P 18 - 19 år:

100 meter:

10.89

+0.6

Rasmus Lantz-85, IFK Helsingborg

10.07

Helsingborg

10.93

+0.0

Djordje Djekic-85, Malmö AI

17.07

Halmstad

11.05

+1.4

Gustav Sewall-85, Malmö AI

22.05

Malmö/S

11.35

+1.2

Tobias Dahlberg-86, IK Finish

08.08

Simrishamn

11.37

+1.2

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

08.08

Simrishamn

11.41

+1.4

Christopher Svensson-85, IFK Helsingborg

22.05

Malmö/S

11.41

-1.2

Johan Carlsson-85, Malmö AI

01.08

Ängelholm

11.47

+0.3

Kim Freiburghaus-86, Lomma FIK

05.09

Lund

11.54

+1.7

Tobias Ohlsson-86, KFUM Kristianstad

12.09

Velinge

11.77

+0.3

Niklas Liberg-86, IFK Lund

05.09

Lund

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.88

Rasmus Lantz-85, IFK Helsingborg

06.08

Karlstad

11.31

+2.9

Tobias Dahlberg-86, IK Finish

17.09

Gävle

11.43

+2.9

Tobias Ohlsson-86, KFUM Kristianstad

17.09

Gävle

11.73

+2.4

Simon Jönsson-85, IFK Helsingborg

06.06

Klippan

200 meter:

21.83

+0.00

Rasmus Lantz-85, IFK Helsingborg

15.08

Borlänge

22.70

+0.00

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

15.08

Borlänge

22.70

+0.90

Djordje Djekic-85, Malmö AI

15.08

Borlänge

23.28

+1.5

Tobias Ohlsson-86, KFUM Kristianstad

31.07

Krokom

23.32

+0.40

Christopher Svensson-85, IFK Helsingborg

15.08

Borlänge

23.41

+1.5

Tobias Dahlberg-86, IK Finish

18.07

Halmstad

23.73

-0.2

Niklas Liberg-86, IFK Lund

19.06

Vellinge

23.82

+0.5

Simon Jönsson-85, IFK Helsingborg

31.05

Trelleborg

23.96

+0.70

Gustav Sewall-85, Malmö AI

15.08

Borlänge

24.10

-0.4

Marcus Jarnér-86, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

22.76

+4.9

Christopher Svensson-85, IFK Helsingborg

23.05

Malmö/S

400 meter:

50.12

Christopher Svensson-85, IFK Helsingborg

20.05

Malmö/S

50.44

 

Tobias Ohlsson-86, KFUM Kristianstad

12.09

Vellinge

50.85

Niklas Liberg-86, IFK Lund

18.09

Gävle

51.50

Gustav Sewall-85, Malmö AI

23.05

Malmö/S

51.93

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

12.09

Vellinge

53.48

Olof Roos-86, IFK Lund

03.07

Göteborg/U

53.52

Simon Jönsson-85, IFK Helsingborg

03.07

Göteborg/U

53.95

Markus Jarnér-86, Malmö AI

25.07

Hässleholm

54.47

Alexander Strand-86, IK Finish

01.08

Ängelholm

56.31

Andreas Löfqvist-86, Eslövs AI

13.08

Borlänge

800 meter:

1.58.63

 

Niklas Liberg-86, IFK Lund

02.08

Malmö/S

2.00.74

Christopher Svensson-85, IFK Helsingborg

14.08

Borlänge

2.03.61

 

Alexander Strand-86, IK Finish

06.06

Lyngby,DEN

2.08.33

 

Pontus Blomberg-86, Klippans FK

04.07

Göteborg/U

2.12.92

 

Alexander Turséll-85, Heleneholms IF

20.05

Malmö/S

2.15.83

 

Olof Johansson-86, Klippans FK

24.07

Hässleholm

2.15.95

 

Glenn Persson-85, Ystads IF

08.08

Simrishamn

2.16.25

 

Joakim Larsson-86, IFK Trelleborg

11.09

Vellinge

2.27.05

 

Anton Toftner-85, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

1500 meter:

4.03.57

 

Joel Lewis-Jonsson-85, IS Göta

18.07

Halmstad

4.08.05

 

Jonas Hultgren-85, Eslövs AI

16.07

Halmstad

4.33.02

 

Pontus Blomberg-86, Klippans FK

03.07

Göteborg/U

4.39.56

 

Atham Eli-86, klubb?

17.09

Gävle

4.49.92

 

Alexander Strand-86, IK Finish

21.08

Vellinge

4.54.80

 

Olof Johansson-86, Klippans FK

10.07

Helsingborg

5000 meter:

15.14.71

 

Joel Lewis-Jonsson-85, IS Göta

21.08

Leppävaara,FIN

17.31.12

 

Erik Fagius-86, Björnstorps IF

09.07

Helsingborg

110 meter häck 100.0 cm:

14.78

+1.3

Johan Carlsson-85, Malmö AI

18.09

Gävle

16.37

+1.3

Adam Gullstrand-86, Malmö AI

18.09

Gävle

16.59

+1.0

Fredrik Svensson-85, Lomma FIK

11.07

Helsingborg

24.16 §

-0.47

Pontus Blomberg-86, Klippans FK

20.05

Mariestad

110 meter häck 100.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

16.48

+2.1

Fredrik Svensson-85, Lomma FIK

20.06

Vellinge

300 meter häck 91.4 cm:

39.04

 

Tobias Ohlsson-86, KFUM Kristianstad

31.07

Krokom

41.14

 

Adam Gullstrand-86, Malmö AI

16.07

Halmstad

41.28

 

Dan Lilja-86, Heleneholms IF

24.07

Hässleholm

43.70

 

Fredrik Svensson-86, Lomma FIK

09.07

Helsingborg

2000 m hinder 91.4 cm:

7.55.98

 

Joakim Larsson-86, IFK Trelleborg

13.06

Trelleborg

Höjdhopp:

2.27

 

Linus Thörnblad-85, IFK Lund

06.06

Kil

2.01

 

Andreas Jönsson-86, Simrishamns AIF

17.07

Halmstad

1.94

 

Jens Gudmundsson-86, Staffanstorps AI

14.08

Borlänge

1.91

Marcus Lincoln-86 , Ängelholms IF

01.08

Ängelholm

1.90

Anton Ekman-85 , IK Finish

14.08

Borlänge

1.85

Marcus Ligwl-86 , Ängelholms IF

25.09

Landskrona

1.40

 

Joakim Larsson-86, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

1.35

 

Robin Hallin-86, Ystads IF

26.05

Simrishamn

Stavhopp:

5.45

 

Jesper Fritz-85, Malmö AI

27.07

Stockholm/S

5.11

 

Johan Carlsson-85, Malmö AI

12.06

Trelleborg

Längdhopp:

6.84

+0.70

Johan Carlsson-85, Malmö AI

15.08

Borlänge

6.84

+1.4

- " -

18.09

Gävle

6.67

+0.49

Sebastian Ekstrand-86, IK Finish

23.05

Malmö/S

6.56

+0.4

Kim Freiburghaus-86, Lomma FIK

11.09

Vellinge

6.37

+0.3

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

19.06

Vellinge

6.28

+0.5

Jimmie Johnsson-85, IK Finish

08.08

Simrishamn

6.23

+1.2

Tobias Ohlsson-86, KFUM Kristianstad

18.09

Gävle

6.13

+0.3

Fredrik Larsson-86, IK Finish

11.09

Vellinge

6.07

+0.0

Simon Jönsson-85, IFK Helsingborg

05.09

Lund

5.88

-0.3

Niklas Liberg-86, IFK Lund

05.09

Lund

5.61

+0.8

Tobias Dahlberg-86, IK Finish

18.05

Vellinge

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

6.53

+2.54

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

20.05

Malmö/S

6.53

+2.4

Tobias Ohlsson-86, KFUM Kristianstad

18.09

Gävle

6.10

+2.41

Simon Jönsson-85, IFK Helsingborg

20.05

Malmö

5.93

Marcus Ligwl-86 , Ängelholms IF

25.09

Landskrona

Trestegshopp:

14.33

+0.0

Sebastian Ekstrand-86, IK Finish

14.08

Borlänge

13.25

+0.9

Jens Mattisson-85, Vittsjö GIK

04.07

Göteborg/U

12.92

+1.3

Fredrik Larsson-86, IK Finish

17.09

Gävle

11.69

+0.3

Patrik Mattsson-87, IK Finish

12.09

Vellinge

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Kula 6.0 kg:

11.66 §

 

Johan Carlsson-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

10.72 §

 

Jesper Fritz-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

10.18

 

Anders Dahl-86, IFK Trelleborg

23.05

Malmö/S

9.83 §

 

Robert Nilsson-85, Ängelholms IF

01.08

Ängelholm

9.46 §

 

Andreas Löfqvist-86, Eslövs AI

26.09

Eslöv

8.34 §

 

Joakim Larsson-86, IFK Trelleborg

24.04

Trelleborg

Diskus 1.75 kg:

31.47

 

Anders Dahl-86, IFK Trelleborg

11.07

Helsingborg

29.78 §

 

Johan Carlsson-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

28.86 §

 

Jesper Fritz-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

25.46 §

 

Andreas Löfqvist-86, Eslövs AI

26.09

Eslöv

17.34 §

 

Joakim Larsson-86, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

Slägga 6.0 kg:

39.47

 

Anders Dahl-86, IFK Trelleborg

17.07

Halmstad

38.86 §

 

Johan Carlsson-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

25.77 §

 

Andreas Löfqvist-86, Eslövs AI

26.09

Eslöv

25.30 §

 

Jesper Fritz-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

15.38 §

 

Joakim Larsson-86, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

Spjut 800 gram:

45.84

 

Jens Gudmundsson-86, Staffanstorps AI

10.07

Helsingborg

43.47

 

Jesper Fritz-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

42.55

 

Johan Carlsson-85, Malmö AI

26.09

Malmö/S-K

39.40

 

Andreas Löfqvist-86, Eslövs AI

26.09

Eslöv

33.78

 

Helmut Reinis-86, Heleneholms IF

16.05

Eslöv

33.69

 

Pontus Blomberg-86, Klippans FK

06.06

Klippan

22.94

 

Joakim Larsson-86, IFK Trelleborg

26.09

Trelleborg

Stafett 4 x 100 meter:

42.54

Malmö AI

13.06

Stockholm/S

    (Djordje Djekic-85, Gustav Sewall-85,
Jesper Fritz-85, Johan Carlsson-85)
   

46.38

IK Finish

18.09

Gävle

    (Patrik Mattsson-87, Tobias Dahlberg-86,
Robin Persson-87, Fredrik Larsson-86)