P 15 år:

100 meter:

11.84

+1.8

Ralph Johansson-89, IFK Lund

19.09

Gävle

11.92

-0.8

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

16.05

Eslöv

11.95

-0.31

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

15.08

Falun

11.97

+0.9

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

20.06

Vellinge

12.00

+1.3

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

20.06

Vellinge

12.27

+0.0

Fredrik Linansky-89, Klippans FK

17.07

Halmstad

12.27

-0.2

Douglas Hörberg-89, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

12.36

+0.8

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

22.05

Malmö/S

12.50

+1.3

Johan Lundahl-89, Heleneholms IF

20.06

Vellinge

12.53

-0.31

Christian Nilsson-89, Eslövs AI

15.08

Falun

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.60

+3.2

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

06.06

Klippan

11.73

+2.3

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

25.07

Hässleholm

11.78

+3.2

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

11.78

+3.2

Ralph Johansson-89, IFK Lund

19.09

Gävle

11.89

+4.4

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

20.06

Vellinge

11.92

+2.3

Ralph Johansson-89, IFK Lund

25.07

Hässleholm

12.04

+3.7

Alexander Persson-89, Klippans FK

06.06

Klippan

12.14

+3.4

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

22.08

Helsingborg

12.50

+3.7

Marcus Carlsson-89, KFUM Kristianstad

06.06

Klippan

300 meter:

37.46

 

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

20.06

Vellinge

38.12

 

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

18.07

Halmstad

38.35

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

13.08

Falun

38.42

 

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

39.44

 

Alexander Persson-89, Klippans FK

31.05

Värnamo

39.92

 

Johan Lundahl-89, Heleneholms IF

16.05

Eslöv

40.72

 

Marcus Carlsson-89, KFUM Kristianstad

06.06

Klippan

40.81

 

Felix Nordlind-89, IK Finish

11.09

Vellinge

41.19

 

Mikael Nilsson-89, FK Snapphanarna

06.06

Klippan

41.42

 

Douglas Hörberg-89, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

800 meter:

2.02.14

 

Alexander Persson-89, Klippans FK

03.07

Göteborg/U

2.06.18

 

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

31.07

Ängelholm

2.12.43

 

Marcus Persson-89, Malmö AI

11.07

Helsingborg

2.12.64

 

Håkan Runvik-89, IFK Lund

14.08

Falun

2.13.06

 

Patrik Lyzell-89, Heleneholms IF

11.09

Vellinge

2.13.85

 

Dennis Brodelius-89, S. Sandby IF

11.09

Vellinge

2.13.88

 

Filip Hällefors-89, Hässleholms AIS

24.07

Hässleholm

2.15.30

 

Anders Pettersson-89, Klippans FK

24.07

Hässleholm

2.16.75

 

Johan Lundahl-89, Heleneholms IF

22.08

Helsingborg

2.20.89

 

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

23.05

Malmö/S

2000 meter:

6.10.55

 

Marcus Persson-89, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

100 meter häck 84.0 cm:

13.84

-1.0

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

14.08

Falun

14.46

+0.6

Theo Söderberg-89, IK Finish

14.08

Falun

17.51

+0.5

Marcus Carlsson-89, KFUM Kristianstad

04.07

Göteborg/U

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

16.51

Marcus Carlsson-89, KFUM Kristianstad

17.09

Gävle

300 meter häck 76.2 cm:

41.07

Alexander Persson-89, Klippans FK

19.09

Gävle

44.26

Marcus Carlsson-89, KFUM Kristianstad

02.07

Göteborg/U

44.49

Theo Söderberg-89, IK Finish

19.09

Gävle

50.50

Andreas Olsson-89, Klippans FK

24.07

Hässleholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.08.20

Patrik Lyzell-89, Heleneholms IF

02.07

Göteborg/U

Höjdhopp:

1.94

 

Markus Nilsson-89, Malmö AI

05.09

Lund

1.71

 

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

22.08

Helsingborg

1.69

 

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

31.07

Ängelholm

1.55

 

Atle Lindskog-89, Malmö AI

16.05

Eslöv

1.55

 

Martin Carnsten-89, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

1.50

 

Emil Mattisson-89, Vittsjö GIK

20.05

Malmö/S

1.50

 

Andreas Olsson-89, Klippans FK

25.09

Landskrona

1.48

 

Kennie Pettersson-89, Klippans FK

03.07

Göteborg/U

Stavhopp:

2.40

 

Alexander Smith-89, IK Finish

12.09

Vellinge

Längdhopp:

6.38

+0.4

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

02.07

Göteborg/U

6.20

+0.0

Ralph Johansson-89, IFK Lund

14.08

Falun

6.07

-0.2

Christian Nilsson-89, Eslövs AI

25.07

Hässleholm

5.69

-0.1

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

5.62

-0.4

Jonas Svensson-89, IFK Lund

19.06

Vellinge

5.57

+1.80

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

22.05

Malmö/S

5.57

-1.0

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

04.09

Lund

5.54

+0.5

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

22.08

Helsingborg

5.53

-0.9

Emil Mattisson-89, Vittsjö GIK

25.07

Hässleholm

5.52

+0.0

Andreas Olsson-89, Klippans FK

14.08

Falun

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.65

+2.51

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

22.05

Malmö/S

5.59

+2.09

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

22.05

Malmö/S

5.58

+2.90

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

12.06

Trelleborg

5.54

+2.2

Andreas Olsson-89, Klippans FK

06.06

Klippan

5.41

Andreas Olsson-89, Klippans FK

02.07

Göteborg/U

Trestegshopp:

12.69

+1.6

Markus Nilsson-89, Malmö AI

15.08

Falun

12.41

-0.1

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

12.33

-4.3

Ralph Johansson-89, IFK Lund

19.09

Gävle

11.77

-0.4

Andreas Olsson-89, Klippans FK

24.07

Hässleholm

11.68

+0.4

Alexander Persson-89, Klippans FK

20.06

Vellinge

11.61

+0.4

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

20.06

Vellinge

9.33

-0.8

Kennie Pettersson-89, Klippans FK

24.07

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 4.0 kg:

13.84

 

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

31.07

Ängelholm

13.49

 

Filip Vivlund-89, Heleneholms IF

31.07

Ängelholm

12.90

 

Fredrik Linansky-89, Klippans FK

13.08

Falun

11.50

 

Johan Lundahl-89, Heleneholms IF

22.08

Helsingborg

11.08

 

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

22.08

Helsingborg

10.98

 

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

04.09

Lund

10.69

 

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

04.09

Lund

10.55

 

Henrik Bengtsson-89, IFK Lund

06.06

Klippan

9.59

 

Hans Andersson-89, Ystads IF

26.08

Simrishamn

9.38

 

Marcus Gunnarsson-89, IFK Trelleborg

12.06

Trelleborg

Diskus 1.0 kg:

49.40

 

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

12.09

Vellinge

43.14

 

Filip Vivlund-89, Heleneholms IF

03.10

Malmö/S-K

32.80

 

Marjus Gunnarsson-89, IFK Trelleborg

12.09

Vellinge

16.92

 

Kristian Berglund-89, IF Kronan

25.09

Landskrona

Slägga 4.0 kg:

49.03

 

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

46.22

 

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

15.08

Falun

26.53

 

Marjus Gunnarsson-89, IFK Trelleborg

13.06

Trelleborg

Spjut 600 gram:

58.09

 

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

12.09

Vellinge

41.14

 

Samuel Arcini-89, Vittsjö GIK

01.08

Ängelholm

40.34

 

Filip Vivlund-89, Heleneholms IF

17.07

Halmstad

38.09

 

Christian Nilsson-89, Eslövs AI

16.05

Eslöv

36.56

 

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

16.05

Eslöv

34.61

 

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

24.07

Hässleholm

33.58

 

Alexander Persson-89, Klippans FK

24.07

Hässleholm

25.75

 

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

22.08

Helsingborg

23.88

 

Andreas Olsson-89, Klippans FK

25.09

Landskrona

21.67

 

Anders Pettersson-89, Klippans FK

25.09

Landskrona

Stafett 4 x 100 meter:

45.39

Heleneholms IF

13.06

Stockholm/S

    (Jonas Svensson-89, Johan Lundahl-89,
Sebastian Farkas-89, Niklas Olsson-89)