P 15 år:

Dela

80 meter:

  9.19

+0.0

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

02.08

Varberg

  9.32

-1.5

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

08.08

Söderhamn

  9.98

-0.5

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

27.07

Hässleholm

  9.99

-0.9

Desmond Nilsson-99, Hässleholms AIS

25.05

Eslöv

10.07

-1.2

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

02.08

Varberg

10.07

-2.4

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

24.08

Ängelholm

10.09

-0.5

Pontus Persson-99, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

10.10

-1.01

William Magnusson-99, Malmö AI

30.08

Lund

10.39

-1.8

Daniel Brandao-99, Klippans FK

01.06

Klippan

10.45

-0.4

Aron Paulsson-99, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.93

+2.2

Pontus Persson-99, IFK Helsingborg

08.06

Ystad

  9.95

+2.2

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

08.06

Ystad

300 meter:

36.53

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

36.53

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

37.23

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

23.08

Ängelholm

39.52

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

30.08

Lund

39.75

William Magnusson-99, Malmö AI

23.08

Ängelholm

40.05

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

25.05

Eslöv

40.71

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

25.05

Eslöv

40.72

Aron Paulsson-99, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

41.64

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

07.06

Vellinge

41.66

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

23.08

Ängelholm

800 meter:

2.01.74

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

2.06.15

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

09.08

Söderhamn

2.15.37

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

2.15.89

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

24.08

Ängelholm

2.16.95

Sebastian Persson-99, Ystads IF

24.08

Ängelholm

2.16.96

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

2.18.15

Aron Paulsson-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

2.25.34

Erik Hartmann-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

2.28.21

Sixten Andersson-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

2.33.69

Albin Persson-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

800 meter, manuell:

 

 

 

 

2000 meter:

6.35.28

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

6.36.13

Philip Rantzow-99, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

9.03.2m

Albin Persson-99, Åhus FIK

25.09

Åhus

80 meter häck 84.0 cm:

11.66

-0.57

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

31.08

Lund

11.95

-0.3

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

13.07

Halmstad

12.71

+0.0

Desmond Nilsson-99, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

12.95

+0.0

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

13.12

+1.7

Jacob Lenz-99, IFK Lund

30.08

Linköping

13.70

+0.0

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

13.80

+0.0

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

30.08

Linköping

13.82

+0.4

André Paulsson-99, IFK Lund

30.08

Linköping

14.66

+0.0

Albin Persson-99, Åhus FIK

18.05

Kristianstad

14.93

+0.0

Carl Bengtsson-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

11.51

+3.3

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

06.06

Vellinge

12.06

+3.3

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

06.06

Vellinge

13.99

+2.2

Carl Bengtsson-99, IFK Lund

30.08

Linköping

300 meter häck 76.2 cm:

40.01

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

09.08

Söderhamn

43.61

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

24.08

Ängelholm

44.53

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

27.06

Göteborg/U

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.09.25

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

08.08

Söderhamn

5.12.10

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.70

Desmond Nilsson-99, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

1.68

William Magnusson-99, Malmö AI

25.05

Eslöv

1.67

Aron Paulsson-99, IFK Lund

31.08

Linköping

1.65

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

1.65

Jacob Lenz-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

1.62

Bertram Solheim-99, Höörs IS

31.08

Lund

1.55

Philip Sänneskog-99, IFK Helsingborg

31.08

Linköping

1.53

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

1.49

Carl Bengtsson-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

1.47

Tobias Lorentzon-99, IFK Helsingborg

31.08

Linköping

1.47

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

31.08

Linköping

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

6.13

-0.26

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

09.08

Söderhamn

5.86

+0.1

William Magnusson-99, Malmö AI

27.06

Göteborg/U

5.54

+1.4

Hampus Thun-99, IFK Lund

08.06

Ystad

5.38

+1.4

Daniel Brandao-99, Klippans FK

01.06

Klippan

5.35

+0.00

Pontus Persson-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

5.31

+1.0

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

27.06

Göteborg/U

5.29

+0.0

Anton Ohlström-99, Klippans FK

01.06

Klippan

5.18

+0.00

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

5.03

-1.1

Desmond Nilsson-99, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

5.03

+0.00

Aron Paulsson-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

5.03

-1.0

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.65

+2.2

Hampus Thun-99, IFK Lund

08.06

Ystad

5.64

+2.3

Daniel Brandao-99, Klippans FK

01.06

Klippan

5.54

+2.7

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

23.08

Ängelholm

5.45

+3.8

Anton Ohlström-99, Klippans FK

04.07

Helsingborg

5.15

+2.8

Felix Eriksson-99, Klippans FK

23.08

Ängelholm

Trestegshopp:

11.63

+0.7

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

24.08

Ängelholm

11.27

+0.2

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

28.06

Göteborg/U

10.95

+2.0

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

24.08

Ängelholm

  8.15

+1.8

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

  8.33

+2.3

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

05.07

Helsingborg

Kula 4.0 kg:

12.13

 

Mattias Sjövall-99, Lomma FIK

10.08

Söderhamn

12.09

 

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

14.06

Habo

11.71

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

05.07

Helsingborg

11.23

William Magnusson-99, Malmö AI

06.06

Vellinge

10.89

Hampus Thun-99, IFK Lund

31.08

Linköping

10.82

Desmond Nilsson-99, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

10.73

 

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

10.02

Jacob Lenz-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

  9.52

Emrik Tufvesson-99, IS Göta

01.06

Klippan

  9.40

Jacob Ellström-99, IFK Helsingborg

31.08

Linköping

Diskus 1.0 kg:

38.46

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

23.08

Ängelholm

28.33

 

Folke Wallin-99, IFK Helsingborg

14.06

Habo

28.28

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

05.07

Helsingborg

23.29

Philip Sänneskog-99, IFK Hesingborg

02.04

Helsingborg

23.26

 

Noel Ibsen-99, IFK Helsingborg

08.06

Ystad

20.05

Erik Eldh-99, IFK Helsingborg

02.04

Helsingborg

19.95

Oscar Fihnn-99, IFK Helsingborg

02.04

Helsingborg

19.77

 

Fredrik Norstedt-99, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

16.21

Tobias Andersson-99, Åhus FIK

16.09

Åhus

13.55

Albin Persson-99, Åhus FIK

16.09

Åhus

Slägga 4.0 kg:

17.82

Tobias Andersson-99, Åhus FIK

23.09

Åhus

16.12

Albin Persson-99, Åhus FIK

23.09

Åhus

Spjut 600 gram:

37.27

Jakob Ellström-99, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

37.00

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

31.08

Lund

36.86

 

Filip Nilensjö-99, IS Göta

31.08

Lund

34.25

Hampus Thun-99, IFK Lund

30.08

Linköping

30.64

Tobias Andersson-99, Åhus FIK

24.08

Ängelholm

28.24

Fredrik Norstedt-99, IFK Helsingborg

26.07

Hässleholm

27.56

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

18.05

Kristianstad

27.16

Jacob Lenz-99, IFK Lund

18.05

Kristianstad

26.06

 

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

02.04

Helsingborg

25.32

William Magnusson-99, Malmö AI

31.08

Lund

Stafett 4 x 80 meter:

37.41

IFK Helsingborg

25.05

Kil

 

 

(Joel Bengtsson-99, Eric Nilsson-99,
Pontus Persson-99, Michael Nyabako-99)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter, manuell tid:

6.39.3m

IFK Helsingborg

24.05

Kil

 

 

(Tobias Lorentzon-99, Philip Sänneskog-99,
Eric Nilsson-99)

 

 

Åttakamp: