P 15 år:

Dela

80 meter:

  9.40

+1.7

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

  9.62

+1.7

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

09.07

Helsingborg

  9.62

-0.5

Adam Thell-02, IFK Lund

17.06

Halmstad

  9.65

+1.7

Elias Hedner-02, Malmö AI

09.07

Helsingborg

  9.80

-0.1

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

10.06

Trelleborg

  9.82

+0.3

Isac Engman-02, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

10.38

+1.3

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

23.07

Ystad

10.53

+1.74

Axel Heander-02, IFK Lund

03.09

Lund

10.55

+1.3

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

23.07

Ystad

10.56

+0.0

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

04.06

Klippan

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter:

36.66

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

13.08

Falun

38.01

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

08.07

Helsingborg

38.70

Elias Hedner-02, Malmö

02.07

Göteborg/U

38.77

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

29.07

Hässleholm

39.16

Isac Engman-02, Malmö AI

08.07

Helsingborg

40.84

Truls Månsson-02, Åhus FIK

03.09

Lund

41.03

 

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

29.07

Hässleholm

44.10

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

800 meter:

2.06.13

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

12.08

Falun

2.06.82

Truls Månsson-02, Åhus FIK

12.08

Falun

2.11.27

 

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

11.08

Falun

2.11.79

Emanuel Alm-02, Ängelholms IF

05.07

Kristianstad

2.11.81

Anton Larsson-02, Malmö AI

04.06

Klippan

2.13.53

Erik Albin-02, IFK Helsingborg

02.09

Lund

2.19.94

Isac Engman-02, Malmö AI

02.09

Täby

2.20.52

Elias Hedner-02, Malmö

02.09

Täby

2.21.73

 

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

23.07

Ystad

2.22.67

Erik Hasselgren-02, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

800 meter, manuell:

 

 

 

 

2000 meter:

6.16.36

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

11.08

Falun

6.46.66

Erik Albin-02, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

7.28.1m

Edvin Alström-02, Björnstorps IF

25.05

Lund

7.39.8m

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

19.09

Åhus

7.57.8m

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

19.09

Åhus

80 meter häck 84.0 cm:

11.70

-1.6

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

14.00

+0.4

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

02.09

Täby

14.14

+1.1

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

29.07

Hässleholm

15.06

-1.6

Isac Engman-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

16.05

-1.8

Elias Hedner-02, Malmö

18.06

Ljungby

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

 

 

 

 

1500 meter hinder 76.2 cm:

4.51.48

Morgan Åkerblom-02, FK Athlet

13.08

Falun

5.06.83

Erik Albin-02, IFK Helsingborg

13.08

Falun

Höjdhopp:

1.67

Adam Thell-02, IFK Lund

02.09

Lund

1.65

 

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

24.09

Klippan

1.62

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

29.07

Hässleholm

1.57

Karl Sten-02, IF Kronan

02.09

Lund

1.57

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

1.55

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

12.09

Åhus

1.49

Elias Hedner-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

1.47

Oscar Åkerman-02, IFK Lund

02.09

Lund

1.47

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

03.09

Täby

1.25

Oscar Vega-02, IF Kronan

24.09

Klippan

Stavhopp:

2.30

 

Jesper Dreifaldt-02, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

Längdhopp:

6.30

+1.2

Adam Thell-02, IFK Lund

11.08

Falun

6.17

+0.4

Ludvig Nylander-02, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

5.65

-0.7

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

14.05

Eslöv

5.43

+0.3

Karl Sten-02, IF Kronan

24.09

Klippan

5.24

+0.1

Elias Hedner-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

5.19

+1.3

Axel Heander-02, IFK Lund

03.09

Lund

5.17

+0.0

Oskar Bergh-02, Åhus FK

03.09

Lund

5.08

+1.9

Oscar Åkerman-02, IFK Lund

03.09

Lund

4.89

+0.9

Isac Engman-02, Malmö AI

07.07

Helsingborg

4.88

-0.1

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

24.09

Klippan

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

4.96

+3.0

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

23.07

Ystad

Trestegshopp:

 

 

 

 

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

10.21

 

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

17.09

Åhus

  9.12

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

17.09

Åhus

Kula 4.0 kg:

14.86

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

13.08

Falun

11.24

Truls Månsson-02, Åhus FIK

04.06

Klippan

10.50

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

04.06

Klippan

10.38

Isac Engman-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

  9.24

Oskar Bergh-02, Åhus FK

05.08

Kristianstad

  8.92

Elias Hedner-02, Malmö AI

03.09

Täby

  8.67

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

14.09

Åhus

  8.16

 

Lukas Czernyson-02, Glemmingebro IF

01.06

Glemmingebro

  7.94

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

  7.47

Anton Larsson-02, Malmö AI

18.06

Ljungby

Diskus 1.0 kg:

55.51

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

02.08

Malmö/S-K

36.42

Truls Månsson-02, Åhus FIK

03.09

Lund

36.27

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

06.08

Åhus

32.10

Viggo Cedertjärn-02, Lomma FIK

03.09

Lund

28.88

Axel Heander-02, IFK Lund

03.09

Lund

20.35

Elias Agnesson-02, FK Athlet

02.08

Sjöbo

18.74

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

12.09

Åhus

Slägga 4.0 kg:

67.48

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

01.10

Greve,DEN

25.77

Axel Heander-02, IFK Lund

01.09

Lund

23.69

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

19.09

Åhus

21.63

 

Oscar Bergh-02, Åhus FIK

19.09

Åhus

20.26

 

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

19.09

Åhus

18.69

David Göransson-02, IFK Lund

01.09

Lund

Spjut 600 gram:

37.87

Truls Månsson-02, Åhus FIK

13.08

Falun

37.72

Adam Thell-02, IFK Lund

02.09

Lund

33.09

Axel Heander-02, IFK Lund

02.09

Lund

31.41

Lucas Lindgren-02, Klippans FK

29.07

Hässleholm

28.91

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

28.83

Karl Sten-02, IF Kronan

02.09

Lund

27.11

Elias Hedner-02, Malmö AI

02.09

Täby

26.43

John Fridolin-02, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

26.19

 

Lukas Czernyson-02, Glemmingebro IF

21.06

Simrishamn

24.10

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

05.07

Kristianstad

Stafett 4 x 80 meter:

36.72

Malmö AI

28.05

Malmö/S

 

 

Andreas Jönsson-02, Isac Engman-02,
Elias Hedner-02, Ludvig Nylander-02

 

 

39.67

Eslövs AI

13.05

Eslöv

 

 

?

 

 

40.47

IFK Lund

28.05

Malmö/S

 

 

Elias Wennolf-03, Adam Thell-02,
Oscar Åkerman-02, Noa Holtås-03

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.53.62

IFK Helsingborg

27.05

Malmö/S

 

 

Erik Hasselgren-02, Erik Albin-02,
Adam Landén-02

 

 

Åttakamp: