P 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

11.00

+0.0

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

10.08

Sollentuna

11.17

+1.2

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

10.06

Vellinge

11.20

+0.1

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

11.31

+1.2

Christopher Swenning-95, Malmö AI

10.06

Vellinge

11.32

+1.2

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

10.06

Vellinge

11.36

+0.1

Charles Mitala-96, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

11.48

+0.79

Saad Alsaudi-96, KFUM Kristianstad

02.09

Lund

11.61

-0.1

Felix Ericsson-95, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

11.63

+0.1

Philip Monien-95, IFK Lund

07.07

Göteborg/U

11.96

+1.5

Johan Knutsson-95, Malmö AI

14.07

Halmstad

100 meter - medvind eller okända förhållanden:

10.96

+3.6

Filip Sjövall.95, Lomma FIK

10.06

Vellinge

11.00

+3.8

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

21.09

Växjö

11.16

+3.5

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

13.07

Löttorp

11.48

+3.9

Mattias Hjelm-95, IFK Helsingborg

21.09

Växjö

11.87

+3.5

Victor Persson-95, IFK Lund

13.07

Löttorp

200 meter:

22.18

+1.3

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

08.07

Göteborg/U

22.35

+0.8

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

12.08

Sollentuna

22.73

+0.0

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

23.36

-0.7

Saad Alsaudi-96, KFUM Kristianstad

02.06

Trelleborg

23.42

+0.0

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

23.49

+0.1

Philip Monien-95, IFK Lund

08.07

Göteborg/U

24.55

-0.7

Johan Knutsson-95, Malmö AI

02.06

Trelleborg

24.63

+1.3

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

19.08

Stockholm/S

24.97

+1.5

Johan Andersson-96, Öresund FK

08.07

Göteborg/U

25.11

+0.1

Omar Azzam-96, Malmö AI

30.06

Helsingborg

200 meter - medvind eller okända förhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter:

39.93

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

06.05

Tårnby,DEN

400 meter:

51.63

Filip Sjövall-95, Lomma FIK

20.05

Eslöv

53.03

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

53.36

 

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

01.07

Helsingborg

53.69

 

Adrian Lekenmyr-96, IFK Lund

01.07

Helsingborg

54.36

Johan Andersson-96, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

56.86

 

Alexander Quick-96, IFK Lund

25.08

Malmö/He=

57.16

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

57.19

 

Emil Tostrup-95, Malmö AI

17.06

Lyngby,DEN

57.76

Tobias Pålsson-96, Malmö AI

29.07

Hässleholm

58.33

Abdirezak Adam-95, Malmö AI

01.07

Helsingborg

800 meter:

1.59.23

Axel Lewén-Broberg-95, Ystads IF

05.05

Tårnby,DEN

2.02.12

 

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

16.06

Lyngby,DEN

2.05.07

 

Christopher Koos-96, Malmö AI

30.06

Täby

2.05.20

Hussein Nur-95, Malmö AI

19.07

Karlstad

2.06.50

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

20.05

Lerum

2.07.08

Abdirezak Adam-95, Malmö AI

19.07

Karlstad

2.07.09

 

Emil Tostrup-95, Malmö AI

23.09

Växjö

2.07.75

 

Linus Persson-95, Malmö AI

29.07

Hässleholm

2.07.94

 

Alexander Quick-96, IFK Lund

29.07

Hässleholm

2.18.72

Marinel Walfridsson-95, IFK Helsingborg

29.07

Hässleholm

1000 meter:

2.39.40

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

26.08

Malmö/He

2.50.03

 

Emil Tostrup-95, Malmö AI

15.07

Halmstad

1500 meter:

4.13.06

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

18.08

Stockholm/S

4.17.76

Hussein Nur-95, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

4.22.12

 

Christopher Koos-96, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

4.23.61

 

Linus Persson-95, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

4.24.47

Alexander Quick-96, IFK Lund

11.08

Upplands Väsby

4.49.13

Marinel Walfridsson-95, IFK Helsingborg

07.07

Göteborg/U

5.13.06

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

20.05

Jönköping

5.28.02

Simon Malmros-95, Klippans FK

28.07

Hässleholm

5.31.79

Hampus Persson-96, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

3000 meter:

  8.50.11

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

03.06

Sävedalen

  9.27.12

Hussein Nur-95, Malmö AI

29.07

Hässleholm

  9.34.67

 

Linus Persson-95, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

10.41.69

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

29.06

Helsingborg

11.08.83

Marinel Walfridsson-95, IFK Helsingborg

06.05

Tårnby,DEN

110 meter häck 91.4 cm:

14.04

+0.0

Charles Mitala-96, Malmö AI

02.09

Göteborg/U

15.86

+0.7

Johan Knutsson-95, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

110 meter häck 91.4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

20.41 §

+2.3

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

09.06

Uddevalla

300 meter häck 84.0 cm:

42.48

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

27.07

Hässleholm

43.10

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

09.07

Göteborg/U

2000 m hinder 91.4 cm:

6.20.99

 

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

30.06

Täby

Höjdhopp:

1.86

Pontus Sterner Johansson-96, Malmö AI

29.07

Hässleholm

1.70

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

17.05

Ystad

1.70

 

Tobias Pålsson-96, Malmö AI

07.07

Göteborg/U

1.66

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

1.65

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

1.65

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

20.05

Linköping

1.55

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

29.09

Sjöbo

1.30

Oliver Rwakabuba-Weber-96, Ystads IF

29.09

Sjöbo

1.15

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

29.09

Sjöbo

Stavhopp:

3.82

Johan Knutsson-85, Malmö AI

30.06

Täby

3.00

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

09.06

Uddevalla

3.00

- " -

23.09

Växjö

Längdhopp:

7.09

+1.6

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

02.09

Göteborg/U

6.73

+1.9

Pontus Sterner Johansson-96, Malmö AI

11.08

Upplands Väsby

6.65

+0.4

Christopher Swenning-95, Malmö AI

10.06

Vellinge

6.26

-0.4

Felix Ericsson-95, IFK Helsingborg

30.06

Helsingborg

5.44

+0.3

Victor Persson-95, IFK Lund

02.09

Lund

5.41

+0.0

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

5.40

+0.20

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

13.05

Ängelholm

5.39

+1.1

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

10.06

Vellinge

5.22

+1.48

Patrik Hobelius-97, IFK Trelleborg

20.05

Linköping

5.20

+0.0

Simon Jönsson-96, Hässleholms AIS

29.07

Hässleholm

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

7.23

+2.6

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

02.09

Göteborg/U

6.72

+3.4

Christopher Swenning-95, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

5.32

+5.7

Daniel E. Larsson-96, FK Athlet

12.05

Ystad

Trestegshopp:

10.74

+0.5

Henrik Sandberg-95, IFK Lund

20.05

Lerum

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 5.0 kg:

19.83

 

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

20.05

Halle,GER

12.84

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

30.06

Helsingborg

11.77

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

26.08

Malmö/He

11.38 §

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

07.10

Eslöv

10.47

Johan Knutsson-85, Malmö AI

15.07

Halmstad

  9.91

 

Daniel E. Larsson-96, FK Athlet

12.05

Ystad

  9.26

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

  7.35

 

Jeff Blomgren-95, Öresund FK

07.07

Göteborg/U

  6.39

 

Lauri Blom Hovi-95, FK Athlet

12.05

Ystad

Diskus 1.5 kg:

65.34

 

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

10.06

Helsingborg

43.58

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

10.06

Vellinge

40.70

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

10.06

Vellinge

37.92

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

08.07

Göteborg/U

34.30

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

29.09

Sjöbo

33.20

Johan Knutsson-85, Malmö AI

10.06

Vellinge

29.31

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

27.06

Malmö/S-K

28.20

 

Alexander Quick-96, IFK Lund

29.05

Lund

26.97

 

Daniel E. Larsson-96, FK Athlet

29.09

Sjöbo

17.84

 

Simon Jönsson-96, Hässleholms AIS

14.05

Hässleholm

Slägga 5.0 kg:

41.46

 

Arvid Petersson-96, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

35.59 §

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

07.10

Eslöv

29.65

 

Daniel E. Larsson-96, FK Athlet

12.05

Ystad

21.66 §

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

30.09

Eslöv

15.14

Lauri Blom Hovi-95, FK Athlet

12.05

Ystad

Spjut 700 gram:

61.71

 

Quincy Andersson-95, Eslövs AI

14.07

Halmstad

60.92

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

01.09

Göteborg/U

50.08

 

Henrik Oscarsson Liebel-95, KFUM Kristianstad

13.05

Ängelholm

49.83

 

Pontus Sterner-Johansson-96, Malmö AI

29.07

Hässleholm

39.25

 

Johan Knutsson-95, Malmö AI

09.07

Göteborg/U

36.20

 

Alexander Quick-96, IFK Lund

01.07

Helsingborg

28.51 §

 

Emil Berggren-96, Eslövs AI

30.09

Eslöv

28.44 §

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

28.04

Trelleborg

25.61

 

Simon Jönsson-96, Hässleholms AIS

14.05

Hässleholm

Stafett 4 x 100 meter:

42.52

Malmö AI

09.09

Södertälje

 

 

(Austin Hamilton-97, Oskar Staafgård-95, Thobias Nilsson Montler-96, Charles
Mitala-96)

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: