P 16 - 17 år:

Dela

100 meter:

11.17

+1.8

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

06.06

Skara

11.28

+0.4

Elias Hedner-02, Malmö AI

09.08

Göteborg/S

11.31

+1.4

Elias Wennolf-03, IFK Lund

07.07

Helsingborg

11.70

+0.2

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

11.83

+0.0

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

15.06

Karlskrona

11.83

+0.9

Adam Svensson-03, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

11.85

-0.5

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

12.04

+2.0

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

15.06

Vellinge

12.13

+0.2

Emil Engdahl-02, IFK Helsingborg

08.06

Hvidovre,DEN

12.15

+0.0

Simon Nordqvist-02, Åhus FIK

28.07

Hässleholm

100 meter - medvind eller okända förhållanden:

 

 

 

 

200 meter:

22.51

-1.6

Elias Wennolf-03, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

22.65

-1.3

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

23.02

-0.7

Elias Hedner-02, Malmö AI

11.08

Göteborg/S

23.53

+1.0

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

16.06

Karlskrona

23.85

-0.5

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

24.12

+0.3

Adam Svensson-03, Malmö AI

27.07

Hässleholm

24.47

+1.6

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

01.06

Trelleborg

24.85

+1.6

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

01.06

Trelleborg

25.01

+0.3

Samule Ekelund-03, Eslövs AI

02.06

Klippan

25.23

+1.6

Birk van de Boel-03, Malmö AI

01.06

Trelleborg

200 meter - medvind eller okända förhållanden:

22.57

+2.1

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

16.06

Huddinge

24.21

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

24.70

 

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

300 meter:

 

 

 

 

400 meter:

51.51

Adam Landén-02, IFK Helsingborg

15.06

Huddinge

51.97

Andreas Jönsson-02, Malmö AI

10.08

Göteborg/S

53.22

 

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

09.08

Trollhättan

54.92

Albin Lago-03, Genarps IF

07.07

Helsingborg

55.15

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

17.08

Ljungby

800 meter:

2.03.87

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

16.05

Halmstad

2.04.49

 

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

22.08

Malmö/He

2.06.78

Albin Lago-03, Genarps IF

05.07

Helsingborg

2.19.09

 

Erik Weineisson-03, Björnstorps IF

22.08

Malmö/He

800 meter, manuell:

2.18.0m

Anton Larsson-02, Malmö AI

21.05

Malmö/He

2.19.7m

 

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

03.09

Åhus

1000 meter:

 

 

 

 

1500 meter:

4.23.6m

Albin Lago-03, Genarps IF

01.08

Helsingborg

4.25.97

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

10.08

Göteborg/S

4.52.66

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

29.06

Göteborg/U

5.01.0m

Filip Carlsson-03, IS Göta

01.08

Helsingborg

3000 meter:

  9.41.77

Agust Kronkvist-03, Ängelholms IF

30.06

Göteborg/U

10.01.81

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

05.05

Tårnby,DEN

11.11.8m

Erik Weineisen-03, Björnstorps IF

19.06

Ystad

110 meter häck 91.4 cm:

 

 

 

 

110 meter häck 91.4 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

300 meter häck 84.0 cm:

 

 

 

 

2000 m hinder 91.4 cm:

6.56.23

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

11.07

Kristianstad

6.56.32

Agust Kronkvist-03, Ängelholms IF

11.08

Trollhättan

Höjdhopp:

1.88

 

Adam Svensson-03, Malmö AI

27.07

Hässleholm

1.60

 

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

1.59

 

Morgan Åkerblom-02, Ystads IF

25.06

Simrishamn

1.50

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

25.06

Simrishamn

1.45

 

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

1.40

 

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

6.21

+0.0

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

06.07

Helsingborg

5.88

+1.4

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

11.07

Kristianstad

5.74

-1.6

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

28.06

Göteborg/U

5.68

+1.7

Zacharias Parmatow-03, Malmö AI

15.06

Vellinge

5.66

+1.8

Birk van de Boel-03, Malmö AI

06.07

Helsingborg

5.42

+1,7

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

02.06

Klippan

5.24

+1.3

Adam Svensson-03, Malmö AI

13.07

Löttorp

5.14

+0.0

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

17.08

Ljungby

Längdhopp - medvind eller okända vindförhållanden:

6.39

+3.3

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

06.07

Helsingborg

5.81

+3.3

Birk van de Boel-03, Malmö AI

06.07

Helsingborg

Trestegshopp:

12.09

+0.3

Nils Nilsson Gott-03, Malmö AI

18.08

Uppsala

10.58

+1.9

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

30.05

Ljungby

10.18

+0.0

Filip Nilsson-03, Ystads IF

15.09

Ystad

  9.79

+0.1

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

03.09

Åhus

Trestegshopp - medvind eller okända vindförhållanden:

11.02

+3.7

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

30.05

Ljungby

Kula 5.0 kg:

15.23

 

Andreas Henriksson-02, Malmö AI

11.08

Göteborg/S

10.98

 

Samuel Ekelund-03, Eslövs AI

28.08

Eslöv

10.96

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

27.07

Hässleholm

10.96

 

- " -

11.08

Trollhättan

  9.59

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

15.06

Karlskrona

  8.63

 

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

03.09

Åhus

  8.47 §

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

Diskus 1.5 kg:

50.25

 

Andreas Henriksson-02, Malmö AI

31.07

Malmö/S-K

45.16

Max Andersson-03, Eslövs AI

28.08

Eslöv

36.76

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

09.08

Göteborg/S

25.08

 

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

22.46 §

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

22.28

Mattis Roknic Kinman-02, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

21.64 §

 

Filip Nilsson-03, Ystads IF

31.07

Sjöbo

18.99

 

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

16.21

 

Oskar Bergh-02, Åhus FIK

10.09

Kristianstad

Slägga 5.0 kg:

18.29 §

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

18.11

 

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

27.08

Åhus

16.28 §

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

07.09

Kristianstad

16.07 §

Filip Nilsson-03, Ystads IF

31.07

Sjöbo

Spjut 700 gram:

65.20

Max Andersson-03, Eslövs AI

28.06

Göteborg/U

49.50

 

Andreas Henriksson-02, Malmö AI

28.08

Eslöv

43.51

Filip Nilsson-03, Ystads IF

19.05

Eslöv

40.99

Mattis Roknic Kinman-02, Malmö AI

19.06

Malmö/S-K

35.24

Adam Svensson-03, Malmö AI

19.05

Eslöv

25.75

 

Hugo Larsson Wilhelmsson-02, Åhus FIK

17.09

''kristianstad

25.65 §

 

Truls Månsson-02, Åhus FIK

29.09

Kristianstad

24.64 §

 

Erik Lindberg-02, Åhus FIK

24.08

Kristianstad

21.58

 

Nils Lennartsson-02, Åhus FIK

17.09

Kristianstad

Stafett 4 x 100 meter:

45.21

Malmö AI

18.08

Uppsala

 

 

Andreas Jönsson-02, Elias Hedner-02,
Nils Nilsson Gott-03, Joseph Lindvall-04

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1.000 meter:

2.06.24

Malmö AI

25.05

Stockholm/S

 

 

Zacharias Parmatow-03, Elias Hedner-02,
Nils Nilsson Gott-03, Andreas Jönsson-02

 

 

Tiokamp: