P 18 - 19 år:

100 meter:

10.60

+1.2

Per Strandquist-87, Malmö AI

04.08

Huddinge

10.95

+1.6

Emil Zail-87, KFUM Kristianstad

08.07

Göteborg/U

11.39

+0.9

Daniel Olsson-87, Klippans FK

04.08

Huddinge

11.55

+0.1

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

27.08

Ängelholm

11.63

+1.7

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

30.07

Hässleholm

11.91

+1.7

Kalle Lindén-87, Hässleholms AIS

30.07

Hässleholm

11.92

+0.0

Gustav Blücher-87, Ängelholms IF

27.08

Ängelholm

11.93

-0.98

Domenic Sandner-88, IFK Trelleborg

20.08

Karlskrona

11.96

-0.9

Robert Ingemarsson-88, IFK Helsingborg

27.08

Ängelholm

11.97

-1.0

Markus Nilsson-87, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.62

+4.2

Per Strandquist-87, Malmö AI

04.06

Gavà,ESP

10.88

+2.2

Emil Zail-87, KFUM Kristianstad

04.06

Klippan

11.10

+3.0

Daniel Olsson-87, Klippans FK

25.05

Trelleborg

11.50

+2.5

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

04.06

Klippan

11.73

+3.6

Gustav Blücher-87, Ängelholms IF

04.06

Klippan

200 meter:

21.23

+0.4

Per Strandquist-87, Malmö AI

08.07

Mannheim,GER

22.23

+0.3

Emil Zail-87, KFUM Kristianstad

26.08

Ängelholm

22.84

-0.5

Daniel Olsson-87, Klippans FK

09.07

Göteborg/U

23.50

+0.1

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

21.05

Villstad

23.59

+0.0

Robert Ingemarsson-88, IFK Helsingborg

26.08

Ängelholm

23.86

-0.67

Domenic Sandner-88, IFK Trelleborg

20.08

Karlskrona

24.08

+0.3

Gustav Blücher-87, Ängelholms IF

26.08

Ängelholm

24.28

+0.3

Markus Nilsson-87, IFK Helsingborg

26.08

Ängelholm

24.48

+1.7

Kalle Lindén-87, Hässleholms AIS

23.07

Halmstad

24.76

+1.8

Patrik Mattsson-87, IK Finish

06.06

Malmö/He

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

21.77

+2.4

Emil Zail-87, KFUM Kristianstad

06.08

Huddinge

22.62

+5.2

Daniel Olsson-87, Klippans FK

04.06

Klippan

23.45

+3.79

Dominic Sandner-88, IFK Trelleborg

25.05

Trelleborg

24.51

+5.2

Kalle Lindén-87, Hässleholms AIS

04.06

Klippan

400 meter:

49.32

Adam Sewall-87, Malmö AI

30.09

Kalmar

50.85

Emil Zail-87, KFUM Kristianstad

10.09

Vellinge

51.43

Saibou Kebbeh-88, Malmö AI

30.07

Hässleholm

51.86

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

08.07

Göteborg/U

51.94

Robert Ingemarsson-88, IFK Helsingborg

22.07

Halmstad

53.24

Daniel Olsson-87, Klippans FK

25.05

Trelleborg

53.93

Peter Brandin-87, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

54.01

Johannes Mauritzon-88, IFK Helsingborg

02.07

Helsingborg

54.62

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

25.05

Trelleborg

56.45

Kalle Lindén-87, Hässleholms AIS

10.09

Vellinge

800 meter:

1.54.23

Saibou Kebbeh-88, Malmö AI

18.06

Vellinge

1.57.67

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

17.09

Stockholm/S

1.59.07

Hjalmar Hallberg-88, Vittsjö GIK

01.07

Helsingborg

2.00.67

Robert Ingemarsson-88, IFK Helsingborg

01.07

Helsingborg

2.04.59

Johannes Mauritzon-88, IFK Helsingborg

21.07

Halmstad

2.08.52

Per Wallin-88, Ängelholms IF

27.08

Ängelholm

2.10.7m

Magnus Håkansson-88, IS Göta

07.06

Malmö/He

2.12.47

Kristian Haggärde-88, Klippans FK

27.08

Ängelholm

2.14.41

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

29.04

Trelleborg

2.16.59

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

31.08

Växjö

1500 meter:

4.00.21

Saibou Kebbeh-88, Malmö AI

02.07

Helsingborg

4.05.26

Martin Lindqvist-88, IFK Lund

11.08

Sävedalen

4.55.31

Viktor Malm-88, IFK Trelleborg

25.05

Trelleborg

6.19.33

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

24.09

Eslöv

3000 meter:

 

 

 

5000 meter:

17.47.57

Kristian Haggärde-88, Klippans FK

30.06

Helsingborg

110 meter häck 100.0 cm:

