P 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

10.78

+0.3

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

06.06

Skara

10.80

+0.6

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

03.09

Tampere,FIN

11.14

+0.8

Omar Chabaan-00, IFK Helsingborg

05.08

Vellinge

11.33

+0.6

Raymond Mpanga-99, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

11.44

+1.7

Hampus Lilja-00, Klippans FK

24.07

Ystad

11.74

+0.9

Marcus Andersson-00, Öresund FK

05.08

Vellinge

12.13

+1.9

Simon Wennolf-00, IFK Lund

04.06

Trelleborg

12.14

+1.2

Axel Sjöberg-00, Öresund FK

29.05

Hässleholm

12.15

-3.39

Jacob Lenz-99, IFK Lund

28.08

Lund

12.27

-0.1

Simon Martinsson-00, Lomma FIK

22.05

Eslöv

100 meter - medvind eller okända förhållanden:

11.37

+4.1

Hampus Lilja-00, Klippans FK

05.08

Vellinge

200 meter:

21.18

+1.0

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

16.07

Tbilisi,GEO

21.83

+1.6

Michael Nyabako-99, IFK Helsingborg

07.08

Hässleholm

22.76

-1.2

Raymond Mpanga-99, Malmö AI

03.07

Göteborg/U

23.48

+1.8

Omar Chabaan-00, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

23.56

-1.0

Hampus Lilja-00, Klippans FK

07.08

Vellnge

24.07

+1.4

Axel Sjöberg-00, Öresund FK

18.06

Vellinge

24.53

+1.4

Jacob Lenz-99, IFK Lund

18.06

Vellinge

24.69

+01

Erik Hedenström-00, IFK Helsingborg

09.07

Helsingborg

24.75

+0.0

Marcus Andersson-00, Öresund FK

28.05

Hässleholm

24.81

+1.8

Simon Wennolf-00, IFK Lund

09.07

Helsingborg

200 meter - medvind eller okända förhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

48.68

Kasper Kadestål-99, Öresund FK

18.06

København,DEN

51.66

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

53.59

Viktor Fredriksson-99, Höörs IS

04.06

Trelleborg

53.82

Axel Sjöberg-00, Öresund FK

05.08

Vellinge

55.51

Henrik Möbius-00, Malmö AI

05.08

Vellinge

56.45

Sebastian Persson-99, Ystads IF

24.07

Ystad

57.47

Jacob Lenz-99, IFK Lund

02.07

Göteborg/U

800 meter:

1.59.66

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

11.06

Nadderud,NOR

2.04.37

Henrik Möbius-00, Malmö AI

07.08

Vellinge

2.07.44

Erik Lidfors-99, IFK Lund

28.08

Lund

2.08.38

Sebastian Persson-99, Ystads IF

01.07

Göteborg/U

2.14.09

Aron Paulsson-99, IFK Lund

20.08

Huddinge

2.25.35

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

07.05

Tårnby,DEN

800 meter, manuell:

 

 

 

 

1000 meter:

2.39.4m

Eric Nilsson-99, IFK Helsingborg

14.07

Helsingborg

1500 meter:

4.29.89

Erik Lidfors-99, IFK Lund

06.08

Hässleholm

4.38.37

Elias Gullmo-99, Höganäs Friidrott

09.07

Helsingborg

4.41.6m

Anton Lindberg-00, IS Göta

15.09

Helsingborg

3000 meter:

10.02.10

Erik Lidfors-99, IFK Lund

29.05

Hässleholm

10.11.1m

Sebastian Persson-99, Ystads IF

05.05

Lund

110 meter häck 91.4 cm:

13.93

+1.7

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

15.07

Tbilisi,GEO

15.15

+0.5

Jacob Lenz-99, IFK Lund

06.08

Hässleholm

16.14

-0.5

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

18.06

Vellinge

21.85

+0.9

Axel Jiwestam Persson-99, Åhus FIK

06.07

Kristianstad

110 meter häck 91.4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

16.01

+3.11

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

28.08

Lund

300 meter häck 84.0 cm:

41.45

Jacob Lenz-99, IFK Lund

07.08

Hässleholm

2000 m hinder 91.4 cm:

7.10.24

 

Erik Lidfors-99, IFK Lund

20.08

Huddinge

Höjdhopp:

1.92

Samuel Fransson-00, Malmö AI

02.07

Göteborg/U

1.87

Albin Wågsäter-00, Malmö AI

22.05

Eslöv

1.80

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

27.08

Lund

1.59

Rasmus Glimberg-00, Eslövs IF

05.06

Ljungby

1.35

Axel Jiwestam-99, Åhus FIK

13.09

Åhus

Stavhopp:

2.63

André Paulsson-99, IFK Lund

20.08

Huddinge

Längdhopp:

6.25

+1.5

Hampus Thun-99, IFK Lund

01.07

Göteborg/U

6.05

+1.8

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

06.08

Hässleholm

5.98

+0.2

Kristoffer Kold Erlandsen-99, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

5.91

-1.0

Marcus Andersson-00, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Trestegshopp:

12.10

+1.6

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

10.87

+0.0

Rasmus Glimberg-00, Eslövs IF

05.06

Ljungby

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

12.16

+2.8

Erik Ovesson-99, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

Kula 5.0 kg:

11.82

Mattias Sjövall-99, IFK Lund

20.08

Huddinge

  9.06

 

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

02.07

Göteborg/U

  6.18 §

Rasmus Glimberg-00, Eslövs IF

11.09

Eslöv

Diskus 1.5 kg:

35.28

 

Alexander Möhle-99, Eslövs AI

10.07

Helsingborg

27.25

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

28.08

Lund

16.34 §

Rasmus Glimberg-00, Eslövs IF

11.09

Eslöv

16.20

Axel Jiwestam-99, Åhus FIK

13.09

Åhus

Slägga 5.0 kg:

27.04

Mattias Sjövall-99, IFK Lund

20.08

Huddinge

13.56 §

Rasmus Glimberg-00, Eslövs IF

11.09

Eslöv

Spjut 700 gram:

44.56

Johan Tropp-00, Hässleholm AIS

05.06

Klippan

42.89

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

11.06

Hvidovre,DEN

33.85

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

22.05

Eslöv

22.92 §

Rasmus Glimberg-00, Eslövs IF

11.09

Eslöv

Stafett 4 x 100 meter:

43.01

IFK Helsingborg

29.05

Stockholm/S

 

 

Joel Bengtsson-99, Omar Chaaban-00,
Eric Nilsson-99, Michael Nyabako-99

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.00.89

IFK Helsingborg

28.05

Stockholm/S

 

 

Joel Bengtsson-99, Omar Chaaban-00,
Michael Nyabako-99, Eric Nilsson-99

 

 

Tiokamp: