djekic-88, Malmö AI

28.06

Trelleborg

11.79

-0,79

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

31.08

Olofström

11.84

+0.5

Dominic Sandner-88, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

12.18

+1.3

Martin Brodelius-88, Malmö AI

17.08

Malmö

12.29

+0.2

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

17.08

Malmö

12.37

-1.5

Marcus Walldow-88, Klippans FK

18.05

Eslöv

12.73

+1.1

Marcus Hammarsten-88, IK Finish

19.07

Halmstad

12.79

+0.5

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

20.09

Trelleborg

12.86

+0.8

Suad Sinanovic-88, Malmö AI

28.06

Trelleborg

13.01

+0.5

Burim Kazazi-88, Malmö AI

20.09

Trelleborg

100 meter, medvind eller okända vindförhållanden:

11.48

+2.2

Vuk Djekic-88, Malmö AI

28.06

Trelleborg

11.96

+2.7

Patrik Åkesson-88, Malmö AI

10.08

Simrishamn

12.11

+3.5

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

12.07

Helsingborg

12.55

+4.2

Oscar Nobel-88, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

12.66

+2.7

Axel Håkansson-88, Ystads IF

10.08

Simrishamn

12.87

+4.2

Johannes Mauritzon-88, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

300 meter:

36.45

 

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

16.08

Malmö

37.73

 

Patrik Åkesson-88, Malmö AI

06.07

Göteborg

38.28

 

Dominic Sandner-88, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

38.34

 

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

13.09

Stockholm

38.49

 

Saibo Kebbeh-88, Malmö AI

03.08

Ängelholm

39.09

 

Marcus Walldow-88, Klippans FK

15.08

Malmö

39.23

 

Martin Brodelius-88, Malmö AI

15.08

Malmö

40.06

 

Johannes Mauritzon-88, IFK Helsingborg

13.09

Stockholm

40.15

 

Oscar Nobel-88, IFK Helsingborg

18.05

Eslöv

40.79

 

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

20.09

Trelleborg

800 meter:

2.00.30

 

Saibo Kebbeh-88, Malmö AI

13.09

Stockholm

2.04.49

 

Patrik Åkesson-88, Malmö AI

05.07

Göteborg

2.08.49

 

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

12.09

Stockholm

2.09.62

 

Johannes Mauritzon-88, IFK Helsingborg

20.09

Trelleborg

2.13.51

 

Sebastian Cole-88, Björnstorps IF

08.06

Klippan

2.13.94

 

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

13.07

Helsingborg

2.16.7m

 

Simon Didner-88, Heleneholms IF

27.07

Hässleholm

2.22.67

 

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

21.09

Karlskrona

2.23.43

 

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

24.05

Nässjö

2.29.96

 

Suad Sinanovic-88, Malmö AI

25.05

Malmö

2000 meter:

5.48.77

 

Saibo Kebbeh-88, Malmö AI

14.09

Stockholm

6.18.63

 

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

14.09

Stockholm

6.26.28

 

Sebastian Cole-88, Björnstorps IF

15.08

Malmö

6.39.87

 

Johannes Mauritzon-88, IFK Helsingborg

14.09

Stockholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

4.36.78

 

Saibo Kebbeh-88, Malmö AI

16.08

Malmö

4.58.26

 

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

16.08

Malmö

5.14.6m

 

Johannes Mauritzon-88, IFK Helsingborg

02.08

Ängelholm

100 meter häck 84.0 cm:

13.84

+1.7

Vuk Djekic-88, Malmö AI

29.05

Växjö

300 meter häck 76.2 cm:

43.18

 

Marcus Walldow-88, Klippans FK

04.07

Göteborg

Höjdhopp:

1.77

 

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

28.06

Trelleborg

1.75

 

Conrad Öster-88, Södra Sandby IF

27.07

Hässleholm

1.75

 

- " -

15.08

Malmö

1.61

 

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

05.07

Göteborg

1.60

 

Jovan Drazic-88, Malmö AI

07.05

Malmö

1.60  

-  ” --

31.05

Landskrona

1.60

 

