P 15 år:

100 meter:

11.65

-0.8

Arjan Abudullah Faraj-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

11.71

+1.8

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

12.01

+0.13

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

17.08

Ängelholm

12.34

+1.66

Arvid Happstadius-93, IF Kronan

21.09

Ängelholm

12.61

-0.1

Max Svensson-Pavin-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

12.65

-1.6

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

24.05

Eslöv

12.70

-2.3

André Söderstjerna-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

12.85

-1.0

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

01.06

Klippan

13.16

+1.66

Pontus Hultén-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

13.60

-1.2

Christoffer Magnell-93, IF Kronan

24.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.57

+2.7

Arjan Abudullah Faraj-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

11.91

+3.3

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

31.05

Villstad

11.98

+2.74

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

12.37

+2.1

André Söderstjerna-93, Malmö AI

15.06

Vellinge

12.46

+2.74

Simon Melin-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

12.48

+2.1

Max Svensson-Pavin-93, Malmö AI

15.06

Vellinge

12.80

+2.1

Arvid Happstadius-93, IF Kronan

15.06

Vellinge

13.02

+2.74

Christoffer Magnell-93, IF Kronan

21.09

Ängelholm

13.48

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

18.05

Sjöbo

300 meter:

37.93

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

13.09

Sollentuna

39.30

Max Svensson-Pavin-93, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

39.42

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

40.15

 

Oscar Lahti-93, Klippans FK

12.07

Helsingborg

40.16

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

41.59

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

24.05

Eslöv

41.60

Arjan Abudullah Faraj-93, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

43.01

Christoffer Magnell-93, IF Kronan

06.09

Lund

800 meter:

2.03.91

 

Erik Filipovic-93, Klippans FK

13.09

Sollentuna

2.08.81

 

Oscar Lahti-93, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

2.09.18

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

13.07

Helsingborg

2.14.34

Anton Lindahl-93, Malmö AI

02.08

Malmö/He

2.16.38

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

30.08

Växjö

2.17.76

Pierre Stadigh-93, Malmö AI

30.08

Växjö

2.21.06

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

2.21.53

Dennis Hall-93, Malmö AI

02.08

Malmö/He

2.24.92

Max Svensson-Pavin-93, Malmö AI

30.08

Växjö

2.25.77

Quan Nguyen-93, Malmö AI

30.08

Växjö

2000 meter:

6.06.78

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

29.06

Göteborg/U

6.08.89

 

Erik Filipovic-93, Klippans FK

14.09

Sollentuna

6.48.50

Anton Lindahl-93, Malmö AI

02.08

Malmö/He

7.17.97

Johan Enoksson-93, Klippans FK

18.07

Halmstad

100 meter häck 84.0 cm:

14.62

+0.0

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

08.08

Täby

14.98

+0.8

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

31.08

Växjö

15.12

+0.8

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

07.09

Lund

15.93

+0.8

Ulf Leide-93, IFK Helsingborg

31.08

Växjö

16.51

-0.3

Jakob Sandman-93, IFK Helsingborg

31.08

Växjö

16.78

-0.85

Felix Lindau-93, IFK Helsingborg

17.05

Eslöv

17.03

+0.2

Pierre Stadigh-93, Malmö AI

31.08

Växjö

17.96

-1.9

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

14.09

Ystad

18.46

+0.8

Quang Nguyen-93, Malmö AI

17.05

Eslöv

19.03

-1.15

André Söderstjerna-93, Malmö AI

17.05

Eslöv

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

41.94

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

10.08

Täby

44.34

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

14.06

Vellinge

1500 meter hinder 76.2 cm:

4.49.39

Sebastian Robertsson-93, Klippans FK

08.08

Täby

Höjdhopp:

1.81

Jakob Sandman-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

1.81

Anton Krutov-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

1.73

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

30.08

Växjö

1.72

Simon Melin-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

1.70

Daniel Jinbeck-93, Eslövs AI

24.05

Eslöv

1.70

Ulf Leide-93, IFK Helsingborg

17.05

Eslöv

1.69

Max Svensson-Pavin-93, Malmö AI

30.08

Växjö

1.65

Staffan Leide-93, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

1.65

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

08.06

Trelleborg

1.65

- " -

07.09

Lund

1.64

Simon Svensson-93, Eslövs AI

26.07

Hässleholm

1.62

André Söderstjerna-93, Malmö AI

17.05

Eslöv

Stavhopp:

2.70

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

20.09

Eslöv

Längdhopp:

6.03

+0.6

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

31.08

Växjö

5.62

+0.1

Arjan Abudullah Faraj-93, Malmö AI

31.08

Växjö

5.47

-0.7

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

24.05

Eslöv

5.41

+0.7

Quan Nguyen-93, Malmö AI

01.06

Klippan

5.36

+1.3

Melker Zetterman-93, Lomma FIK

01.06

Klippan

5.32

+1.0

André Söderstjerna-93, Malmö AI

30.07

Vellinge

5.31

+0.0

Simon Melin-93, IFK Helsingborg

21.09

Ängelholm

5.30

-2.1

Max Svensson-Pavin-93, Malmö AI

31.08

Växjö

5.24

-1.0

Jakob Sandman-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

5.04

-1.3

Ulf Leide-93, IFK Helsingborg

31.08

Växjö

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

11.70

+0.9

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

07.09

Lund

11.35

+0.2

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

07.09

Lund

11.02

+1.1

Quan Nguyen-93, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

10.40

+1.2

Ludvig Isaksson-93, Åhus FIK

25.05

Kristianstad

  9.07

+0.0

Jonathan Westholm-93, Höörs IF

24.09

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.66

+7.6

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

12.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

13.46

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

27.07

Hässleholm

13.12

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

12.51

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

30.08

Växjö

12.42

William Ellström-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

11.64

Karl Svensson-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

10.97

André Söderstjerna-93, Malmö AI

30.08

Växjö

10.90

Herman Holmquist-93, Lomma FIK

10.05

Lomma

10.78

Kevin Perera-93, IFK Helsingborg

30.08

Växjö

10.48

Harald Peterson-93, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

  9.96

Arjan Abudullah Faraj-93, Malmö AI

30.08

Växjö

Diskus 1.0 kg:

34.81

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

16.08

Ängelholm

34.69

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

20.09

Eslöv

31.32

Herman Holmquist-93, Lomma FIK

15.05

Staffanstorp

30.50

Harald Peterson-93, Staffanstorps AI

07.06

Sävedalen

30.05

William Ellström-93, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

26.98

Marcus Larsson-93, Vittsjö GIK

02.09

Åhus

24.42

Rasmus Jeppsson-93, Sjöbo IF

14.09

Ystad

Slägga 4.0 kg:

46.18

Mattias Grundström-93, Ängelholms IF

17.08

Ängelholm

19.45

Marcus Larsson-93, Vittsjö GIK

02.09

Åhus

Spjut 600 gram:

47.71

Marcus Larsson-93, Vittsjö GIK

26.07

Hässleholm

40.51

Alexander Hase-93, IFK Helsingborg

01.06

Klippan

37.12

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

31.08

Växjö

35.55

Arjan Abudullah Faraj-93, Malmö AI

17.05

Eslöv

34.70

Arvid Happstadius-93, IF Kronan

15.06

Vellinge

34.57

Oscar Nilsson-93, Vittsjö GIK

08.05

Vittsjö

34.08

André Söderstjerna-93, Malmö AI

31.08

Växjö

32.97

William Ellström-93, IFK Helsingborg

?.07

Helsingborg

32.77

Pierre Stadigh-93, Malmö AI

31.08

Växjö

32.74

Harald Peterson-93, Staffanstorps AI

08.06

Sävedalen

Stafett 4 x 100 meter:

46.76

Malmö AI

25.05

Göteborg/S

    Quang Nguyen-93, Arjan Abdullah Faraj-93, André Söderstjerna-93, Max Svensson-Pavin-93    

Stafett 3 x 800 meter:

6.41.87

Klippans FK

24.05

Göteborg/S

    Oscar Lahti-93, Sebastian Robertsson-93, Oscar Johansson-94    

7.25.22

Malmö AI

24.05

Göteborg/S

    Pierre Stadigh -93, Henrik Petersson-93, Max Svensson-Pavin-93    

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp:

5.532

Kristian Ekelund-Axelsson-93, IFK Lund

20-21.09

Eslöv

    (15.06 (-0.4) 3469 270 3289
5.55 (+0.2) 1109 160 2.18.42)