P 15 år:

Dela

100 meter:

10.99

-0.4

Austin Hamilton-97, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

11.78

+1.7

Filip la Fleur-97, Ystads IF

18.08

Stockholm/S

11.99

+0.8

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

10.08

Upplands Väsby

12.00

+0.6

Elias Larsson-97, Malmö AI

10.06

Vellinge

12.24

+0.0

Casper Ahlbin-97, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

12.25

+0.0

Sebastian Huynh-97, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

12.26

+0.8

Isaq Ali-97, Öresund FK

10.08

Upplands Väsby

12.85

-0.4

Marco Simic-97, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

12.92

-0.4

Philip Johansson-97, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

12.93

-0.1

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

17.05

Ystad

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.69

+3.4

Filip la Fleur-97, Ystads IF

18.08

Stockholm/S

11.98

+4.5

Elias Larsson-97, Malmö AI

10.06

Vellinge

12.06

 

Isaq Ali-97, Öresund FK

10.08

Upplands Väsby

12.19

+2.2

Casper Ahlbin-97, Eslövs AI

14.07

Halmstad

12.69

+4.5

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

10.06

Vellinge

300 meter:

36.02

Austin Hamilton-97, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

37.02

Filip la Fleur-97, Ystads IF

12.08

Upplands Väsby

37.98

 

Elias Larsson-97, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

38.92

 

Isaq Ali-97, Öresund FK

26.08

Malmö/He

39.02

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

26.08

Malmö/He

39.74

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

30.06

Helsingborg

40.22

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

26.08

Malmö/He

45.99

 

Hannes Gärdenfors-97, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

800 meter:

2.00.70

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

29.07

Hässleholm

2.17.15

Joel Thorsson-97, Malmö AI

15.07

Halmstad

2.17.54

Zeth Söderlund-97, Björntorps IF

01.09

Lund

2.20.42

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

27.05

Lund

2.22.47

 

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

2.25.96

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

29.07

Hässleholm

2.34.2m

Filip la Fleur-97, Ystads IF

29.09

Sjöbo

2.50.6m

Alexander Klang-97, FK Athlet

29.09

Sjöbo

2000 meter:

6.00.86

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

12.08

Upplands Väsby

6.55.29

Zeth Söderlund-97, Björntorps IF

26.08

Malmö/He

7.06.49

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

28.07

Hässleholm

7.11.27

Joel Thorsson-97, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

100 meter häck 84.0 cm:

15.77

-0.2

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

16.72

-0.2

Felix Antonsson-97, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

100 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.26

+2.8

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

15.51

+2.8

Austin Hamilton-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

16.07

Austin Hamilton-97, Malmö AI

27.05

Lund

16.20

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

27.05

Lund

17.06

Pontus Quick-97, IFK Lund

27.05

Lund

300 meter häck 76.2 cm:

42.13

Filip la Fleur-97, Ystads IF

10.06

Vellinge

43.74

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

23.09

Växjö

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.13.11

Joel Thorsson-97, Malmö AI

10.08

Upplands Väsby

5.25.40

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

27.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.75

Jeffrey Clark-97, Öresund FK

09.06

Vellinge

1.69

Austin Hamilton-97, Malmö AI

31.08

Uddevalla

1.69

Jacob Gardenkrans-97, Malmö AI

31.08

Uddevalla

1.65

Vilhelm Björklund-97, IFK Lund

30.06

Helsingborg

1.63

Hannes Gärdenfors-97, Malmö AI

09.06

Vellinge

1.61

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

30.06

Helsingborg

1.61

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

31.08

Uddevalla

1.50

Mattias Olsson-97, IFK Lund

27.05

Lund

1.50

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

02.06

Trelleborg

1.40

Filip la Fleur-97, Ystads IF

12.05

Ystad

Stavhopp:

3.60

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

25.07

Karlshamn

3.23

Philip Johansson-97, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

Längdhopp:

5.84

+1.10

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

5.67

+0.3

Pontus Quick-97, IFK Lund

10.08

Upplands Väsby

5.60

-0.7

Austin Hamilton-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

5.60

+1.6

Marco Simic-97, Öresund FK

02.06

Trelleborg

5.52

-0.1

Tim Olsson-97, Ystads IF

25.06

Ystad

5.40

+0.8

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

17.05

Ystad

5.25

-0.2

Wilhelm Björklund-97, IFK Lund

10.08

Upplands Väsby

5.08

-0.10

Lukas Lilja-97, Klippans FK

13.05

Ängelholm

5.07

-2.6

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

5.01

+0.0

Filip Gullberg-97, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.04

Filip la Fleur-97, Ystads IF

29.09

Sjöbo

Trestegshopp:

12.39

+0.4

Pontus Quick-97, IFK Lund

12.08

Upplands Väsby

12.23

+0.0

Linus Leveau-97. IFK Helsingborg

09.06

Vellinge

11.83

+1.3

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

23.09

Växjö

10.82

-0.9

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

20.05

Linköping

10.40

+0.7

Jeffrey Clark-97, Öresund FK

26.08

Malmö/He

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.18

+3.0

Jeffrey Clark-97, Öresund FK

26.08

Malmö/He

10.44

+4.6

Filip la Fleur-97, Ystads IF

12.05

Ystad

Kula 4.0 kg:

16.95

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

12.08

Upplands Väsby

16.07

Filip la Fleur-97, Ystads IF

12.08

Upplands Väsby

13.13

Samuel Andresen-97, IF Kronan

26.08

Malmö/He

13.03

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

14.07

Halmstad

11.45

 

Linus Leveau-97. IFK Helsingborg

27.05

Lund

10.77

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

27.05

Lund

10.39

Austin Hamilton-97, Malmö AI

31.08

Uddevalla

  9.33

Elias Larsson-97, Malmö AI

27.05

Lund

  8.86

Patrik Hybelius-97, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

  8.59

Sebastian Risslén-97, Simrishamns AIF

21.05

Simrishamn

Diskus 1.0 kg:

63.58

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

05.09

Helsingborg

45.81

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

11.08

Upplands Väsby

41.68

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

01.09

Lund

40.45

Filip la Fleur-97, Ystads IF

29.05

Lund

33.09

Samuel Andresen-97, IF Kronan

26.08

Malmö/He

Slägga 4.0 kg:

60.24

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

01.08

Malmö/S-K

41.05

Samuel Andresen-97, IF Kronan

13.05

Ängelholm

31.70

Filip la Fleur-97, Ystads IF

29.05

Lund

30.61

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

20.05

Eslöv

27.40

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

29.05

Lund

Spjut 600 gram:

50.31

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

05.05

Tårnby,DEN

48.08

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

29.08

Malmö/S-K

39.22

Filip la Fleur-97, Ystads IF

29.09

Sjöbo

36.29

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

02.06

Trelleborg

35.80

Samuel Andresen-97, IF Kronan

30.09

Klippan

30.63

 

Pontus Quick-97, IFK Lund

19.05

Eslöv

26.09

 

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

26.02

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

09.06

Vellinge

23.08

Austin Hamilton-97, Malmö AI

01.09

Uddevalla

18.27

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

Stafett 4 x 100 meter:

42.93

Malmö AI

30.06

Täby

 

 

(-)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

         

Åttakamp: