P 15 år:

Dela

80 meter:

  9.45

+1.4

Elias Wennolf-03, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

  9.52

+1.6

Mattias Andersson-03, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

  9.80

+0.5

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

16.06

Vellinge

  9.88

+0.4

Samuel Combelles-03, IFK Helsingborg

16.06

Halmstad

  9.93

+0.7

Benjamin Kadestål-03, Öresund FK

22.07

Ystad

10.24

+0.1

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

08.07

Helsingborg

10.43

+0.7

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

10.49

+0.9

Frans Junior Nilsson-03, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

10.54

+0.1

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

28.04

Trelleborg

10.54

+2.0

Filip Nilsson-03, Ystads IF

09.09

Ystad

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.32

+4.1

Elias Wennolf-03, IFK Lund

03.08

Enskede

  9.48

+2.2

Mattias Andersson-03, Öresund FK

08.07

Helsingborg

10.42

+3.6

Frans Junior Nilsson-03, Malmö AI

26.08

Lund

300 meter:

37.66

Mattias Andersson-03, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

38.27

Elias Wennolf-03, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

38.96

 

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

40.62

Albin Lago-03, Genarps IF

01.07

Göteborg/U

41.17

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

44.17

Frans Junior Nilsson-03, Malmö AI

26.08

Lund

800 meter:

2.10.23

Albin Lago-03, Genarps IF

29.07

Hässleholm

2.17.23

 

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

01.09

Linköping

2.22.82

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

01.09

Linköping

2.23.59

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

30.06

Göteborg/U

2.33.84

 

Liam Jörgensen Fitzpatrick-03, Ystads IF

09.09

Ystad

800 meter, manuell:

 

 

 

 

2000 meter:

6.36.81

Albin Lago-03, Genarps IF

03.08

Enskede

7.22.44

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

01.07

Göteborg/U

80 meter häck 84.0 cm:

12.05

+0.8

Mattias Andersson-03, Öresund FK

16.06

Vellinge

12.91

-0.5

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

01.09

Linköping

13.37

-0.2

Birk van de Boel-03, Malmö AI

01.09

Linköping

15.75

-2.2

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck 76.2 cm:

 

 

 

 

1500 meter hinder 76.2 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.83

Adam Svensson-03, Malmö AI

02.09

Linköping

1.73

Herman Nilsson-03, Eslövs AI

27.05

Eslöv

1.71

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

01.09

Linköping

1.55

 

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

02.09

Linköping

1.50

Filip Nilsson-03, Ystads IF

19.06

Simrishamn

Stavhopp:

 

 

 

 

 

Längdhopp:

5.78

-1.6

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

01.09

Linköping

5.26

+0.8

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

16.06

Vellinge

5.18

+0.6

Adam Svensson-03, Malmö AI

09.06

Ljungby

5.18

-0.2

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

29.06

Göteborg/U

5.15

-1.2

Birk van de Boel-03, Malmö AI

01.09

Linköping

5.12

+0.0

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

4.44

+0.4

Sander Carlsson-03, Lomma FIK

16.06

Vellinge

4.14

+0.0

Elias Lindberg-03, Klippans FK

23.09

Båstad

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.27

+2.4

Birk van de Boel-03, Malmö AI

26.08

Lund

4.68

Filip Nilsson-03, Ystads IF

19.06

Simrishamn

4.49

+2.4

Sander Carlsson-03, Lomma FIK

27.05

Eslöv

Trestegshopp:

10.76

-0.4

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

Kula 4.0 kg:

13.73

Max Andersson-03, Eslövs AI

22.08

Eslöv

12.03

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

10.77

Adam Svensson-03, Malmö AI

02.09

Linköping

10.42

Filip Nilsson-03, Ystads IF

03.06

Klippan

  9.01

Birk van de Boel-03, Malmö AI

02.09

Linköping

  8.76

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

02.09

Linköping

Diskus 1.0 kg:

56.88

Max Andersson-03, Eslövs AI

29.07

Hässleholm

22.80

Jonathan Janzen-03, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

Slägga 4.0 kg:

 

 

 

 

Spjut 600 gram:

60.06

Max Andersson-03, Eslövs AI

05.08

Enskede

43.09

Filip Nilsson-03, Ystads IF

09.09

Ystad

38.34

Adam Svensson-03, Malmö AI

01.09

Linköping

22.78

 

Liam Jörgensen Fitzpatrick-03, Ystads IF

09.09

Ystad

22.47

Birk van de Boel-03, Malmö AI

01.09

Linköping

21.97

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

01.09

Linköping

21.49

 

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

01.09

Linköping

Stafett 4 x 80 meter:

40.33

Malmö AI

27.05

Göteborg/S

 

 

Joseph Lindvall-04, Zacharias Parmatow-03,
Nils Nilsson Golt-03, Frans Junior Nilsson-03

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.47.61

Malmö AI

26.05

Göteborg/S

 

 

NilsNilsson Gott-03, Modou Lamin Bah-04,
Zacharias Parmatow-03

 

 

Åttakamp: