P 16 - 17 år:

100 meter:

11.35

-0.9

Vuk Djekic-88, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

11.39

+1.5

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

31.07

Hässleholm

11.56

+0.96

Ralph Johansson-89, IFK Lund

03.09

Lund

11.57

+0.3

Fabian Fallgren-89, Åhus FIK

05.06

Klippan

11.59

+0.3

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

05.06

Klippan

11.70

+1.6

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

09.09

Gävle

11.72

+1.5

Andreas Hugosson-88, Hässleholms AIS

31.07

Hässleholm

11.75

+1.0

Douglas Hörberg-89, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

11.76

+0.4

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

22.05

Eslöv

11.77

+0.9

Alexander Persson-89, Klippans FK

05.06

Klippan

100 meter - medvind eller okända förhållanden:

11.46

+2.6

Ralph Johansson-89, IFK Lund

17.09

Ystad

200 meter:

23.23

+0.0

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

23.45

+0.6

Dominic Sandner-88, IFK Trelleborg

29.05

Malmö/He

23.58

+0.8

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

15.05

Helsingborg

23.67

-0.8

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

13.08

Hudiksvall

23.74

-0.6

Ralph Johansson-89, IFK Lund

13.08

Hudiksvall

23.74

+0.0

Alexander Persson-89, Klippans FK

03.07

Göteborg/U

23.87

+0.0

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

17.07

Halmstad

23.89

+2.0

Jonas Nilsson-89, IK Finish

03.07

Göteborg/U

23.93

-0.4

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

03.07

Göteborg/U

24.04

+1.4

Fabian Fallgren-89, Åhus FIK

29.05

Sollentuna

200 meter - medvind eller okända förhållanden:

23.63

+3.6

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

09.07

Helsingborg

23.72

+2.1

Ralph Johansson-89, IFK Lund

09.07

Helsingborg

23.93

+3.6

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

09.07

Helsingborg

23.97

+2.7

Marcus Carlsson-89, KFUM Kristianstad

09.07

Helsingborg

400 meter:

50.69

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

13.08

Hudiksvall

51.45

Alexander Persson-89, Klippans FK

10.09

Gävle

51.83

Saibou Kebbeh-88, Malmö AI

31.07

Hässleholm

52.23

Hampus Forsberg-89, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

52.72

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

02.07

Göteborg/U

52.77

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

12.08

Hudiksvall

53.03

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

31.07

Hässleholm

53.20

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

19.06

Vellinge

53.57

Johannes Mauritzson-88, IFK Helsingborg

25.09

Klippan

53.66

Fredrik Linansky-89, Klippans FK

24.09

Borås

800 meter:

1.54.65

Saibou Kebbeh-88, Malmö AI

16.08

Malmö/S

1.58.43

Alexander Persson-89, Klippans FK

13.08

Hudiksvall

1.59.9m

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

30.07

Hässleholm

1.59.9m

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

30.07

Hässleholm

2.03.16

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

05.06

Klippan

2.03.66

Johannes Mauritzson-88, IFK Helsingborg

22.05

Eslöv

2.03.75

Håkan Runvik-89, IFK Lund

11.09

Gävle

2.04.30

Marcus Persson-89, Malmö AI

17.07

Halmstad

2.06.81

Dennis Brodelis-89, S. Sandby IF

01.07

Göteborg/U

2.07.45

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

05.06

Klippan

1500 meter:

4.00.06

Saibou Kebbeh-88, Malmö AI

20.08

Helsingborg

4.09.31

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

04.09

Lund

4.17.75

Marcus Persson-89, Malmö AI

15.07

Halmstad

4.25.72

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

28.05

Malmö/He

4.27.87

Alexander Persson-89, Klippans FK

04.09

Lund

4.29.01

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

28.05

Malmö/He

4.30.50

Dennis Brodelis-89, S. Sandby IF

12.08

Hudiksvall

5.17.46

Björn Öhrstrand-89, Ystads IF

31.07

Hässleholm

5.21.46

Bilal Nemer-88, Malmö AI

28.05

Malmö/He

3000 meter:

9.06.79

Saibou Kebbeh-88, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

9.20.44

Marcus Persson-89, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

10.15.27

Dennis Brodelis-89, S. Sandby IF

03.07

Göteborg/U

110 meter häck 91.4 cm:

14.30

+1.0

Vuk Djekic-88, Mlmö AI

10.07

Helsingborg

15.08

+1.8

Theo Söderberg-89, IK Finish

17.09

Ystad

15.97

+1.0

Jesper Madsen-88, IK Finish

10.07

Helsingborg

16.13

-0.4

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

30.07

Hässleholm

16.96

-1.6

Alexander Smith-89, IK Finish

11.09

Vellinge

17.40

-0.4

Oskar Gydell-88, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

110 meter häck 91.4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.41

+3.2

Jonas Svensson-89, Heleneholms IF

10.07

Helsingborg

20.81 §

+3.2

Kristian Nilsson-89, Eslövs AI

21.05

Norrköping

300 meter häck 84.0 cm:

41.15

Jesper Madsen-88, IK Finish

08.07

Helsingborg

41.83

Alexander Persson-89, Klippans FK

18.06

Vellinge

42.65

Niklas Olsson-89, Heleneholms IF

30.07

Hässleholm

2000 m hinder 91.4 cm:

6.21.99

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

13.08

Hudiksvall

Höjdhopp:

1.96

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

03.07

Göteborg/U

1.94

Markus Nilsson-89, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

1.94

Conrad Öster-88, S. Sandby IF

03.07

Göteborg/U

1.94

- " -

03.08

Vellinge

1.94

- " -

09.09

Gävle

1.84

Magnus Berglund-89, Lomma FIK

27.05

Staffanstorp

1.70

Jesper Madsen-88, IK Finish

10.09

Vellinge

1.66

John Cabo-88, KFUM Kristianstad

08.07

Helsingborg

1.65

Oskar Gydell-88, Hässleholms AIS

10.09

Vellinge

1.60

Sebastian Farkas-89, Heleneholms IF

22.05

Eslöv

1.65

Kasper Socha-89, Lomma FIK

27.05

Staffanstorp

1.57

Andreas Olsson-89, Klippans FK

16.07

Halmstad

Stavhopp:

4.40

Jovan Drazic-88, Malmö AI

08.09

Malmö/S

4.10

Milos Drazic-88, Malmö AI

08.09

Malmö/S

Längdhopp:

6.63

+0.7

Fabian Fallgren-89, Åhus FIK

04.09

Lund

6.63

+1.7

Vuk Djekic-88, Malmö AI

13.08

Hudiksvall

6.57

+1.3

Ralph Johansson-89, IFK Lund

04.09

Lund

6.27

-1.0

Erik Persson-89, Malmö AI

15.05

Värnamo

6.12

+0.8

Magnus Berglund-89, Lomma FIK

07.08

Ängelholm

5.94

+0.3

Markus Nilsson-89, Malmö AI

04.09

Lund

5.91

+0.1

Christian Nilsson-89, Eslövs AI

11.09

Gävle

5.85

+0.2

Andreas Olsson-89, Klippans FK

21.05

Alingsås

5.82

+1.68

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

17.09

Ystad

5.74

+1.4

Theo Söderberg-89, IK Finish

03.08

Vellinge

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

6.33

+2.57

Erik Persson-89, Malmö AI

17.09

Ystad

5.91

+2.6

Magnus Berglund-89, Lomma FIK

18.06

Vellinge

5.91

+2.6

Kristian Nilsson-89, Eslövs AI

21.05

Norrköping

5.66

+3.8

Alexander Persson-89, Klippans FK

05.06

Klippan

Trestegshopp:

13.39

+1.93

Erik Persson-89, Malmö AI

17.09

Ystad

13.05

+0.1

Ralph Johansson-89, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

12.95

+0.0

Christian Nilsson-89, Eslövs AI

24.09

Trelleborg

12.52

+1.4

Alexander Persson-89, Klippans FK

16.07

Halmstad

12.00

+1.5

Andreas Olsson-89, Klippans FK

24.09

Borås

11.73

-0.1

Viktor Ekelund-89, Malmö AI

11.09

Vellinge

11.26

+0.8

Dominic Sandner-88, IFK Trelleborg

24.09

Trelleborg

11.15

+1.4

Torbjörn Juhlin-89, IFK Helsingborg

15.05

Helsingborg

10.24

+0.64

Marcus Gunnarsson-89, IFK Trelleborg

21.05

Karlskrona

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

12.39

+2.2

Torbjörn Juhlin-89, IFK Helsingborg

15.05

Helsingborg

Kula 5.0 kg:

14.84

Axel Håkansson-88, Ystads IF

05.06

Klippan

14.08

Martin Brodelius-88, Malmö AI

22.07

Malmö/S-K

13.39

Filip Vivlund-89, Heleneholms IF

06.08

Karlskrona

11.98

Fredrik Linansky-89, Klippans FK

18.06

Vellinge

11.98

Rickie Fogelström-89, KFUM Kristianstad

09.07

Helsingborg

10.48

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

9.92 §

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

24.09

Trelleborg

8.97

Oskar Gydell-88, Hässleholms AIS

01.05

Hässleholm

7.97 §

Andreas Blom-88, Eslövs AI

25.09

Eslöv

7.92

Andreas Hugosson-88, Hässleholms AIS

01.05

Hässleholm

Diskus 1.5 kg:

42.06

Axel Håkansson-88, Ystads IF

31.07

Hässleholm

41.67

Filip Vivlund-89, Heleneholms IF

22.07

Malmö/S-K

36.14

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

24.04

Trelleborg

31.18

Fredrik Linansky-89, Klippans FK

10.07

Helsingborg

30.58

Markus Gunnarsson-89, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

21.02 §

Andreas Blom-88, Eslövs AI

02.10

Eslöv

16.63 §

Kenny Pettersson-89, Klippans FK

10.09

Vellinge

Slägga 5.0 kg:

46.81

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

17.09

Ystad

45.58

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

07.08

Ängelholm

15.91 §

Andreas Blom-88, Eslövs AI

25.09

Eslöv

Spjut 700 gram:

59.52

Axel Håkansson-88, Ystads IF

29.05

Malmö/He

56.45

Sebastian Mattsson-89, Eslövs AI

12.08

Hudiksvall

42.01

Samuel Arcini-89, Vittsjö GIK

18.09

Karlskrona

41.67

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

05.06

Klippan

40.32

David Joneken-89, Båstads GIF

11.09

Vellinge

36.99 §

Andreas Blom-88, Eslövs AI

02.10

Eslöv

36.77

Marcus Carlsson-89, KFUM Kristianstad

31.07

Hässleholm

35.83

Alexander Persson-89, Klippans FK

31.07

Hässleholm

33.67

Torbjörn Julin-89, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

33.32

Christian Nilsson-89, Eslövs AI

10.09

Gävle

Stafett 4 x 100 meter:

46.23

Malmö AI

04.09

Sollentuna

(Erik Persson-89, Dennis Karanda-89, Viktor Ekelund-89, Saibou Kebbeh-88)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 1.000 meter:

2.04.38

Malmö AI

03.09

Sollentuna

(Erik Persson-89, Dennis Karanda-89, Viktor Ekelund-89, Saibou Kebbeh-88)

 

 

2.06.24

Heleneholms IF

03.09

Sollentuna

(Niklas Olsson-89, Sebastian Farkas-89, Johan Lundahl-89, Simon Didner-88)