14.96

+0.2

Vuk Djekic-88, Malmö AI

16.09

Stockholm/S

16.25

+1.7

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

04.08

Huddinge

17.15 §

-1.11

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

20.08

Karlskrona

19.63

-0.8

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

24.09

Eslöv

110 meter häck 100.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

300 meter häck 91.4 cm:

40.70

Jesper Madsen-88, IK Finish

05.08

Huddinge

2000 m hinder 91.4 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

1.98

Conrad Öster-88, S. Sandby IF

05.08

Huddinge

1.98

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

05.08

Huddinge

1.86

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

05.08

Huddinge

1.77

Oskar Gydell-88, Hässleholms AIS

17.06

Vellinge

Stavhopp:

4.25

Jovan Drazic-88, Malmö AI

11.06

Trelleborg

3.66

Milos Drazic-88, Malmö AI

18.06

Vellinge

3.10

Sebastian Holmberg-87

03.09

Lund

2.70

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

24.09

Eslöv

Längdhopp:

6.85

+0.1

Vuk Djekic-88, Malmö AI

16.09

Stockholm/S

6.12

+1.1

Sebastian Holmberg-87, IFK Lund

30.07

Hässleholm

6.10

+0.0

Björn Boström-87, IFK Lund

04.08

Vellinge

5.75

-0.15

Mattias Green-88, IFK Trelleborg

20.08

Karlskrona

5.68

+0.0

Oskar Gydell-88, Hässleholms AIS

17.06

Vellinge

5.68

+0.0

- " -

23.07

Halmstad

5.60

+0.0

Axel Håkansson-88, Ystads IF

17.08

Ystad

5.56

+1.26

Kalle Lindén-87, Hässleholms AIS

17.09

Karlskrona

5.51

+1.92

Daniel Olsson-87, Klippans FK

21.05

Eslöv

5.28

-2.96

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

23.09

Eslöv

5.27

+1.6

Patrik Mattsson-87, IK Finish

28.06

Trelleborg

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

Trestegshopp:

14.79

+0.6

Mikael Lilja-87, IK Pallas

15.07

Sollentuna

13.68

+0.0

Mikael Persson-87, IK Pallas

22.07

Halmstad

13.44

+0.5

Jesper Madsen-88, IK Finish

15.09

Stockholm/S

10.52

-0.14

Andreas Blom-88, Eslövs AI

20.08

Stenungsund

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

12.00

Robin Andersson-88, KFUM Kristianstad

14.06

Eksjö

Kula 6.0 kg:

18.18

Axel Härstedt-87, IK Finish

02.09

Eskilstuna

14.06

Jens Wesemann-87, Heleneholms IF

26.07

Helsingborg

13.15

Axel Håkansson-88, Ystads IF

11.06

Trelleborg

11.56

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

09.09

Vellinge

9.95 §

Mikael Persson-87, IK Pallas

20.09

Falun

8.35 §

Andreas Blom-88, Eslövs AI

08.10

Eslöv

6.66

Kalle Lindén-87, Hässleholms AIS

14.05

Hässleholm

Diskus 1.75 kg:

56.68

Axel Härstedt-87, IK Finish

20.05

Halle,GER

41.21

Jens Weseman-87, Heleneholms IF

20.07

Malmö/S-K

35.40 §

Axel Håkansson-88, Ystads IF

31.05

Ystad

31.06

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

30.04

Trelleborg

26.82 §

Alexander Ottosson-87, Klippans FK

20.08

Karlskrona

26.46 §

Mikael Persson-87, IK Pallas

20.09

Falun

21.33 §

Andreas Blom-88, Eslövs AI

08.10

Eslöv

Slägga 6.0 kg:

44.87

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

05.08

Huddinge

25.43 §

Jens Weseman-87, Heleneholms IF

24.09

Trelleborg

19.10 §

Axel Håkansson-88, Ystads IF

17.08

Ystad

17.64 §

Mikael Persson-87, IK Pallas

20.09

Falun

16.37 §

Andreas Blom-88, Eslövs AI

08.10

Eslöv

Spjut 800 gram:

61.12

Alexander Ottosson-87, Klippans FK

01.07

Helsingborg

56.06

Axel Håkansson-88, Ystads IF

11.06

Trelleborg

40.87

Andreas Blom-88, Eslövs AI

10.05

Eslöv

37.17

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

08.10

Eslöv

34.72

Jens Weseman-87, Heleneholms IF

24.09

Trelleborg

34.01

Mikael Persson-87, IK Pallas

20.09

Falun

Stafett 4 x 100 meter:

44.89

Klippans FK

20.08

Karlskrona

(Daniel Rosengren-90, Fredric Linansky-89, Joakim Bosson-90, Daniel Olsson-87)

 

 

Tiokamp:

4.018

Daniel Hägg-87, Eslövs AI

23-24.09

Eslöv

(12.72 (-0.8), 528 (-2.96), 1148, 179, 63.76,
19.63 (-0.8), 2425, 270, 3494, 6.19.33)