P 15 år:

Dela

100 meter:

11.51

+2.0

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

20.06

Ystad

11.58

-1.2

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

03.07

Göteborg/U

11.81

+0.2

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

11.07

Helsingborg

12.13

+2.0

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

20.06

Ystad

12.29

+1.96

Philip Monien-95, IFK Lund

28.08

Lund

12.38

+1.5

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

21.08

Malmö/He

12.81

+0.3

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

13.28

-2.1

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

16.05

Eslöv

13.42

+0.0

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

02.05

Hässleholm

13.47

-0.6

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

13.06

Vellinge

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.53

+2.9

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

20.06

Ystad

11.82

+3.11

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

19.06

Karlskrona

12.03

+2.1

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

25.09

Landskrona

12.29

+3.6

Viktor Persson-95, Staffanstorps AI

11.07

Löttorp

12.44

+2.1

Anton Jahnke-95, IF Kronan

25.09

Landskrona

12.77

+2.9

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

20.06

Ystad

12.90

+3.5

Christian Andersson-95, Ystads IF

20.06

Ystad

13.05

+2.9

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

20.06

Ystad

300 meter:

40.48

 

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

18.07

Halmstad

41.38

 

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

22.08

Malmö/He

42.06

 

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

28.08

Lund

42.10

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

31.07

Hässleholm

42.32

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

42.32

 

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

28.08

Lund

42.64

 

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

22.08

Malmö/He

43.22

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

46.54

 

Linus Persson-95, Ängelholms IF

05.08

Ängelholm

800 meter:

2.04.57

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

14.08

Kil

2.12.41

 

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

06.06

Ängelholm

2.12.67

Sebastian Gren-95, IFK Trelleborg

03.07

Göteborg/U

2.18.08

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

20.06

Ystad

2.18.4m

Axel Lewén-Broberg-95, Ystads IF

18.09

Sjöbo

2.19.28

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

28.08

Lund

2.23.35

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

05.09

Huddinge

2.23.80

 

Axel Kindmo-95, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

2.27.92

 

Linus Persson-95, Ängelholms IF

06.06

Ängelholm

2.30.86

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

23.05

Kristianstad

2000 meter:

5.54.90

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

6.06.05

Sebastian Gren-95, IFK Trelleborg

15.08

Kil

6.35.80

Linus Persson-95, Ängelholms IF

04.07

Göteborg/U

7.43.93

 

Simon Malmros-95, Klippans FK

22.08

Malmö/He

100 meter häck 84.0 cm:

15.60

+1.3

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

31.07

Hässleholm

15.54

+0.5

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

22.08

Malmö/He

15.76

+0.9

Johan Knutsson-95, Malmö AI

18.09

Eslöv

16.74

+0.5

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

22.08

Malmö/He

17.49

-1.4

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

04.09

Huddinge

18.45

-0.8

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

04.07

Göteborg/U

18.69

+0.9

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

18.09

Eslöv

19.31

+1.5

Eric Isaksson-95, IFK Lund

23.05

Kristianstad

20.55

+1.5

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

23.05

Kristianstad

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.45

+3.3

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

15.08

Kil

300 meter häck 76.2 cm:

43.32

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

13.08

Kil

44.21

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

13.08

Kil

46.15

 

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

07.08

Vellinge

46.42

 

Markel Hagman-95, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

46.70

 

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

02.07

Göteborg/U

57.07

 

Joakim Malmsjö-95, Heleneholms IF

02.07

Göteborg/U

1500 meter hinder 76.2 cm:

4.53.68

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

10.09

Västerås

5.17.01

Linus Persson-95, Ängelholms IF

21.08

Malmö/He

5.25.60

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.77

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

14.08

Kil

1.72

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

23.05

Kristianstad

1.68

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

1.65

 

Christian Andersson-95, Ystads IF

20.06

Ystad

1.60

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

22.06

Simrishamn

1.56

 

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

28.08

Lund

1.52

Johan Knutsson-95, Malmö AI

19.09

Eslöv

1.50

 

Viktor Persson-95, Staffanstorps AI

12.06

Vellinge

1.50

 

Anders Tuvesson-95, FK Athlet

12.06

Vellinge

1.50

 

Junaid Hussein-95, Heleneholms IF

20.06

Ystad

Stavhopp:

3.56

 

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

18.07

Halmstad

3.30

Johan Knutsson-95, Malmö AI

18.09

Eslöv

2.72

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

21.08

Malmö/He

2.20

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

18.09

Eslöv

2.00

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

18.09

Eslöv

2.00

 

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

18.09

Eslöv

Längdhopp:

6.35

+0.7

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

14.08

Kil

6.24

-0.4

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

02.07

Göteborg/U

6.10

+1.5

Theodor Barrdahl-95, KFUM Kristianstad

14.08

Kil

5.78

-0.4

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

02.07

Göteborg/U

5.66

-0.3

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

29.08

Uppsala

5.64

+0.3

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

21.08

Malmö/He

5.48

+1.3

Johan Knutsson-95, Malmö AI

19.09

Eslöv

5.45

+0.4

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

05.09

Huddinge

5.44

-0.6

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

5.05

+1.7

Viktor Persson-95, Staffanstorps AI

11.07

Löttorp

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

6.03

+2.3

Mattias Hjelm-95, Båstads GIF

02.07

Göteborg/U

5.52

+3.0

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

23.05

Kristianstad

5.29

+2.6

Viktor Persson-95, Staffanstorps AI

11.07

Löttorp

Trestegshopp:

12.68

+2.0

Christopher Swenning-95, Eslövs AI

15.08

Kil

11.75

-0.5

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

22.08

Malmö/He

11.45

-0.8

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

29.08

Lund

11.32

+1.1

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

22.06

Simrishamn

11.09

+0.0

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

22.05

Ystad

11.07

+0.27

Kim Wiik-Olsson-95, Treby IF

19.06

Karlskrona

10.61

+1.7

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

31.07

Hässleholm

10.09

+0.5

Christian Andersson-95, Ystads IF

22.06

Simrishamn

  9.20

+0.0

Anders Tuvesson-95, FK Athlet

22.05

Ystad

  8.73

+0.0

Tony Persson-95, FK Athlet

22.05

Ystad

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.88

+2.3

Patrik Ljungkvist-95, Heleneholms IF

31.07

Hässleholm

10.25

+2.4

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

10.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

19.56

 

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

05.08

Stockholm/Ktg

12.02

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

30.05

Klippan

11.68

 

Linus Malmborg-95, IFK Lund

28.08

Uppsala

10.91

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

05.09

Huddinge

10.75

 

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

15.06

Glemmingebro

10.42

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

02.10

Malmö/S-K

10.25

 

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

15.06

Glemmingebro

  9.65

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

19.09

Eslöv

  9.47

 

Melker Hansson-95, IF Kronan

25.09

Landskrona

  9.40

 

Viktor Persson-95, Staffanstorps AI

11.07

Löttorp

Diskus 1.0 kg:

64.86

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

05.09

Helsingborg

45.23

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

11.10

Eslöv

34.91

 

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

20.06

Ystad

34.13

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

04.09

Huddinge

28.81

 

Linus Malmborg-95, IFK Lund

07.08

Vellinge

25.40

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

05.06

Ängelholm

24.77

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

18.09

Eslöv

23.55

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

25.09

Malmö/S-K

21.40

 

Junaid Hussein-95, Heleneholms IF

16.05

Eslöv

19.70

 

Christian Meijling-95, IFK Helsingborg

22.08

Malmö/He

Slägga 4.0 kg:

61.89

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

13.07

Helsingborg

44.90

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

13.08

Kil

34.05

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

02.10

Malmö/S-K

32.01

 

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

21.08

Malmö/S-K

27.81

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

02.05

Tårnby,DEN

23.70

 

Linus Malmborg-95, IFK Lund

21.08

Malmö/S-K

23.57

 

Christian Meijling-95, IFK Helsingborg

06.06

Ängelholm

Spjut 600 gram:

56.89

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

15.08

Kil

52.30

 

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

15.08

Kil

44.79

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

04.09

Huddinge

44.76

 

Henrik Oscarsson Liebel-95, KFUM Kristianstad

11.07

Helsingborg

39.76

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

18.09

Eslöv

39.40

Douglas Mårtensson-95, Ystads IF

18.09

Sjöbo

39.37

Viktor Gardenkrans-95, Heleneholms IF

15.07

Helsingborg

37.26

 

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

31.07

Hässleholm

36.99

Elias Odell-95, IFK Trelleborg

12.06

Vellinge

34.40

Viktor Persson-95, Staffanstorps AI

12.06

Vellinge

Stafett 4 x 100 meter:

46.30

Malmö AI

30.05

Norrtälje

 

 

Bader Najjar-96, Pontus Diogo-95,
Johan Knutsson-95, Charles Mitala-96

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp:

5.205

 

Staffan Åkesson-95, Hässleholms AIS

04-05.09

Huddinge

(17.49 (-1.4) 3413 252 4479
545 (+0.4) 1091 156 2.23.35)

 

4.574

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

18-19.09

Eslöv

(15.76 (+0.9) x 330 3976
548 (+1.3) 965 152 2.34.86)

 

4.402

 

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

18-19.09

Eslöv

(15.89 (+0.9) 2221 200 2776
562 (+0.3) 992 164 2.34.23)

 

3.732

 

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

18-19.09

Eslöv

(16.95 (+0.9) 2477 220 1493
518 (+1.1) 811 155 2.32.25)

 

2.781

 

Mårten Waldmann-95, IFK Helsingborg

18-19.09

Eslöv

(18.69 (+0.9) 1902 200 2210
445 (+1.6) 850 146 x)