P 15 år:

Dela

80 meter:

  9.09

+0.5

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

05.08

Vellinge

  9.56

+0.6

Max Rosqvist-Larsson-01, Lomma FIK

05.08

Vellinge

  9.57

+0.9

Caleb Conable-01, Malmö AI

24.07

Ystad

10.03

-0.6

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

10.98

-0.5

Algot Westmark-01, Vittsjö GIK

29.05

Hässleholm

11.65

-1.5

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  8.96

+3.7

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

11.06

Göteborg/S

  9.41

+3.6

Caleb Conable-01, Malmö AI

05.08

Vellinge

  9.74

+2.8

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

05.08

Vellinge

300 meter:

36.75

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

07.08

Vellinge

38.13

Caleb Conable-01, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

41.03

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

22.05

Eslöv

800 meter:

2.11.55

Michael Nordahl-01, Ystads IF

04.06

Trelleborg

2.12.56

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

28.08

Lund

2.13.31

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

02.07

Göteborg/U

2.15.64

Ivar Strömbeck-01, Björnstorps IF

05.08

Vellinge

2.19.03

Martin Gustafsson-01, IFK Lund

10.07

Helsingborg

2.21.34

 

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

04.06

Borås

2.28.57

Caleb Conable-01, Malmö AI

03.09

Linköping

2.32.70

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

03.09

Linköping

2.37.64

Theo Ye-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

800 meter, manuell:

 

 

 

 

2000 meter:

6.14.08

Michael Nordahl-01, Ystads IF

05.08

Vellinge

6.17.11

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

03.07

Göteborg/U

6.21.4m

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

15.09

Helsingborg

6.48.2m

Karl Lindgren-01, IS Göta

15.09

Helsingborg

80 meter häck 84.0 cm:

11.72

+0.6

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

09.07

Helsingborg

12.25

+1.2

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

03.09

Linköping

12.50

-0.6

Theo Ye-01, Malmö AI

03.09

Linköping

14.11

-2.3

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

03.09

Linköping

14.41

-1.8

Caleb Conable-01, Malmö AI

03.09

Linköping

16.69

+0.8

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

04.06

Borås

17.31

-1.3

Martin Gustafsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

46.40

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

01.07

Göteborg/U

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.65

Zackarias Denguir-01, IFK Lund

18.06

Vellinge

1.65

Caleb Conable-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

1.62

Max Rosqvist-Larsson-01, Lomma FIK

22.05

Eslöv

1.60

 

Eli Karström-01, FK Athlet

22.06

Simrishamn

1.56

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

22.05

Eslöv

1.56

- " -

18.06

Vellinge

1.51

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

04.09

Linköping

1.51

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

04.09

Linköping

1.50

 

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

05.06

Kalmar

1.41

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

1.25

Max Jönsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

1.25

Martin Gustafsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

6.29

+0.3

Caleb Conable-01, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

6.04

+0.3

Max Rosqvist-Larsson-01, Lomma FIK

18.06

Vellinge

5.91

+1.9

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

24.07

Ystad

5.68

+1.9

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

03.09

Linköping

5.61

+0.3

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

18.06

Vellinge

5.13

+0.2

Theo Ye-01, Malmö AI

03.09

Linköping

4.87

+0.5

Max Jönsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

4.57

+1.04

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

22.05

Eslöv

4.50

+1.1

Zackarias Denguir-01, IFK Lund

28.08

Lund

4.19

-0.6

Martin Gustafsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.27

+3.3

Theo Ye-01, Malmö AI

03.9

Linköping

4.58

+3.53

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

22.05

Eslöv

Trestegshopp:

12.12

+0.0

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

02.07

Göteborg/U

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

15.16

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

23.04

Trelleborg

12.16

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

18.06

Vellinge

11.05

Caleb Conable-01, Malmö AI

05.06

Ljungby

11.03

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

28.05

Hässleholm

10.30

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

04.09

Linköping

  8.60

Max Jönsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

  8.58

Zackarias Denguir-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

  8.53

Daniel Uhrbom-01, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

  7.94

Alishafa Moradi-01, Simrishamns AIF

26.05

Glemmingebro

  6.80

Philip Bergkvist-01, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

Diskus 1.0 kg:

49.52

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

24.04

Trelleborg

34.46

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

24.07

Ystad

22.45

 

Eli Karström-01, FK Athlet

24.07

Ystad

Slägga 4.0 kg:

44.66

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

01.10

Malmö/S-K

23.78

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

10.08

Malmö/S-K

Spjut 600 gram:

44.11

Bimo Soenarso-01, Malmö AI

22.05

Eslöv

39.27

Henrik Palmblad-01, Åhus FIK

28.05

Hässleholm

39.15

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

03.09

Linköping

33.89

Max Rosquist-Larsson-01, Lomma FIK

27.08

Lund

33.21

Sebastian Nielsen-01, IF Kronan

28.05

Hässleholm

32.18

Caleb Conable-01, Malmö AI

03.09

Linköping

30.97

Max Jönsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

23.64

Philip Bergkvist-01, IFK Helsingborg

05.06

Ljungby

22.42

Martin Gustafsson-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

21.92

Zackarias Denguir-01, IFK Lund

05.06

Ljungby

Stafett 4 x 80 meter:

36.67

Malmö AI

29.05

Stockholm/S

 

 

Elias Hedner-02, Bimo Soenarso-01,
Erik Bengtsson-01, Caleb Conable-01

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Åttakamp: