P 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

11.06

+1.6

Caleb Conable-01, Malmö AI

16.06

Halmstad

11.13

+1.5

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

03.08

Enskede

11.26

+1.9

Max Rosquist-Larsson-01, Malmö AI

26.08

Lund

11.66

+1.3

Elias Hedner-02, Malmö AI

03.08

Enskede

11.67

+1.5

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

03.06

Klippan

12.06

+0.6

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

22.05

Malmö/He

12.16

+1.5

Isac Engman-02, Malmö AI

08.07

Helsingborg

12.23

-0.2

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

12.28

+1.5

Hugo Wahlström-02, Båstads GIF

03.06

Klippan

12.55

+1.3

Truls Carlsson-02, Höörs IS

30.06

Göteborg/U

100 meter - medvind eller okända förhållanden:

10.92

+2.9

Caleb Conable-01, Malmö AI

08.07

Helsingborg

11.02

+3.0

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

03.08

Enskede

11.53

+2.5

Elias Hedner-02, Malmö AI

03.08

Enskede

12.43

+2.5

Elias Agnesson-02, FK Athlet

09.09

Ystad

12.49

+4.9

Elias Agnesson-02, FK Athlet

26.08

Lund

200 meter:

22.37

+0.1

Caleb Conable-01, Malmö AI

19.08

Malmö/S

22.58

+1.6

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

05.08

Enskede

23.59

+1.6

Elias Hedner-02, Malmö AI

05.08

Enskede

23.63

+1.8

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

09.06

Trelleborg

24.07

+1.8

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

09.06

Trelleborg

24.67

+0.4

Isac Engman-02, Malmö AI

01.07

Göteborg/U

25.06

+1.9

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

26.05

Eslöv

25.18

+1.9

Truls Carlsson-02, Höörs IS

26.05

Eslöv

25.38

-2.6

Eli Karström-01, FK Athlet

26.05

Eslöv

25.65

+1.9

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

26.05

Eslöv

200 meter - medvind eller okända förhållanden:

22.40

+2.2

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

23.22

+3.2

Max Rosquist-Larsson-01, Malmö AI

02.06

Olofström

23.47

+2.4

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

07.07

Helsingborg

23.57

+2.9

Elias Hedner-02, Malmö AI

07.07

Helsingborg

24.05

+2.2

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

17.06

Karlskrona

24.32

+2.9

Isac Engman-02, Malmö AI

07.07

Helsingborg

25.13

+3.8

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

07.07

Helsingborg

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

51.48

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

16.06

Halmstad

51.85

 

Roble Abdullahi-01, Malmö AI

04.08

Huddinge

52.75

 

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

53.70

Albert Nurmi-01, Malmö AI

04.08

Huddinge

54.94

Isac Engman-02, Malmö AI

22.07

Ystad

55.11

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

22.07

Ystad

55.23

Jakob Zäll-01, Ängelholms IF

09,06

Trelleborg

55.34

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

08.07

Helsingborg

55.35

Biniam Habtom-01, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

55.39

 

Anton Larsson-02, Malmö AI

22.07

Ystad

800 meter:

1.59.51

Roble Abdullahi-01, Malmö AI

18.08

Göteborg/S

2.01.07

 

Michael Nordahl-01, Ystads IF

09.09

Ystad

2.01.49

 

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

09.06

Trelleborg

2.04.61

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

17.06

Halmstad

2.04.68

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

29.06

Göteborg/U

2.04.70

 

Biniam Habtom-01, Åhus FIK

06.07

Helsingborg

2.07.92

 

Anton Larsson-02, Malmö AI

09.06

Trelleborg

2.11.37

 

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

2.12.87

 

Erik Albin-02, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

2.14.08

 

Karl Lindgren-01, IS Göta

06.07

Helsingborg

800 meter, manuell:

2.10.4m

Erik Albin-02, IFK Helsingborg

19.07

Helsingborg

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

4.15.13

Michael Nordahl-01, Ystads IF

04.08

Huddinge

4.21.02

 

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

07.07

Helsingborg

4.21.29

 

Biniam Habtom-01, Åhus FIK

04.08

Huddinge

4.24.11

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

30.06

Göteborg/U

4.26.41

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

22.07

Ystad

4.31.3m

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

20.06

Helsingborg

4.39.2m

Karl Lindgren-01, IS Göta

20.06

Helsingborg

4.39.60

 

Erik Albin-02, IFK Helsingborg

22.07

Ystad

5.17.6m

Edvin Alström-02, Björnstorps IF

20.06

Helsingborg

3000 meter:

  9.37.08

Michael Nordahl-01, Ystads IF

29.07

Hässleholm

  9.43.67

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

13.06

Ystad

10.01.50

Kasper Friberg-01, Björnstorps IF

13.06

Ystad

11.43.7m

Eliot Wiisk-02, IS Göta

20.09

Helsingborg

110 meter häck 91.4 cm:

15.12

+0.7

Max Rosquist Larsson-01, Malmö AI

09.06

København,DEN

110 meter häck 91.4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

15.02

+2.3

Max Rosquist Larsson-01, Malmö AI

19.08

Malmö/S

300 meter häck 84.0 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 91.4 cm:

6.09.60

Elliot Anderstedt-01, Höörs IS

05.08

Huddinge

7.05.48

 

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

27.05

Eslöv

8.00.27

Anton Larsson-02, Malmö AI

19.08

Malmö/S

Höjdhopp:

1.80

 

Eli Karström-01, FK Athlet

09.06

Trelleborg

1.60

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

19.06

Simrishamn

1.56

 

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

26.05

Eslöv

1.50

Michael Nordahl-01, Ystads IF

19.06

Simrishamn

1.45

 

Elias Agnesson-02, FK Athlet

09.06

Trelleborg

1.45

- " -

22.07

Ystad

Stavhopp:

2.72

Albert Nurmi-01, Malmö AI

19.08

Malmö/S

2.40

 

Eli Karström-01, FK Athlet

09.09

Ystad

2.32

Ian Dahlkvist-01, Åhus FIK

18.08

Karlshamn

Längdhopp:

7.11

+0.0

Caleb Conable-01, Malmö AI

05.08

Huddinge

6.37

+0.4

Max Rosquist Larsson-01, Malmö AI

18.08

København,DEN

5.76

+1.8

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

03.06

Klippan

5.56

+1.2

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

29.07

Hässleholm

5.55

+1.8

Hugo Wahlström-02, Båstads GIF

03.06

Klippan

5.31

+1.9

Axel Heander-02, IFK Lund

26.08

Lund

5.27

+0.2

Eli Karström-01, FK Athelt

26.05

Eslöv

5.12

+0.0

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

22.07

Ystad

5.12

-0.2

Gabriel Bexvall-02, IF Kronan

26.05

Eslöv

4.80

+1.1

Samuel Rydal-02, Båstads GIF

03.06

Klippan

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

7.29

+5.8

Caleb Conable-01, Malmö AI

07.07

Helsingborg

6.05

+2.7

Erik Ljungberg Bergelin-02, Höörs IS

03.06

Klippan

5.52

+3.5

Axel Heander-02, IFK Lund

26.08

Lund

5.06

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

19.06

Simrishamn

5.02

+2.4

Samuel Rydal-02, Båstads GIF

03.06

Klippan

5.01

Michael Nordahl-01, Ystads IF

19.06

Simrishamn

Trestegshopp:

14.61

-2.9

Caleb Conable-01, Malmö AI

01.09

Tampere,FIN

12.48

+0.7

Max Rosquist Larsson-01, Malmö AI

03.08

Huddinge

10.93

+1.0

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

09.09

Ystad

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

9.86

+2.1

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

02.06

Olofström

Kula 5.0 kg:

17.03

 

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

03.06

Olofström

15.50

 

Andreas Henriksson-02, IFK Lund

04.08

Enskede

  9.80

 

Eli Karström-01, FK Athelt

27.05

Eslöv

  9.25

 

Truls Carlsson-02, Höörs IS

03.06

Klippan

  9.24

 

Hugo Wahlström-02, Båstads GIF

03.06

Klippan

  9.10

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

03.06

Olofström

  8.33 §

 

Ian Dahlqvist-01, Åhus Fik

29.09

Kristianstad

  6.35

 

Oscar Vega-02, IF Kronan

27.05

Eslöv

  6.26 §

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

09.09

Ystad

Diskus 1.5 kg:

47.29

 

Erik Bengtsson-01, Malmö AI

10.06

København,DEN

46.89

 

Andreas Henriksson-02, Malmö AI

20.06

Eslöv

32.22

 

Axel Heander-02, IFK Lund

26.08

Lund

32.10

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

11.07

Kalmar

25.53

 

Eli Karström-01, FK Athelt

27.05

Eslöv

19.34 §

 

Ian Dahlqvist-01, Åhus Fik

29.09

Kristianstad

17.68

 

Elias Agnesson-02, FK Athlet

01.08

Sjöbo

13.59

 

Oscar Vega-02, IF Kronan

27.05

Eslöv

Slägga 5.0 kg:

70.91

Andreas Henriksson-02, Malmö AI

01.09

Tampere,FIN

14.09 §

 

Ian Dahlqvist-01, Åhus Fik

29.09

Kristianstad

10.77

 

Oscar Vega-02, IF Kronan

26.05

Eslöv

Spjut 700 gram:

40.14

Albert Nurmi-01, Malmö AI

27.05

Eslöv

34.55

Truls Månsson-02, Åhus FIK

02.09

Kristianstad

28.76

 

Axel Heander-02, IFK Lund

25.08

Lund

28.63

 

Hugo Wahlström-02, Båstads GIF

03.06

Klippan

27.02

 

Lucas Lindgren-02, Klippans FK

03.06

Klippan

26.86

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

02.09

Kristianstad

23.82

Hugo Larsson-02, Åhus FIK

02.09

Kristianstad

22.01 §

 

Ian Dahlqvist-01, Åhus Fik

29.09

Kristianstad

21.92

 

Elias Hedner-02, Malmö AI

25.08

Lund

20.91

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

02.09

Kristianstad

Stafett 4 x 100 meter:

43.61

Malmö AI

19.08

Malmö/S

 

 

Roble Abdullahi-01,
Max Rosquist-Larsson-01, Elias Hedner-02, Caleb Conable-01

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.25.14

 

Malmö AI

27.05

Göteborg/S

 

 

Andreas Jönsson-02, Anton Larsson-02,
Roble Abdullahi-01

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.02.49

Malmö AI

26.05

Göteborg/S

 

 

Caleb Conable-01, Max Rosquist-Larsson-01, Andreas Jönsson-02, Roble Abdullahi-01

 

 

Tiokamp: