P 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

10.67

+0.2

Austin Hamilton-97, Malmö AI

30.08

Borås

11.09

-0.1

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

11.41

-0.3

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

11.47

+0.0

Sebastian Huynh-97, Hässleholms AIS

09.06

Ystad

11.48

+0.6

Isaq Ali-97, Öresund FK

28.07

Hässleholm

11.54

+1.58

Martin Jönsson-96, IFK Lund

08.09

Lund

11.71

+1.3

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

09.08

Eskilstuna

11.76

+1.3

Artur Karlsson-96, Båstads GIF

13.07

Halmstad

11.82

+0.5

Filip la Fleur-97, Ystads IF

09.06

Ystad

12.20

+1.1

Lukas Lilja-97, Klippans FK

02.06

Klippan

100 meter - medvind eller okända förhållanden:

10.89

+4.1

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

09.08

Västerås

11.19

+3.8

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

09.08

Västerås

11.21

+4.1

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

09.08

Västerås

11.43

+3.6

Martin Jönsson-96, IFK Lund

09.08

Västerås

11.67

+2.2

Artur Karlsson-96, Båstads GIF

07.07

Helsingborg

11.68

+2.5

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

07.07

Helsingborg

12.11

+2.3

Omar Azzam-96, Malmö AI

07.07

Helsingborg

200 meter:

22.24

+1.7

Austin Hamilton-97, Malmö AI

10.08

Eskilstuna

22.76

+0.9

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

11.08

Västerås

22.78

-0.2

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

27.07

Hässleholm

23.11

+0.4

Martin Jönsson-96, IFK Lund

27.07

Hässleholm

23.24

+1.7

Isaq Ali-97, Öresund FK

10.08

Eskilstuna

24.02

+0.7

Filip la Fleur-97, Ystads IF

30.06

Göteborg/U

24.08

+0.7

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

27.07

Hässleholm

24.12

+0.7

Elias Larsson-97, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

24.14

-0.1

Andreas Vidovic-97, IFK Lund

17.08

Ängelholm

24.38

+1.2

Johan Andersson-96, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända förhållanden:

21.54

 

Austin Hamilton-97, Malmö AI

01.06

Habo

23.34

+3.4

Isaq Ali-97, Öresund FK

06.07

Helsingborg

23.66

+3.6

Filip la Fleur-97, Ystads IF

06.07

Helsingborg

23.71

+3.5

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

06.07

Helsingborg

23.96

+3.6

Andreas Vidovic-97, IFK Lund

06.07

Helsingborg

24.00

+3.9

Elias Larsson-97, Malmö AI

16.06

Vellinge

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

50.33

 

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

10.08

Västerås

52.39

 

Isaq Ali-97, Öresund FK

15.06

Vellinge

52.39

Filip la Fleur-97, Ystads IF

10.08

Eskilstuna

52.42

Andreas Vidovic-97, IFK Lund

24.08

København,DEN

53.52

Elias Larsson-97, Malmö AI

15.06

Vellinge

54.01

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

15.06

Vellinge

54.48

Johan Andersson-96, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

54.64

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

54.77

 

Emil Tostrup-96, Malmö AI

28.07

Hässleholm

56.84

 

Lukas Lilja-97, Klippans FK

09.06

Ystad

800 meter:

1.59.59

 

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

28.07

Hässleholm

2.01.78

Christopher Koos-96, Malmö AI

25.08

København,DEN

2.03.19

Jesper Hagwall-96, IFK Lund

12.05

Borås

2.13.27

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

28.07

Hässleholm

2.14.26

Zeth Söderlund-97, Björnstorps IF

28.06

Göteborg/U

2.15.01

Joel Thorsson-97, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

1000 meter:

2.46.37

Christopher Koos-96, Malmö AI

14.07

Halmstad

2.55.9m

Lucas Brandt-97, IS Göta

18.07

Helsingborg

1500 meter:

4.12.39

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

07.07

Helsingborg

4.18.02

Christopher Koos-96, Malmö AI

10.08

Västerås

4.45.89

Zeth Söderlund-97, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

5.04.41

Alexander Quick-96, IFK Lund

12.05

Borås

3000 meter:

  9.38.34

 

Christopher Koos-96, Malmö AI

28.07

Hässleholm

  9.43.82

Jesper Hagvall-96, IFK Lund

16.06

Malmö/S

110 meter häck 91.4 cm:

13.88

+0.4

Charles Mitala-96, Malmö AI

12.07

Donetsk,UKR

15.93

+2.0

Felix Antonsson-97, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

19.11

+0.0

Isaq Ali-97, Öresund FK

27.07

Hässleholm

21.40 §

+0.0

Hamza Hamzabegovic-96, Öresund FK

01.06

Motala

110 meter häck 91.4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

17.17 §

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

01.06

Habo

300 meter häck 84.0 cm:

41.25

Emil Jönsson-96, IFK Lund

10.08

Västerås

41.42

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

42.87

Isaq Ali-97, Öresund FK

26.07

Hässleholm

43.62

Felix Antonsson-97, Malmö AI

10.08

Eskilstuna

2000 m hinder 91.4 cm:

7.51.41

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

28.06

Göteborg/U

Höjdhopp:

1.85

Jesper Hagvall-96, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

1.83

Charles Mitala-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

1.76

Tobias Pålsson-96, Malmö AI

01.06

Habo

1.75

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

05.05

Sjöbo

1.71

Vilhelm Björklund-97, IFK Lund

07.09

Lund

1.68

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

1.65

 

Felix Klit-97, IFK Helsingborg

16.06

Malmö/S

1.61

 

Artur Karlsson-96, Båstads GIF

07.07

Helsingborg

1.58

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

05.05

Sjöbo

1.35

Oliver Rwakabuba-Weber-96, Ystads IF

05.05

Sjöbo

Stavhopp:

3.77

Tim Olsson-97, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

Längdhopp:

7.37

+1.6

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

10.07

Donetsk,UKR

6.31

+1.7

Pontus Quick-97, IFK Lund

28.06

Göteborg/U

6.01

+0.0

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

08.09

Lund

5.91

+1.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

28.06

Göteborg/U

5.79

-0.4

Lukas Lilja-97, Klippans FK

29.09

Klippan

5.46

+1.6

Nico Luger-96, Malmö AI

06.07

Helsingborg

5.44

-0.6

Marko Simic-97, Öresund FK

28.07

Hässleholm

5.20

-2.8

Max Granvik-97, FK Athlet

01.09

Ystad

5.16

-0.3

Artur Karlsson-96, Båstads GIF

28.07

Hässleholm

5.10

+1.3

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

6.12

+2.4

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

08.09

Lund

5.47

+3.0

Artur Karlsson-96, Båstads GIF

06.07

Helsingborg

Trestegshopp:

12.90

+1.5

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

12.51

-0.72

Pontus Quick-97, IFK Lund

16.06

Malmö/S

12.30

-0.51

Tobias Pålsson-96, Malmö AI

16.06

Malmö/S

11.75

-0.1

Marko Simic-97, Öresund FK

27.07

Hässleholm

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 5.0 kg:

16.28

 

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

11.08

Eskilstuna

15.49

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

11.08

Eskilstuna

14.34

Emil Berggren-96, Eslövs AI

17.08

Ängelholm

12.98

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

14.07

Halmstad

12.80

Samuel Andresen-97, IFK Helsingborg

11.08

Eskilstuna

12.60

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

04.05

Trelleborg

12.53

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

27.07

Hässleholm

11.74

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

01.09

Ystad

  9.98

Max Granvik-97, FK Athlet

01.09

Ystad

  8.21

Oliver Rwakabuba Weber-96, Ystads IF

01.09

Ystad

Diskus 1.5 kg:

56.48

 

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

26.06

Malmö/S-K

41.94

Emil Berggren-96, Eslövs AI

17.08

Ängelholm

39.29

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

28.07

Hässleholm

35.54

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

05.05

Sjöbo

34.41

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

18.09

Eslöv

33.27

Pontus Quick-97, IFK Lund

07.09

Lund

29.96

Samuel Andresen-97, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

27.32

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

22.05

Malmö/S-K

26.47

 

Linus Leveau-97, IFK Helsingborg

16.06

Malmö/S

23.80

Andreas Vidovic-97, IFK Lund

07.09

Lund

Slägga 5.0 kg:

58.88

 

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

06.08

Helsingborg

42.35

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

01.09

Ystad

39.82

Samuel Andresen-97, IFK Helsingborg

06.08

Helsingborg

34.75

Emil Berggren-96, Eslövs AI

18.09

Eslöv

34.56

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

18.09

Eslöv

29.72

 

Filip la Fleur-97, Ystads IF

01.09

Ystad

25.66

Max Granvik-97, FK Athlet

01.09

Ystad

22.68 §

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

14.09

Trelleborg

17.43 §

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

28.09

Malmö/S-K

17.32

 

Oliver Rwakabuba-Weber-96, Ystads IF

01.09

Ystad

Spjut 700 gram:

51.33

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

25.08

København,DEN

41.82 §

 

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

05.05

Sjöbo

39.77

 

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

16.06

Malmö/S

37.76 §

 

Tim Olsson-97, Ystads IF

25.06

Simrishamn

36.59

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

16.06

Malmö/S

35.15

Samuel Andresen-97, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

32.10

 

Teogor Woelfer-97, IFK Helsingborg

16.06

Malmö/S

31.55

Emil Berggren-96, Eslövs AI

18.09

Eslöv

31.44 §

 

Lars Andersson-96, IFK Trelleborg

14.09

Trelleborg

20.71 §

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

28.09

Malmö/S-K

Stafett 4 x 100 meter:

42.21

Malmö AI

26.05

Huddinge

 

 

Austin Hamilton-97, Anton Sigurdsson-96,
Charles Mitala-96, Thobias Nilsson
Montler-96

 

 

45.20

Öresund FK

26.05

Huddinge

 

 

Isaq Ali-97, Sebastian Kadestål-96,
Johan Andersson-96, Marco Simic-97

 

 

46.49

IFK Lund

16.06

Malmö/S

 

 

Martin Jönsson-96, Andreas Vidovic-97,
Vilhelm Björklund-97, Jesper Hagvall-96

 

 

48.59

IFK Helsingborg

16.06

Malmö/S

 

 

Linus Leveau-97, Henrik Nilsson-97,
Felix Klit-97, Marcus Tornée-98

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.02.97

Malmö AI

25.05

Huddinge

 

 

Charles Mitala-96, Thobias Nilsson
Montler-96, Elias Larsson-97, Anton
Sigurdsson-96

 

 

2.04.94

Öresund FK

25.05

Huddinge

 

 

Isaq Ali-97, Sebastian Kadestål-96,
Marco Simic-97, Johan Andersson-96

 

 

Tiokamp: