P 15 år:

100 meter:

11.67

-1.0

André Ilve-94, IK Pallas

27.06

Göteborg/U

12.04

+0.2

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

24.05

Eslöv

12.14

+1.56

Yann Palm-94, IFK Lund

22.08

Lund

12.46

-0.3

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

24.05

Eslöv

12.64

-2.8

Marcus Bergstrand-94, IK Finish

27.06

Göteborg/U

12.66

+1.2

Axel Milvén-94, Åhus FIK

23.08

Hässleholm

12.67

-0.6

Adam Denguir-94, Lomma FIK

27.06

Göteborg/U

12.80

+1.56

Adrian Mehic-94, Heleneholms IF

22.08

Lund

12.87

+0.1

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

03.05

Hässleholm

12.91

-1.0

Trolle Olson-94, Malmö AI

31.05

Värnamo

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

12.37

+2.8

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

12.49

+3.0

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

300 meter:

37.14

 

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

28.06

Göteborg/U

39.41

 

Oscar Johansson-94, Klippans FK

28.06

Göteborg/U

39.47

 

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

39.54

 

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

40.86

 

Erik Backman-94, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

41.26

 

Marcus Bergstrand-94, IK Finish

28.06

Göteborg/U

41.57

 

Adam Denguir-94, Lomma FIK

22.08

Lund

42.53

 

Viktor Hemby-94, Malmö AI

31.05

Värnamo

42.58

Fredrik Ahlbeck-94, Ystads IF

11.07

Helsingborg

800 meter:

2.00.57

 

Adrian Hansson-94, Lomma FIK

02.08

Stockholm/S

2.03.00

 

David Roos-94, Eslövs AI

12.09

Västerås

2.03.41

 

Oscar Johansson-94, Klippans FK

12.07

Helsingborg

2.10.44

 

Erik Backman-94, IFK Helsingborg

07.06

Ängelholm

2.17.3m

 

Jonas Kristensen-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

2.18.65

 

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

2.19.42

 

Mattias Ohlsson-94, Helenehoms IF

31.05

Hässleholm

2.20.46

 

Rickard Strath-94, IFK Lund

23.08

Lund

2.21.23

 

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

2.21.29

Fredrik Ahlbeck-94, Ystads IF

25.07

Hässleholm

2000 meter:

6.17.10

David Roos-94, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

6.49.22

Fredrik Ahlbeck-94, Ystads IF

26.07

Hässleholm

7.00.10

 

Mattias Ohlsson-94, Helenehoms IF

26.07

Hässleholm

100 meter häck 84.0 cm:

15.41

+1.8

Trolle Olson-94, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

15.99

-2.8

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

16.12

-1.0

Johan Kang-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

16.33

+1.8

Johan Berggren-94, Eslövs AI

05.09

Eskilstuna

17.59

-3.0

Victor Hemby-94, Malmö AI

14.06

Vellinge

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

45.81

Victor Hemby-94, Malmö AI

17.06

Malmö/He

46.25

 

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

1500 meter hinder 76.2 cm:

4.48.12

David Roos-94, Eslövs AI

26.06

Göteborg/U

5.52.66

Fredrik Ahlbeck-94, Ystads IF

21.05

Ystad

Höjdhopp:

1.78

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

1.78

- " -

11.09

Västerås

1.63

 

Trolle Olson-94, Malmö AI

06.09

Eskilstuna

1.51

Fredrik Ekman-94, IFK Helsingborg

16.05

Malmö/He

1.51

 

- " -

12.09

København,DEN

1.46

 

Mattias Ohlsson-94, Helenehoms IF

31.05

Hässleholm

1.45

Viktor Bergsten-94, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

1.42

Fredrik Ahlbeck-94, Ystads IF

25.07

Hässleholm

1.40

 

Johan Kang-94, IFK Lund

28.08

Göteborg/S

1.23

 

Sebastian Wallin-94, KFUM Kristianstad

17.05

Kristianstad

Stavhopp:

4.75

 

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

12.09

Västerås

4.18

 

Trolle Olson-94, Malmö AI

19.07

Halmstad

3.05

Johan Berggren-94, Eslövs AI

25.07

Hässleholm

3.05

- " -

09.08

Vellinge

Längdhopp:

6.09

+0.0

André Ilve-94, IK Pallas

07.06

Trelleborg

5.98

-0.3

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

5.89

+1.9

Yann Palm-94, IFK Lund

22.08

Lund

5.86

+1.7

Kalle Örstadius-94, KFUM Kristianstad

15.08

Växjö

5.83

+1.9

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

26.07

Hässleholm

5.71

-0.7

Marcus Bergstrand-94, IK Finish

14.08

Växjö

5.29

+0.6

Johan Kang-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

5.17

-1.0

Trolle Olson-94, Malmö AI

06.09

Eskilstuna

5.16

+0.5

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

13.09

Klippan

5.14

-0.72

Nis Andersson-94, Lomma FIK

24.05

Eslöv

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.73

+2.8

Marcus Bergstrand-94, IK Finish

15.08

Växjö

5.26

+2.7

Adam Denguir-94, Lomma FIK

22.08

Lund

Trestegshopp:

12.62

+1.5

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

12.84

+2.1

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

25.07

Hässleholm

Kula 4.0 kg:

13.42

 

Johan Berggren-94, Eslövs AI

16.08

Växjö

12.23

 

Emil Larsson-94, IFK Lund

09.08

Varberg

11.89

 

Melker Svärd-Jacobsson-94, Malmö AI

31.05

Värnamo

11.89

 

Patrik Thiman-94, IFK Lund

26.07

Hässleholm

11.62

 

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

11.61

 

Yann Palm-94, IFK Lund

31.05

Hässleholm

11.19

 

André Ilve-94, IK Pallas

12.09

København,DEN

11.07

 

Oliver Olguin-Jönsson-94, KFUM Kristianstad

26.07

Hässleholm

10.74

 

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

04.08

Ängelholm

10.43

 

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

27.09

Helsingborg

Diskus 1.0 kg:

41.63

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

06.09

Helsingborg

38.05

 

Patrik Thiman-94, IFK Lund

20.08

Staffanstorp

36.24

 

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

26.07

Hässleholm

27.62

 

Allen Pevec-94, Heleneholms IF

22.09

Malmö/S-K

26.16

 

Johan Berggren-94, Eslövs AI

05.09

Eskilstuna

24.22

 

Emil Larsson-94, IFK Lund

09.08

Varberg

23.21

 

Trolle Olson-94, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

14.31 §

 

Axel Milvén-94, Åhus FIK

19.09

Åhus

Slägga 4.0 kg:

38.96

Patrik Thiman-94, IFK Lund

10.08

Malmö/S-K

35.72

 

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

27.09

Helsingborg

30.58

Johan Berggren-94, Eslövs AI

24.07

Hässleholm

24.18

 

Allen Pevec-94, Heleneholms IF

22.09

Malmö/S-K

10.83 §

 

Axel Milvén-94, Åhus FIK

19.09

Åhus

Spjut 600 gram:

52.01

Lukas Kvist-94, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

42.36

 

Martin Paulsson-94, Ängelholms IF

04.08

Ängelholm

37.67

 

Johan Berggren-94, Eslövs AI

13.06

Vellinge

35.90 §

 

Axel Milvén-94, Åhus FIK

19.09

Åhus

31.70

 

Erik Kullberg-94, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

31.28

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

29.08

Göteborg/S

30.79

 

Patrik Thiman-94, IFK Lund

24.05

Eslöv

30.10

 

Yann Palm-94, IFK Lund

31.05

Hässleholm

28.98

 

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

24.05

Eslöv

28.46

 

Trolle Olson-94, Malmö AI

05.09

Eskilstuna

Stafett 4 x 100 meter:

51.63

IFK Helsingborg

12.09

København,DEN

 

 

(Hjalmar Eriksson-94, Erik Backman-94,
Fredrik Ekman-94, Patrick Malmquist-95 )

 

 

51.98

IFK Trelleborg

13.06

Vellinge

 

 

(Viktor Bergsten-94, Elias Odell- ,
Axel Kindmo-95, Filip Damevski-95 )

 

 

60.43

Heleneholms IF

12.09

København,DEN

 

 

(Junaid Hussein-95, Joakim Malmsjö-95,
Jeff Blomgren-95, Allen Pevec-94 )

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp:

5260

 

Trolle Olson-94, Malmö AI

5/6.09

Eskilstuna

(15.41 (+1.8) 2321 396 2846
5.17 (-1.0) 1000 163 2.25.36)