P 15 år:

Dela

80 meter:

  9.07

+1.9

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

29.06

Göteborg/U

  9.52

+1.3

Erik Erlandsson-04, IFK Lund

15.06

Halmstad

  9.57

+0.0

Isak Holgersson-04, IFK Lund

09.08

Trollhättan

  9.93

+1.4

Zico Junior Marecaldi-04, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

  9.96

+0.3

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

11.07

Kristianstad

10.06

+2.0

Emil Mårtensson-04, Eslövs IF

18.05

Eslöv

10.07

+2.0

Joel Ring-04, IFK Trelleborg

01.06

Trelleborg

10.14

+0.3

William Janemo-04, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

10.16

+2.0

Niels Hampus Jensen-04, Malmö AI

18.05

Eslöv

10.36

+1.2

Alfons Blomberg-04, Öresund FK

21.07

Ystad

10.36

-1.3

Jack Ahnelöv-04, Höganäs FIF

15.09

Ängelholm

80 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

  9.06

+3.7

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

07.07

Helsingborg

  9.49

+2.9

Erik Erlandsson-04, IFK Lund

01.06

Trelleborg

  9.83

+2.6

Joel Ring-04, IFK Trelleborg

29.06

Göteborg/U

10.18

+3.7

Olle Holmberg-04, IFK Trelleborg

07.07

Helsingborg

300 meter:

37.46

Erik Erlandsson-04, IFK Lund

10.08

Trollhättan

37.58

Isak Holgersson-04, IFK Lund

10.08

Trollhättan

39.53

 

Luke Brickhill-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

40.12

Joel Ring-04, IFK Trelleborg

01.06

Trelleborg

41.13

Zico Junior Marecaldi-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

42.51

 

Elias Lindberg-04, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

44.66

Olle Holmberg-04, IFK Trelleborg

30.06

Göteborg/U

800 meter:

2.04.44

Modou Bah-04, Malmö AI

10.08

Trollhättan

2.05.92

 

Luke Brickhill-04, Malmö AI

10.08

Trollhättan

2.23.05

Jack Ahnelöv-04, Höganäs FIF

15.09

Ängelholm

2.23.35

 

Filip Ohlsson-04, Ystads IF

16.06

Halmstad

2.27.81

 

Arvid Jiwestam-04, Åhus FIK

03.09

Åhus

2.28.25

 

Elias Lindberg-04, Klippans FK

25.08

Täby

2.28.94

Niels Hampus Jensen-04, Malmö AI

02.06

Klippan

2.30.98

Hugo Lövgren-04, FK Athlet

18.05

Eslöv

2.31.70

Erik Olsson-04, Björnstorps IF

22.08

Malmö/He

2.32.96

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

800 meter, manuell:

 

 

 

 

2000 meter:

6.38.7m

Malte Friberg-04, Björnstorps IF

19.06

Ystad

7.13.8m

Erik Olsson-04, Björnstorps IF

05.09

Lund

80 meter häck 84.0 cm:

10.73

-1.3

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

11.08

Trollhätan

11.60

-1.9

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

11.67

-1.7

Gustav Nylander-04, Malmö AI

16.06

Halmstad

17.62

+0.4

Arvid Jiwestam-04, Åhus FIK

17.09

Kristianstad

80 meter häck 84.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.11

Vilmer Everbrink Söderberg-04, Ängelholms IF

18.08

Ängelholm

300 meter häck 76.2 cm:

41.06

Gustav Nylander-04, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

44.60 §

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

18.08

Uppsala

1500 meter hinder 76.2 cm:

5.59.03

Arvid Jiwestam-04, Åhus FIK

26.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.67

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

25.08

Täby

1.66

 

Gustav Nylander-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

1.60

Vilmer Söderberg-04, Ängelholms IF

12.05

Hässleholm

1.59

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

25.06

Simrishamn

1.57

 

Anton Rosslin-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

1.52

 

Sebastian Odell-04, IFK Trelleborg

29.06

Göteborg/U

1.52

 

Melvin Pai-04, IFK Trelleborg

21.07

Ystad

1.46

 

Filip Strand Olsson-04, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

1.35

 

Gabriel Abrahamsson-04, IFK Lund

19.05

Eslöv

1.30

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

30.05

Ljungby

Stavhopp:

3.80

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

19.05

Eslöv

3.80

 

- " -

15.06

Karlskrona

Längdhopp:

5.77

-1.6

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

19.05

Eslöv

5.75

+1.1

Isak Holgersson-04, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

5.62

+1.8

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

05.07

Helsingborg

5.45

+0.5

Filip Strand Olsson-04, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

5.44

+0.3

Victor Oldén-04, FK Athlet

19.05

Eslöv

5.40

+0.0

Gustav Nylander-04, Malmö AI

24.08

Täby

5.15

+1.8

Melvin Pai-04, IFK Trelleborg

15.06

Vellinge

5.12

+1.4

Elias Lindberg-04, Klippans FK

24.08

Täby

5.05

-0.1

Arvid Sonander-04, Åhus FIK

27.08

Åhus

5.03

-1.0

Filip Ohlsson-04, Ystads IF

01.06

Trelleborg

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

5.89

+4.3

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

05.07

Helsingborg

5.80

+2.6

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

06.06

Helsingborg

5.23

+2.4

Melvin Pai-04, IFK Trelleborg

15.06

Vellinge

5.01

+2.1

Alfons Blomberg-04, Öresund FK

15.06

Vellinge

Trestegshopp:

10.98

-3.0

Melvin Pai-04, IFK Trelleborg

06.07

Helsingborg

10.33

-0.9

Victor Oldén-04, FK Athlet-04

19.05

Eslöv

  9.77

+0.0

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

03.09

Åhus

  9.16

+0.1

Arvid Jiwestam-04, Åhus FIK

03.09

Åhus

  6.83

+0.0

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

03.09

Åhus

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.40

 

Victor Oldén-04, FK Athlet

27.07

Hässleholm

Kula 4.0 kg:

12.98

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

11.88

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

18.05

Eslöv

10.50

 

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

31.08

Helsingborg

  9.83

Isak Gunnarsson-04, Lomma FIK

18.05

Eslöv

  9.53

 

Arvid Sonander-04, Åhus FIK

27.08

Åhus

  9.18

 

Casper Johansson-04, IFK Helsingborg

31.08

Helsingborg

  9.04

Elliot Erhagen-04, Höganäs FIF

15.09

Ängelholm

  8.48

 

Gustav Nylander-04, Malmö AI

06.06

Helsingborg

  8.45

Elias Lindberg-04, Klippans FK

25.08

Täby

  8.07

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

24.08

Karlshamn

Diskus 1.0 kg:

46.00

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

07.08

Malmö/S-K

37.30

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

34.94

Victor Oldén-04, FK Athlet-04

01.06

Trelleborg

29.73

Elliot Erhagen-04, Höganäs FIF

19.05

Eslöv

29.36

Vilmer Everbrink Söderberg-04, Ängelholms IF

21.09

Landskrona

26.35

Nils Severinson-04, FK Athlet

31.07

Sjöbo

26.18

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

25.22

Bertil Augustsson-04, IFK Lund

01.06

Trelleborg

23.05

Christoffer Michael Cimbritz-04, IFK Lund

19.05

Eslöv

22.97

 

Hannes Petersson-04, IFK Helsingborg

28.07

Hässleholm

Slägga 4.0 kg:

44.27

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

09.08

Trollhättan

38.31

Victor Oldén-04, FK Athlet-04

26.07

Hässleholm

22.17

 

Gabriel Abrahamsson-04, IFK Lund

18.05

Eslöv

19.96

Viktor Sällberg-04, Åhus FIK

02.06

Olofström

  8.20 §

Edvin Assarsson-04, Eslövs AI

25.09

Växjö

Spjut 600 gram:

50.21

 

Joseph Lindvall-04, Malmö AI

24.08

Täby

39.43

 

Sixten Hjalmarsson-04, IFK Helsingborg

31.08

Helsingborg

34.55

Lukas Lindbladh-04, Åhus FIK

15.06

Halmstad

33.65

 

Casper Johansson-04, IFK Helsingborg

31.08

Helsingborg

30.67

 

Gustav Nylander-04, Malmö AI

24.08

Täby

30.37

Elliot Erhagen-04, Höganäs FIF

15.09

Ängelholm

29.47

 

Filip Strand Olsson-04, IFK Helsingborg

08.06

Hvidovre,DEN

29.16

Isak Gunnarsson-04, Lomma FIK

19.05

Eslöv

27.93

Christoffer Michael Cimbritz-04, IFK Lund

01.06

Trelleborg

26.78

Victor Oldén-04, FK Athlet-04

27.07

Hässleholm

Stafett 4 x 80 meter:

36.75

IFK Lund

19.05

Eslöv

 

 

Elias Toth-05, Jeroen Persson-05,
Erik Erlandsson-04, Isak Holgersson-04

 

 

37.39

Malmö AI

25.05

Stockholm/S

 

 

Melvin Vala Tefre-05, Joseph Lindvall-04,
Gustav Nylander-04, Niels Hampus Jensen-04

 

 

39.42

Lomma Fik

19.05

Eslöv

 

 

Noah Karlberg-05, Fredrik Andersson- ,
Isak Gunnarsson-04, Anton Rosslin-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.34.84

Malmö AI

26.05

Stockholm/S

 

 

Modou Bah-04, Markus Asker-5,
Luke Brickhill-04

 

 

Åttakamp: