P 15 år:

Dela

80 meter:

  9.49

+1.8

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

21.08

Karlskrona

  9.57

+1.5

Marcus Andersson-00, Öresund FK

04.07

Göteborg/U

  9.61

+0.1

Edvin Persson-00, Malmö AI

21.08

Karlskrona

  9.66

+0.1

Hampus Lilja-00, Klippans FK

21.08

Karlskrona

  9.93

-0.9

Edvin Ramberg-00, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

10.22

+1.1

Simon Wennolf-00, IFK Lund

06.06

Trelleborg

10.25

+1.9

Casper Borgström-00, IFK Lund

26.07

Hässleholm

10.46

-2.2

Axel Sjöberg-00, Öresund FK

24.05

Eslöv

11.00

+1.1

Jonathan Rosqvist-00, IFK Trelleborg

06.06

Trelleborg

11.25

-2.2

Rasmus Glimberg-00, Eslövs AI

24.05

Eslöv

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.53

+2.5

Marcus Andersson-00, Öresund FK

04.07

Göteborg/U

  9.64

+2.3

Hampus Lilja-00, Klippans FK

07.06

Klippan

  9.94

+2.3

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

07.06

Klippan

10.74

+2.3

Alexander Cedervall-00, Klippans FK

07.06

Klippan

10.99

+2.2

Jonathan Rosqvist-00, IFK Trelleborg

13.06

Vellinge

300 meter:

38.88

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

11.07

Helsingborg

40.05

Hampus Lilja-00, Klippans FK

11.07

Helsingborg

41.68

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

05.07

Göteborg/U

800 meter:

2.09.97

Henrik Möbius-00, Malmö AI

21.08

Karlskrona

2.25.48

Oskar Palm-00, IFK Lund

12.09

Täby

2.30.50

Simon Wennolf-00, IFK Lund

31.05

Lund

2.32.48

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

12.09

Täby

2.38.11

Samuel Fransson-00, Malmö AI

12.09

Täby

2.49.49

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

31.05

Lund

2.49.59

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

800 meter, manuell:

 

 

 

 

2000 meter:

6.14.80

Henrik Möbius-00, Malmö AI

23.08

Karlskrona

80 meter häck 84.0 cm:

12.00

+1.7

Casper Borgström-00, IFK Lund

11.07

Helsingborg

12.93

+0.8

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

13.69

+0.7

Samuel Fransson-00, Malmö AI

12.09

Täby

13.78

-1.4

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

12.09

Täby

14.26

-0.6

Samuel Ahlkvist-00, IFK Lund

31.05

Lund

14.59

+0.3

Simon Wennolf-00, IFK Lund

31.05

Lund

14.97

-1.5

Henrik Möbius-00, Malmö AI

12.09

Täby

15.03

-3.8

Oskar Palm-00, IFK Lund

12.09

Täby

15.96

-0.8

Alexander Hersmyr-00, IFK Lund

12.09

Täby

16.89

-0.6

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

31.05

Lund

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

 

 

 

 

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.85

Samuel Fransson-00, Malmö AI

28.06

Halmstad

1.80

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

28.06

Halmstad

1.64

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

1.64

- " -

29.08

Enskede

1.63

 

Simon Nilsson-Villores-00, Höganäs FIFi

15.08

Ängelholm

1.60

 

David Bora-00, Hässleholms AIS

30.05

Hässleholm

1.50

Rasmus Glimberg-00, Eslövs AI

24.05

Eslöv

1.44

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

31.05

Lund

1.43

Henrik Möbius-00, Malmö AI

13.09

Täby

1.40

Simon Wennolf-00, IFK Lund

31.05

Lund

1.35

Alexander Hersmyr-00, IFK Lund

13.09

Täby

1.35

Ludvig Örden-00, Simrishamns AIF

13.09

Ystad

Stavhopp:

3.82

 

Edvin Persson-00, Malmö AI

21.08

Karlskrona

3.40

Casper Borgström-00, IFK Lund

12.07

Helsingborg

3.40

- " -

19.07

Ystad

Längdhopp:

6.15

+1.6

Hampus Lilja-00, Klippans FK

03.07

Göteborg/U

6.09

+0.3

Marcus Andersson-00, Öresund FK

03.07

Göteborg/U

5.87

+0.5

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

03.05

Tårnby,DEN

5.64

+0.1

Samuel Fransson-00, Malmö AI

12.09

Täby

5.50

+2.0

David Bora-00, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

5.16

-1.4

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

12.09

Täby

5.10

-0.2

Simon Nilsson-Villoresi-00, Höganäs Friidrott

16.08

Ängelholm

4.87

-1.0

Henrik Möbius-00, Malmö AI

12.09

Täby

4.67

+0.4

Alexander Cedervall-00, Klippans FK

07.06

Klippan

4.63

+1.3

Jonathan Rosqvist-00, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.53

+3.0

David Bora-00, Hässleholms AIS

26.07

Hässleholm

Trestegshopp:

11.51

+0.8

David Bora-00, Hässleholms AIS

30.05

Hässleholm

  9.60

+0.1

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

04.07

Göteborg/U

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

12.37

Casper Borgström-00, IFK Lund

16.08

Ängelholm

11.93

Hampus Lilja-00, Klippans FK

26.09

Klippan

10.87

Samuel Ahlkvist-00, IFK Lund

31.05

Lund

  9.31

Henrik Möbius-00, Malmö AI

13.09

Täby

  9.17

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

13.09

Täby

  8.87

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

31.05

Lund

  8.35

Samuel Fransson-00, Malmö AI

13.09

Täby

  8.34

Henrik Möbius-00, Malmö AI

13.09

Täby

  8.34

 

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

26.09

Klippan

  7.34

Alexander Hersmyr-00, IFK Lund

13.09

Täby

Diskus 1.0 kg:

47.54

Casper Borgström-00, IFK Lund

26.07

Hässleholm

21.70

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

26.04

Trelleborg

Slägga 4.0 kg:

35.57

Casper Borgström-00, IFK Lund

15.08

Ängelholm

33.94

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

15.08

Ängelholm

21.29

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

15.08

Ängelholm

Spjut 600 gram:

42.43

Johan Tropp-00, Hässleholms AIS

23.08

Karlskrona

42.12

Casper Borgström-00, IFK Lund

16.05

Sjöbo

34.96

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

15.08

Ängelholm

32.06

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

13.09

Täby

25.60

Oskar Palm-00, IFK Lund

13.09

Täby

23.29

Samuel Fransson-00, Malmö AI

13.09

Täby

20.68

Alexander Cedervall-00, Klippans FK

07.06

Klippan

18.70

Sebastian Smusin-00, IF Kronan

31.05

Lund

17.34

Henrik Möbius-00, Malmö AI

31.05

Lund

15.54

Samuel Ahlkvist-00, IFK Lund

31.05

Lund

Stafett 4 x 80 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Åttakamp: