P 15 år:

100 meter:

11.84

+0.5

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

07.08

Ängelholm

11.86

+1.1

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

09.07

Helsingborg

11.87

+1.1

Joacim Bosson-90, Klippans FK

05.06

Klippan

12.09

+1.3

Johan Persson-90, Ryssbergets IK

31.07

Hässleholm

12.21

+1.3

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

31.07

Hässleholm

12.32

+1.1

André Kvist-90, IFK Lund

05.06

Klippan

12.48

+0.1

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

22.05

Eslöv

12.54

+0.1

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

22.05

Eslöv

12.69

+1.7

Daniel Möller-90, Åhus FIK

28.05

Sollentuna

12.73

+0.3

Marcus Martinsson-90, Åhus FIK

01.05

Hässleholm

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.69

+2.9

Joacim Bosson-90, Klippans FK

05.06

Klippan

11.77

+2.9

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

11.82

+2.4

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

09.07

Helsingborg

11.86

+4.00

Johan Persson-90, Ryssbergets IK

03.09

Lund

12.11

+2.9

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

09.07

Helsingborg

12.15

+2.6

André Kvist-90, IFK Lund

05.06

Klippan

12.18

+2.9

Alexander Ohlsson-90, IFK Lund

05.06

Klippan

12.23

+2.9

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

11.09

Vellinge

12.27

+4.00

Nicklas Stjärndorff-90, Eslövs AI

03.09

Lund

12.30

+2.9

Daniel Rosengren-90, Klippans FK

05.06

Klippan

12.49

+2.9

Hampus Rasmussen-90, Lomma FIK

11.09

Vellinge

12.65

+2.3

Stefan Hidalgo-90, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

300 meter:

37.93

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

10.09

Gävle

37.99

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

03.07

Göteborg/U

38.69

Fredrick Persson-90, Vittsjö GIK

03.07

Göteborg/U

39.16

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

04.09

Lund

39.22

Joacim Bosson-90, Klippans FK

05.06

Klippan

39.61

Hampus Rasmussen-90, Lomma FIK

12.08

Hudiksvall

40.00

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

10.09

Vellinge

40.14

André Paulsson-90, KFUM Kristianstad

04.09

Lund

40.15

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

41.03

Kim Ekman-90, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

800 meter:

2.13.0m

Jesper Lagerqvist-90, Åhus FIK

14.06

Kristianstad

2.13.19

Adam Sjöberg-90, Malmö AI

15.05

Värnamo

2.13.78

Johan Nilsson-Rosenqvist-90, Ryssbergets IK

12.06

Olofström

2.13.7m

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

2.17.58

Markus Melin-90, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

2.19.67

Daniel Möller-90, Åhus FIK

04.09

Lund

2.20.31

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

29.05

Lerum

2.22.1m

Johan Karlsson-90, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

2.22.33

Kim Ekman-90, Malmö AI

29.05

Malmö/He

2.22.48

Emil Jönsson-90, Eslövs AI

18.06

Vellinge

2000 meter:

6.38.14

Jesper Lagerqvist-90, Åhus FIK

31.07

Hässleholm

6.43.25

Emil Jönsson-90, Eslövs AI

12.08

Hudiksvall

7.20.43

Johan Karlsson-90, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

100 meter häck 84.0 cm:

17.49

+0.1

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

28.05

Lerum

17.51

+0.1

Daniel Möller-90, Åhus FIK

17.09

Eslöv

17.86

+1.3

Jesper Lagerqvist-90, Åhus FIK

17.09

Eslöv

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

16.76

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

26.08

Göteborg/S

16.82

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

26.08

Göteborg/S

16.88

Kim Ekman-90, IFK Helsingborg

26.08

Göteborg/S

16.91

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

26.08

Göteborg/S

17.18

Markus Melin-90, IFK Helsingborg

26.08

Göteborg/S

300 meter häck 76.2 cm:

45.60

Daniel Möller-90, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

Höjdhopp:

1.93

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

02.07

Göteborg/U

1.80

Alexander Ohlsson-90, IFK Lund

22.05

Eslöv

1.77

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

06.08

Karlskrona

1.77

- " -

13.08

Hudiksvall

1.75

 

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

14.06

Kristianstad

1.70

Kim Ekman-90, IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

1.70

- " -

25.09

Klippan

1.68

Daniel Möller-90, Åhus FIK

04.09

Lund

1.66

Marcus Martinsson-90, Åhus FIK

02.07

Göteborg/U

1.60

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

22.05

Eslöv

1.60

- " -

05.06

Klippan

1.60

Hampus Rasmusson-90, Lomma FIK

27.05

Staffanstorp

1.60

Oscar Muntelin- , Staffanstorps AI

27.05

Staffanstorp

Stavhopp:

3.75

Måns Svensson-90, Malmö AI

15.09

Malmö/S

3.71

Anton Blixt-90, Malmö AI

14.08

Hudiksvall

3.00

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

21.05

Karlskrona

2.20

Christian Ivarsson-90, Ystads IF

05.07

Simrishamn

2.00

Daniel Möller-90, Åhus FIK

17.09

Eslöv

Längdhopp:

6.14

+1.0

Daniel Rosengren-90, Klippans FK

08.07

Helsingborg

6.11

+0.5

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

24.09

Trelleborg

5.86

+0.6

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

09.09

Gävle

5.83

-1.1

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

5.61

+1.5

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

5.59

-1.2

Marcus Martinsson-90, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

5.56

-1.4

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

01.05

Hässleholm

5.49

-0.2

Stefan Hidalgo-90, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

5.39

-0.1

Chadie Hotait-90, Malmö AI

10.09

Vellinge

5.37

+1.1

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

25.09

Klippan

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.99

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

03.08

Vellinge

5.97

+4.6

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

28.05

Malmö/He

5.92

+2.9

Markus Kristiansson-90, IFK Lund

08.07

Helsingborg

5.41

+4.7

Chadie Hotait-90, Malmö AI

28.05

Malmö/He

5.33

+3.2

Joacim Bosson-90, Klippans FK

05.06

Klippan

Trestegshopp:

13.07

+1.2

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

11.09

Gävle

12.04

+1.7

Chadie Hotait-90, Malmö AI

28.05

Malmö/He

11.02

-0.1

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

11.09

Vellinge

10.77

+0.2

Martin Andersson-90, Malmö AI

19.06

Vellinge

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

13.31

+3.4

Nuhi Amerllani-90, Malmö AI

11.09

Gävle

8.87

Christian Ivarsson-90, Ystads IF

23.08

Ystad

Kula 4.0 kg:

13.60

Martin Andersson-90, Heleneholms IF

29.09

Malmö/S-K

12.73

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

15.07

Halmstad

12.64

Max Nyman-90, Hässleholms AIS

11.09

Vellinge

12.10

André Kvist-90, IFK Lund

19.06

Vellinge

11.95

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

25.09

Klippan

11.60

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

29.05

Lerum

10.91

Anton Södergren-90, IFK Helsingborg

25.09

Klippan

10.51

Christoffer Kjellqvist-90, Hässleholms AIS

01.05

Hässleholm

10.48

Daniel Möller-90, Åhus FIK

01.07

Göteborg/U

10.28

Johan Persson-90, Ryssbergets IK

03.09

Lund

Diskus 1.0 kg:

41.46

Martin Andersson-90, Heleneholms IF

11.09

Vellinge

41.03

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

03.07

Göteborg/U

39.55

Robin Hägg-90, Eslövs AI

14.08

Hudiksvall

35.86

Simon Levin-90, Ängelholms IF

11.09

Vellinge

31.21

André Kvist-90, IFK Lund

18.06

Vellinge

28.71

Fredrik Olsson-90, Ystads IF

31.07

Hässleholm

28.70

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

28.05

Lerum

27.15

Jesper Lagerqvist-90, Åhus FIK

17.09

Eslöv

23.84

Christian Ivarsson-90, Ystads IF

18.06

Vellinge

Slägga 4.0 kg:

43.33

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

02.07

Göteborg/U

37.02

Robin Hägg-90, Eslövs AI

16.07

Halmstad

28.93

Daniel Möller-90, Åhus FIK

30.07

Hässleholm

24.60 §

Martin Andersson-90, Heleneholms IF

01.10

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

43.94

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

28.05

Lerum

39.44

Victor Ottosson-90, Klippans FK

25.09

Klippan

38.63

Nicklas Stjärndorff-90, Eslövs AI

04.09

Lund

34.39

Thomas Ljungblom-90, IFK Helsingborg

25.09

Klippan

33.64

Simon Levin-90, Ängelholms IF

25.09

Klippan

33.14

Daniel Möller-90, Åhus FIK

17.09

Eslöv

32.95

Christoffer Malm-90, Åhus FIK

14.06

Kristianstad

32.61

Christopher Kjellkvist-90, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

32.47

Henrik Nilsson-90, IFK Helsingborg

29.05

Malmö/He

30.99

Filip Sundgren-90, Vittsjö GIK

08.05

Villstad

Stafett 4 x 100 meter:

47.75

Malmö AI

04.09

Sollentuna

(Nuhi Amerllahi-90, Chadie Hotait-90, Philip Hall-91, Linus Olsson-91)

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.14.2m

Malmö AI

14.06

Kristianstad

(Nuhi Amerllahi-90, Philip Hall-91, Johan Landin-91, Petter Olsson-91)

 

 

2.18.0m

IFK Helsingborg

14.06

Kristianstad

(Henrik Nilsson-90, Thomas Ljungblom-90, Markus Melin-90, Kim Ekman-90)

 

 

2.21.2m

Åhus FIK

14.06

Kristianstad

(Andreas Nilsson-90, Daniel Möller-90, Christoffer Malm-90, Jesper Lagerqvist-90)

 

 

Åttakamp:

5.857

Lukas Odell-90, IFK Trelleborg

28-29.05

Lerum

    (17.49 (+0.1), 2870, 296, 4394,
579 (+0.7), 1160, 189, 2.20.31)
 

4.144

Daniel Möller-90, Åhus FIK

17-18.09

Eslöv

    (17.51 (+0.1), 2345, 200, 3314,
483 (+1.2), 1004, 159, 2.30.51)
 

3.823

Jesper Lagerqvist-90, Åhus FIK

17-18.09

Eslöv

    (17.86 (+1.3), 2715, -, 2978,
475 (-0.4), 1012, 144, 2.18.65)
 

2.495

Viktor Björklund-90, IFK Lund

17-18.09

Eslöv

    (24.45 (+1.3), -, 180, -,
561 (+1.6), 759, 156, 2.32.48)