Axel Håkansson-88, Ystads IF

28.06

Trelleborg

1.60

 

Suad Sinanovic-88, Malmö AI

20.09

Trelleborg

Stavhopp:

3.80

 

Mattias Sundqvist-88, Malmö AI

25.05

Malmö

3.50

 

Olof Fellnäs-88, Malmö AI

15.06

Vellinge

3.45

 

Milos Drazic-88, Malmö AI

20.07

Halmstad

3.40

 

Jovan Drazic-88, Malmö AI

28.06

Trelleborg

3.34

 

Markus Hammarsten-88, IK Finish

13.09

Stockholm

3.23

Robin Roos-88, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

2.60

 

Suad Sinanovic-88, Malmö AI

25.05

Malmö

2.60

 

Jesper Madsen-88, IK Finish

16.08

Malmö

2.40

 

Hampus Nilsson-88, Ängelholms IF

15.06

Vellinge

Längdhopp:

6.52

-0.5

Vuk Djekic-88, Malmö AI

04.07

Göteborg

5.59

+0.9

Axel Håkansson-88, Ystads IF

08.06

Klippan

5.58

-0.6

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

20.07

Halmstad

5.54

+0.3

Martin Brodelius-88, Malmö AI

07.05

Malmö

5.27

+0.3

Dominic Sandner-88, IFK Trelleborg

21.09

Trelleborg

5.14

+0.73

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

24.05

Nässjö

5.12

-0.8

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

10.08

Simrishamn

Längdhopp - okända vindförhållanden:

4.59

 

Viktor Wegestål-88, Malmö AI

25.05

Malmö

Trestegshopp:

12.20

+1.1

Conrad Öster-88, Södra Sandby IF

17.08

Malmö

11.60

+0.1

Vuk Djekic-88, Malmö AI

23.08

Huddinge

10.94

-3.33

Suad Sinanovic-88, Malmö AI

20.09

Trelleborg

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

12.48

+2.6

Vuk Djekic-88, Malmö AI

28.06

Trelleborg

Kula 4.0 kg:

14.39

 

Axel Håkansson-88, Ystads IF

15.08

Malmö

13.74

 

Jonas Areheim-88, Malmö AI

31.08

Lund

13.18

 

Martin Brodelius-88, Malmö AI

07.05

Malmö

10.91

 

Vuk Djekic-88, Malmö AI

31.08

Lund

10.71

 

Kim Strandberg-88, Heleneholms IF

07.05

Malmö

10.04

 

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

31.08

Lund

  8.40

 

Simon Didner-88, Heleneholms IF

07.05

Malmö

  7.75

 

Magnus Karlsson-88, IS Kullen

08.06

Klippan

  5.26 §

 

Andreas Blom-88, Eslövs AI

28.09

KEslöv

Diskus 1.0 kg:

37.98

 

Mattias Sundqvist-88, Malmö AI

07.05

Malmö

36.81

 

Axel Håkansson-88, Ystads IF

27.07

Hässleholm

29.61

 

Kim Strandberg-88, Heleneholms IF

07.05

Malmö

26.89

 

Jonas Areheim-88, Malmö AI

23.08

Huddinge

24.84

 

Anton Mietmann-88, IFK Trelleborg

27.04

Trelleborg

20.98

 

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

27.04

Trelleborg

11.22 §

 

Andreas Blom-88, Eslövs AI

28.09

Eslöv

Slägga 4.0 kg:

9.38 §

 

Andreas Blom-88, Eslövs AI

28.09

Eslöv

Spjut 600 gram:

49.51

 

Axel Håkansson-88, Ystads IF

26.07

Hässleholm

42.43

 

Robin Roos-88, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

40.88

 

Milos Drazic-88, Malmö AI

26.07

Hässleholm

37.95

 

Jovan Drazic-88, Malmö AI

29.05

Växjö

34.52

 

Anton Mietmann-88, IFK Trelleborg

08.06

Klippan

28.09

 

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

20.09

Trelleborg

24.85 §

 

Andreas Blom-88, Eslövs AI

28.09

Eslöv