P 15 år:

Dela

100 meter:

11.23

+1.0

Charles Mitala-96, Malmö AI

26.08

Ystad

11.54

+1.0

Saad Alsaudi-96, KFUM Kristianstad

26.08

Ystad

11.73

-1.63

Tobias Nilsson-Montler-96, IF Kronan

24.09

Ängelholm

11.80

+1.0

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

26.08

Ystad

11.97

+0.6

Jakob Fornman-96, Öresund FK

03.07

Helsngborg

12.35

-1.3

Martin Jönsson-96, IFK Lund

11.06

Vellinge

12.40

-2.21

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

03.09

Lund

12.42

-1.3

Ted Lindqvist-96, IFK Lund

11.06

Vellinge

12.44

-0.2

Adrian Lekenmyr-96, IFK Lund

31.07

Hässleholm

12.61

-0.1

Jens Lannér-96, IFK Lund

15.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.46

+4.7

Saad Alsaudi-96, KFUM Kristianstad

20.08

Malmö/He

11.83

+4.7

Jakob Fornman-96, Öresund FK

20.08

Malmö/He

300 meter:

36.59

 

Jakob Fornman-96, Öresund FK

10.07

Göteborg/U

38.96

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

03.09

Lund

39.04

 

Johan Andersson-96, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

39.79

 

Jens Lannér-96, IFK Lund

10.07

Göteborg/U

39.85

 

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

12.06

Vellinge

40.18

Emil Jönsson-96, IFK Lund

03.09

Lund

800 meter:

2.03.92

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

10.09

Falun

2.06.87

Christopher Koos-96, Malmö AI

24.09

Greve,DEN

2.12.13

 

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

11.06

Vellinge

2.13.41

Alexander Quick-96, IFK Lund

20.08

Malmö/He

2.16.66

Adrian Lekenmyr-96, IFK Lund

10.09

Falun

2.22.53

Jens Lannér-96, IFK Lund

10.09

Falun

2.25.54

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

07.08

Falun

2.31.64

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

2.35.43

Charles Mitala-96, Malmö AI

22.05

Lund

2.40.91

Tobias Påhlsson-96, FK Athlet

25.05

Ystad

2000 meter:

6.33.4m

Alexander Quick-96, IFK Lund

30.07

Hässleholm

100 meter häck 84.0 cm:

12.81

+2.0

Charles Mitala-96, Malmö AI

28.08

Ystad

14.35

-2.1

Thobias Nilsson-Montler-96, IF Kronan

16.09

Växjö

14.45

+0.1

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

06.08

Falun

15.69

+1.2

Martin Jönsson-96, IFK Lund

11.09

Falun

15.83

+0.5

Emil Jönsson-96, IFK Lund

11.09

Falun

16.08

-0.9

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

06.08

Nässjö

16.14

+0.3

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

11.09

Falun

17.91

+0.3

Jens Lannér-96, IFK Lund

11.09

Falun

19.02

+0.0

Tobias Påhlsson-96, FK Athlet

25.05

Ystad

19.04

+2.0

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

16.04

Trelleborg

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

12.90

+2.3

Charles Mitala-96, Malmö AI

02.07

Helsingborg

15.40

André Mårtensson-96, IFK Lund

22.05

Lund

300 meter häck 76.2 cm:

 

 

 

 

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

2.00

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

12.06

Vellinge

1.90

Charles Mitala-96, Malmö AI

10.09

Falun

1.75

 

Thobias Nilsson-Montler-96, IF Kronan

29.05

Klippan

1.75

 

- " -

19.06

Ystad

1.75

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

04.09

Lund

1.72

André Mårtensson-96, IFK Lund

22.05

Lund

1.68

 

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

06.08

Nässjö

1.67

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

30.07

Hässleholm

1.65

 

Martin Jönsson-96, IFK Lund

15.05

Eslöv

1.62

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

10.09

Falun

1.60

Tobias Pålsson-96, FK Athlet

25.09

Ystad

Stavhopp:

3.90

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

10.07

Göteborg/U

Längdhopp:

6.79

+0.0

Charles Mitala-96, Malmö AI

27.08

Ystad

6.72

+0.3

Thobias Nilsson-Montler-96, IF Kronan

27.08

Ystad

6.40

+0.0

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

27.08

Ystad

6.23

+1.4

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

26.08

Ystad

5.76

+0.0

Martin Jönsson-96, IFK Lund

11.09

Falun

5.75

-0.55

Adrian Lekenmyr-96, IFK Lund

22.05

Lund

5.67

+0.33

Emil Jönsson-96, IFK Lund

22.05

Lund

5.64

+1.1

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

11.09

Falun

5.38

-0.74

Jens Lannér-96, IFK Lund

15.05

Eslöv

5.33

+0.9

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

16.04

Trelleborg

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

13.53

+0.8

Thobias Nilsson-Montler-96, IF Kronan

02.07

Helsingborg

12.43

+0.2

Charles Mitala-96, Malmö AI

02.07

Helsingborg

11.47

-1.0

Emil Jönsson-96, IFK Lund

28.08

Ystad

11.20

+0.0

Tobias Pålsson-96, FK Athlet

25.09

Ystad

  8.06

+0.0

Oliver Rwakabuba-Weber-96, Ystads IF

25.09

Ystad

  7.78

+0.0

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

25.09

Ystad

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

13.60

+4.1

Charles Mitala-96, Malmö AI

02.07

Helsingborg

  9.59

+2.6

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

22.05

Jönköping

Kula 4.0 kg:

14.77

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

10.09

Falun

13.98

Charles Mitala-96, Malmö AI

10.09

Falun

13.11

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

13.01

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

22.06

Malmö/S-K

12.70

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

20.08

Malmö/He

11.79

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

11.06

Vellinge

11.73

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

11.44

 

Jakob Fornman-96, Öresund FK

15.05

Eslöv

11.28

Alexander Quick-96, IFK Lund

10.09

Falun

11.21

Adrian Lekenmyr-96, IFK Lund

10.09

Falun

Diskus 1.0 kg:

49.70

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

02.07

Helsingborg

45.04

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

27.08

Ystad

44.60

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

27.08

Ystad

37.82

Alexander Quick-96, IFK Lund

31.07

Hässleholm

32.78

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

01.10

Malmö/S-K

30.36

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

01.10

Malmö/S-K

28.23

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

27.19

 

Andreas Sjövall-96, Glemmingebro IF

25.05

Ystad

26.63

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

04.09

Lund

Slägga 4.0 kg:

51.39

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

01.10

Malmö/S-K

43.02

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

29.07

Hässleholm

32.04

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

15.05

Eslöv

28.40

 

Thobias Nilsson-Montler-96, IF Kronan

24.09

Ängelholm

26.93

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

21.69

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

24.09

Malmö/S-K

20.92

 

Jonathan Levi-96, IFK Helsingborg

24.09

Ängelholm

Spjut 600 gram:

47.78

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

08.09

Sjöbo

41.53

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

22.05

Lund

39.13

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

01.10

Malmö/S-K

38.78

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

04.09

Lund

37.95

Alexander Quick-96, IFK Lund

11.09

Falun

33.40

 

Martin Jönsson-96, IFK Lund

11.09

Falun

30.98

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

17.09

Trelleborg

26.27

Adrian Lekenmyr-96, IFK Lund

11.09

Falun

26.04 §

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

28.09

Eslöv

25.90

 

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

11.09

Falun

Stafett 4 x 100 meter:

45.90

Malmö AI

03.06

Växjö

 

 

Anton Sigurdsson-96, Elias Larsson-97,
Johan Andersson-96, Charles Mitala-96

 

 

48.75

IFK Lund

03.06

Växjö

 

 

Alexander Quick-96, Adrian Lekenmyr-96,
Pontus Quick-97, Jens Lannér-96

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp:

5.082

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

06/07.08

Falun

14.45 (+0.1) 4591 365 4058
6.19 (+0.4) 1357 184 2.25.54