P 15 år:

100 meter:

11.12

+1.0

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

11.57

+0.4

Robin Åkesson-92, Malmö AI

14.07

Halmstad

11.59

+0.7

Jesper Lang-92, Malmö AI

27.05

Värnamo

11.76

-1.6

Marcus Blomgren-92, IK Finish

16.06

Vellinge

11.81

+1.2

Alexander Nertlinge-Asp-92, KFUM Kristianstad

06.05

Hässleholm/Ö

12.02

+2.0

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

17.06

Vellinge

12.04

-0.9

Mattias Miedzinski-92, IFK Helsingborg

19.08

Ängelholm

12.39

+1.7

Christoffer Holm-92, IFK Helsingborg

07.10

Klippan

12.49

-1.4

Love Johnsson-92, Eslövs AI

12.08

Vellinge

12.53

+1.0

Dastid Selmani-92, IFK Lund

01.09

Lund

12.58

+1.2

Erik Hoff-92, IFK Lund

06.05

Hässleholm/Ö

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.01

+2.1

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

08.07

Helsingborg

11.92

+2.2

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

08.07

Helsingborg

12.01

+2.1

Mattias Miedzinski-92, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

300 meter:

37.11

Jesper Lang-92, Malmö AI

24.08

Stenungsund

38.71

Marcus Blomgren-92, IK Finish

24.08

Stenungsund

39.20

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

17.06

Vellinge

39.35

Erik Hoff-92, IFK Lund

17.06

Vellinge

39.45

Philip Nilsson-92, IFK Lund

17.06

Vellinge

39.62

Jakob Melin-92, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

39.58

Eivind Gottlieb-92, Björnstorps IF

12.08

Vellinge

42.22

Mattias Miedzinski-92, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

44.03

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

29.07

Hässleholm/Ö

800 meter:

2.05.58

Eivind Gottlieb-92, Björnstorps IF

28.07

Hässleholm/Ö

2.13.22

Henrik Tiljander-92, Malmö AI

04.08

Malmö/He

2.13.86

Viktor Dahl-92, IS Göta

03.06

Klippan

2.16.39

David Larsson-92, Heleneholms IF

04.08

Malmö/He

2.18.81

Oscar Carlesson-92, Heleneholms IF

09.06

Malmö/He

2.18.83

Jesper Lang-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

2.19.42

Erik Hoff-92, IFK Lund

02.09

Lund

2.22.76

Jakob Melin-92, IFK Helsingborg

02.09

Lund

2.23.03

Philip Nilsson-92, IFK Lund

02.09

Lund

2.24.49

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

2000 meter:

6.14.09

Eivind Gottlieb-92, Björnstorps IF

16.09

Gävle

7.00.70

Oscar Carlesson-92, Heleneholms IF

04.08

Malmö/He

7.05.70

Håkan Carlberg-92, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

7.12.91

David Larsson-92, Heleneholms IF

04.08

Malmö/He

100 meter häck 84.0 cm:

14.29

-0.4

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

15.07

+1.9

Dastid Selmani-92, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

15.13

+0.6

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

15.56

-0.4

Jesper Lang-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

16.03

+0.2

Erik Schuss-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

16.29

-0.8

Erik Hoff-92, IFK Lund

17.06

Vellinge

16.43

-0.4

Robin Åkesson-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

17.22

+0.0

Ruben Larsson-92, IFK Lund

12.08

Varberg

17.95

+0.6

Cedric Janson-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

17.97

+0.4

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

45.81

Philip Nilsson-92, IFK Lund

25.07

Karlskrona

47.61

Ruben Larsson-92, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

Höjdhopp:

1.80

Jesper Lang-92, Malmö AI

07.09

Göteborg/S

1.77

Erik Hoff-92, IFK Lund

11.08

Lund

1.77

Love Johnsson-92, Eslövs AI

11.08

Vellinge

1.69

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

02.09

Lund

1.65

Dastid Selmani-92, IFK Lund

07.07

Helsingborg

1.60

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

07.09

Göteborg/S

1.60

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

30.09

Ystad

1.60

Christoffer Holm-92, IFK Helsingborg

07.10

Klippan

1.58

Marcus Blomgren-92, IK Finish

14.07

Halmstad

1.58

Mattias Miedzinski-92, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

Stavhopp:

3.15

Ruben Larsson-92, IFK Lund

15.07

Halmstad

3.15

- " -

29.07

Häsleholm/Ö

3.15

Per Waldemarsson-92, Klippans FK

29.07

Häsleholm/Ö

3.10

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

26.05

Olofström

3.10

- " -

15.09

Gävle

3.10

- " -

22.09

Eslöv

2.60

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

22.09

Eslöv

2.02

Timmie Borgström-92, Sjöbo IF

26.05

Olofström

Längdhopp:

6.51

-0.3

Jesper Lang-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

6.21

+1.4

Marcus Blomgren-92, IK Finish

25.07

Vellinge

6.10

+0.9

Dastid Selmani-92, IFK Lund

01.09

Lund

6.06

+1.1

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

17.05

Ystad

6.02

+0.0

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

5.91

+1.8

Erik Hoff-92, IFK Lund

01.09

Lund

5.71

+0.3

Love Johnsson-92, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

5.58

+2.0

Christoffer Holm-92, IFK Helsingborg

30.05

Ystad

5.54

+0.0

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

08.09

Göteborg/S

5.51

-1.4

Cedric Janson-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

6.23

+3.9

Dastid Selmani-92, IFK Lund

14.09

Gävle

Trestegshopp:

12.93

+0.9

Dastid Selmani-92, IFK Lund

16.09

Gävle

12.56

+1.7

Marcus Blomgren-92, IK Finish

16.09

Gävle

11.82

+1.3

Erik Hoff-92, IFK Lund

02.09

Lund

11.64

+2.0

Christoffer Holm-92, IFK Helsingborg

02.09

Lund

11.23

+1.0

Daniel Nilsson-92, KFUM Kristianstad

12.08

Vellinge

10.89

-0.2

Robert Erlandsson-92, Ystads IF

06.06

Ystad

10.71

+0.9

Philip Nilsson-92, IFK Lund

02.09

Lund

10.34

-0.34

Ruben Larsson-92, IFK Lund

25.07

Karlskrona

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

13.17

+2.7

Dastid Selmani-92, IFK Lund

16.09

Gävle

12.58

+2.3

Marcus Blomgren-92, IK Finish

14.07

Halmstad

Kula 4.0 kg:

13.82

Ludvig Andersson-92, IFK Helsingborg

03.06

Klippan

13.22

Marcus Blomgren-92, IK Finish

12.08

Vellinge

12.56

Niclas Jansson-92, Ryssbergets IK

17.06

Karlshamn

12.46

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

09.06

Malmö/He

12.03

Jesper Lang-92, Malmö AI

07.09

Göteborg/S

11.64

Erik Schuss-92, Malmö AI

16.06

Vellinge

11.41

Philip Larsson-92, Eslövs AI

29.07

Hässleholm/Ö

11.18

Love Johnsson-92, Eslövs AI

07.09

Göteborg/S

10.94

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

07.09

Göteborg/S

10.90

Ruben Larsson-92, IFK Lund

29.07

Hässleholm/Ö

Diskus 1.0 kg:

41.67

Marcus Blomgren-92, IK Finish

29.07

Hässleholm/Ö

35.40

Erik Schuss-92, Malmö AI

06.10

Malmö/S-K

34.97

Philip Larsson-92, Eslövs AI

18.08

Ängelholm

32.77

Dastid Selmani-92, IFK Lund

12.08

Vellinge

29.44

Ruben Larsson-92, IFK Lund

15.07

Halmstad

29.29

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

22.09

Eslöv

24.94

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

22.09

Eslöv

18.52

Timmy Borgström-92, Sjöbo IF

17.05

Ystad

Slägga 4.0 kg:

73.96

Elias Håkansson-92, Eslövs AI

15.09

Gävle

35.46

Philip Larsson-92, Eslövs AI

24.08

Stenungsund

33.90

Dastid Selmani-92, IFK Lund

18.08

Ängelholm

26.66

Erik Schuss-92, Malmö AI

06.10

Malmö/S-K

25.88

Love Johnsson-92, Eslövs AI

18.08

Ängelholm

17.97

Viktor Borgström-92, Malmö AI

29.04

Trelleborg

Spjut 600 gram:

42.52

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

11.08

Vellinge

39.54

Albert de Caprétz-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

37.42

Erik Schuss-92, Malmö AI

08.09

Göteborg/S

36.18

Dastid Selmani-92, IFK Lund

08.07

Helsingborg

35.64

Christoffer Holm-92, IFK Helsingborg

07.10

Klippan

33.26

Ludvig Andersson-92, IFK Helsingborg

30.05

Ystad

32.96

Philip Larsson-92, Eslövs AI

02.09

Lund

32.36

Timmie Borgström-Göransson-92, Sjöbo IF

01.08

Simrishamn

32.26

Ruben Larsson-92, IFK Lund

28.07

Hässleholm/Ö

32.26

- " -

12.08

Varberg

30.59

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

09.06

Malmö/He

Stafett 4 x 100 meter:

44.80

Malmö AI

03.06

Huddinge

    (Robin Åkesson-92, Jesper Lang-92,
Albert de Caprétz-92, Cedric Jansson-92)
   

50.22

IFK Lund

17.06

Vellinge

    (Ludwig Mertel-93, Erik Hoff-92,
Philip Nilsson-92, Viktor Terje-Stiefler-93)
   

Stafett 3 x 800 meter:

7.34.13

Malmö AI

02.06

Huddinge

    (Cedric Jansson-92, Robin Åkesson-92, Arjan Abdullah Faraj-93)
   

Stafett 1.000 meter:

2.11.86

Malmö AI

08.08

Stockholm/S

    (-)    

2.17.0m

IFK Lund

30.05

Ystad

    (Ludwig Mertel-93, Erik Hoff-92,
Philip Nilsson-92, Kristian Ekelund-Axelsson-93)
   

2.21.3m

Heleneholms IF

30.05

Ystad

    (Oscar Carleson-92, Viktor Karlsson-92,
Alexander Andersson-93, David Larsson-92)
   

2.31.0m

IFK Helsingborg

30.05

Ystad

    (Ludwig Andersson-92, Kristoffer Holm-92,
Jakob Melin-92, Fredrik Larsson-92)
   

Åttakamp:

4.681

Viktor Berggren-92, Eslövs AI

22-23.09

Eslöv

    (15.65 (-0.1) 2929 260 2537 516 (-0.1) 970 168 2.36.24)  

4.363

Kristian Beckvall-92, Eslövs AI

22-23.09

Eslöv

    (18.23 (-0.1) 2494 310 3818 481 (-0.1) 990 147 2.38.90)