P 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

10.59

+1.7

Adam Denguir-94, IFK Lund

09.08

Västerås

10.90

+1.7

Filip Sjövall-95, IFK Lund

09.08

Västerås

11.21

+1.3

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

15.06

Vellinge

11.51

+0.7

Philip Monien-95, IFK Lund

07.07

Helsingborg

11.59

+0.7

Mattias Hjelm-95, IFK Helsingborg

01.06

Motala

11.99

+1.7

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

09.06

Ystad

12.16

-0.7

Victor Persson-95, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

12.31

-1.8

Patrick Malmqvist-95, IFK Helsingborg

04.08

Varberg

12.41

+0.7

Anton Jahnke-95, IF Kronan

07.07

Helsingborg

12.62

+0.3

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

01.06

Kalmar

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.87

+3.7

Filip Sjövall-95, IFK Lund

07.07

Helsingborg

11.14

+4.1

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

15.06

Vellinge

11.32

+2.5

Philip Monien-95, IFK Lund

07.07

Helsingborg

12.19

 

Erik Johansson-94, Hässleholms AIS

28.07

Hässleholm

12.20

+3.7

Patrick Malmqvist-95, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

200 meter:

21.80

+0.5

Adam Denguir-94, IFK Lund

03.08

Mölndal

22.23

+0.6

Filip Sjövall-95, IFK Lund

11.08

Västerås

23.41

-0.1

Mattias Hjelm-95, IFK Helsingborg

01.06

Motala

23.77

-0.3

Adrian Mehic-94, Öresund FK

17.08

Ängelholm

24.56

-0.6

Erik Johansson-94, Hässleholms AIS

27.07

Hässleholm

25.42

-2.0

Patrick Malmqvist-95, IFK Helsingborg

14.07

Halmstad

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

22.85

+4.3

Oskar Staafgård-95, Malmö AI

16.06

Vellinge

25.95

+2.4

Abdullahi Hassan-94, Ängelholms IF

02.06

Klippan

400 meter:

50.80

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

13.07

Halmstad

52.58

 

Adrian Mehic-94, Öresund FK

18.08

Ängelholm

52.86

Filip Sjövall-95, IFK Lund

12.05

Borås

53.18

Carl Månsson-95, Båstads GIF

13.07

Halmstad

53.31

 

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

15.06

Vellinge

54.36

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

07.07

Helsingborg

54.53

 

Johan Kullberg-94, IFK Helsingborg

01.06

Motala

54.87

 

Emil Tostrup-95, Malmö AI

15.06

Vellinge

57.48

Abdirezak Adam-95, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

57.66

 

Patrick Malmqvist-95, IFK Helsingborg

24.08

Helsingborg

800 meter:

1.53.90

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

01.08

København,DEN

2.00.08

Emil Tostrup-95, Malmö AI

01.06

Habo

2.02.73

Abdirezak Adam-95, Malmö AI

23.07

Karlstad

2.02.77

 

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

06.07

Helsingborg

2.03.90

 

Gustav Sandström-94, Malmö AI

16.06

Karlskrona

2.06.2m

Hussein Nur-95, Malmö AI

20.05

Malmö/S

2.08.84

 

David Elvingsson-95, KFUM Kristianstad

06.07

Helsingborg

2.12.25

Abdullahi Waheley-94, Ängelholms IF

06.07

Helsingborg

2.15.80

Johan Knutsson-95, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

2.33.52

Khalid Osman-95, Malmö AI

06.07

Helsingborg

1500 meter:

4.07.42

Mattias Ohlsson-94, Öresund FK

29.06

Göteborg/U

4.15.47

 

Emil Tostrup-95, Malmö AI

27.07

Hässleholm

4.24.00

 

Zack Rönngård-95, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

4.24.15

Hussein Nur-95, Malmö AI

29.06

Göteborg/U

4.51.20

 

Simon Strand-94, Heleneholms IF

27.07

Hässleholm

4.54.64

Marinel Waldmann-95, IFK Helsingborg

01.06

Motala

3000 meter:

  9.15.16

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

28.07

Hässleholm

  9.18.45

Rasmus Svantesson-95, OK Pan-Krístianstad

13.07

Halmstad

10.12.27

 

Simon Strand-94, Heleneholms IF

28.07

Hässleholm

5000 meter:

15.45.78

Daniel Strandberg-95, Malmö AI

09.08

Västerås

17.55.69

 

Simon Strand-94, Heleneholms IF

05.07

Helsingborg

18.41.62

Fredrik Ahlbeck-94, Ystads IF

01.08

Ystad

110 meter häck 100.0 cm:

 

 

 

 

110 meter häck 100.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

300 meter häck 91.4 cm:

46.46

 

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

28.06

Göteborg/U

48.52

Anton Jahnke-95, IF Kronan

05.07

Helsingborg

2000 m hinder 91.4 cm:

 

 

 

 

 

Höjdhopp:

2.08

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

09.08

Västerås

Stavhopp:

5.50

Melker Svärd Jakobsson-94, Malmö AI

08.07

Rieti,ITA

4.23

Johan Knutsson-95, Malmö AI

09.08

Västerås

Längdhopp:

7.25

+1.3

Adam Denguir-94, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

6.73

+1.4

Christopher Swenning-95, Malmö AI

09.08

Västerås

6.53

+1.1

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

09.06

Ystad

6.23

+0.0

Carl Månsson-95, Båstads GIF

17.08

Ängelholm

5.69

+0.0

Patrick Malmquist-95, IFK Helsingborg

13.07

Halmstad

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

6.10

+3.1

Carl Månsson-95, Båstads GIF

07.07

Helsingborg

5.69

+3.8

Victor Persson-95, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

Trestegshopp:

14.23

+0.2

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

03.08

Mölndal

12.84

+1.3

Christopher Swenning-95, Malmö AI

01.06

Habo

11.83

+0.4

Patrick Malmqvist-95, IFK Helsingborg

27.07

Hässleholm

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 6.0 kg:

18.02

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

15.06

Vellinge

15.49

Johan Berggren-94, Eslövs AI

11.08

Västerås

12.10

 

Karl Persson-94, IFK Lund

14.08

Malmö/S-K

11.28 §

Quincy Andersson-95, Malmö AI

18.09

Eslöv

11.24 §

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

07.09

Lund

  9.51 §

 

Adam Denguir-94, IFK Lund

07.09

Lund

  9.44 §

 

Filip Sjövall-95, IFK Lund

07.09

Lund

Diskus 1.75 kg:

54.62

Viktor Gardenkrans-95, Malmö AI

07.07

Helsingborg

33.46 §

Quincy Andersson-95, Malmö AI

18.09

Eslöv

30.89 §

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

07.09

Lund

30.39 §

Johan Berggren-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

24.59 §

 

Adam Denguir-94, IFK Lund

07.09

Lund

24.42 §

 

Filip Sjövall-95, IFK Lund

07.09

Lund

22.55

Karl Persson-94, IFK Lund

06.06

Ängelholm

Slägga 6.0 kg:

38.42 §

Quincy Andersson-95, Malmö AI

24.08

Varberg

30.86 §

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

06.09

Lund

28.89 §

Johan Berggren-94, Eslövs AI

22.09

Eslöv

27.83

Karl Persson-94, IFK Lund

06.06

Ängelholm

16.93 §

 

Filip Sjövall-95, IFK Lund

06.09

Lund

Spjut 800 gram:

68.12

Quincy Andersson-95, Malmö AI

18.08

Leppävaara,FIN

60.39

 

Jacob Larsson-95, Vittsjö GIK

27.07

Hässleholm

59.45

 

Lucas Kvist-94, IFK Helsingborg

11.08

Västerås

48.36

 

Johan Berggren-94, Eslövs AI

07.09

Lund

41.56

 

Fredrik Löfgren-94, IFK Lund

07.09

Lund

35.53

Daniel E Larsson-95, FK Athlet

05.05

Sjöbo

34.93

 

Adam Denguir-94, IFK Lund

07.09

Lund

30.54

 

Filip Sjövall-95, IFK Lund

07.09

Lund

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

         

Stafett 4 x 400 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

6.08.03

Malmö AI

26.05

Huddinge

 

 

Christopher Koos-96, Gustav Sandström-94,
Emil Tostrup-95

 

 

Tiokamp: