P 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

10.43

+1.3

Austin Hamilton-97, Malmö AI

06.06

Skara

10.92

+0.3

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

27.06

Halmstad

11.13

+0.7

Martin Jönsson-96, IFK Lund

19.07

Ystad

11.23

+0.7

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

19.07

Ystad

11.62

+0.8

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

19.07

Ystad

11.70

+0.6

Lukas Lilja-97, Klippans FK

26.09

Klippan

11.75

-0.3

Marco Simic-97, Malmö AI

21.08

Kalmar

11.76

+1.6

Edgaras Ignatavicius-96, IFK Trelleborg

25.04

Trelleborg

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

11.67

+2.5

Edgaras Ignatavicius-96, IFK Trelleborg

06.06

Trelleborg

200 meter:

21.37

-1.4

Austin Hamilton-97, Malmö AI

23.08

Kalmar

22.21

+1.7

Filip la Fleur-97, Ystads IF

07.06

Sollentuna

22.23

+0.9

Martin Jönsson-96, IFK Lund

05.07

Göteborg/U

22.41

+1.8

Marco Simic-97, Malmö AI

05.07

Göteborg/U

22.86

+0.0

Sebastian Kadestål-96, Öresund FK

25.07

Hässleholm

23.04

-1.1

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

22.08

Kalmar

23.61

+1.1

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

05.07

Göteborg/U

23.97

+0.8

Pontus Quick-97, IFK Lund

01.08

Västerås

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

400 meter:

50.12

 

Anton Sigurdsson-96, Malmö AI

21.08

Kalmar

50.68

Filip la Fleur-97, Ystads IF

05.06

Sollentuna

52.73

Eric Mårtensson-97, IFK Trelleborg

21.08

Kalmar

53.45

Andreas Vidovic-97, IFK Lund

14.06

Vellinge

53.86

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

19.07

Ystad

53.98

 

Fabian Thun-97, IFK Lund

04.07

Göteborg/U

54.17

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

19.07

Ystad

55.07

Daniel Lundborg-97, Malmö AI

14.06

Vellinge

57.42

 

Oliver Rwakabuba Weber-96, Ystads IF

04.07

Göteborg/U

800 meter:

1.56.80

Salman Said-97, Malmö AI

20.05

Malmö/He

2.00.92

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

05.07

Göteborg/U

2.05.63

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

13.06

Vellinge

2.05.78

Daniel Lundborg-97, Malmö AI

13.06

Vellinge

2.06.29

Christopher Koos-96, Malmö AI

22.07

Karlskrona

2.08.03

Fabian Thun-97, IFK Lund

13.06

Vellinge

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

1500 meter:

3.56.97

Salman Said-97, Malmö AI

14.08

Göteborg/S

4.07.87

Oskar Rosenlund-97, Björnstorps IF

11.07

Helsingborg

4.17.14

Christopher Koos-96, Malmö AI

04.07

Göteborg/U

3000 meter:

8.39.68

Salman Said-97, Malmö AI

05.09

Göteborg/S

5000 meter:

16.04.77

Adelegn Zewdu-97, Malmö AI

23.08

Kalmar

110 meter häck 100.0 cm:

14.29

+1.7

Charles Mitala-96, Malmö AI

13.06

Hvidovre,DEN

16.05

-1.7

Felix Antonsson-97, Malmö AI

14.06

Vellinge

110 meter häck 100.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

17.68 §

+4.3

Sebastian Huynh-97, Hässleholms AIS

30.05

Hässleholm

400 meter häck 91.4 cm:

 

 

 

 

 

2000 m hinder 91.4 cm:

6.21.36

Adelegn Zewdu-97, Malmö AI

21.08

Kalmar

6.55.21

 

Kevin Gullstrand-97, Öresund FK

24.07

Hässleholm

Höjdhopp:

1.97

Hannes Gädenfors-97, Malmö AI

30.07

Mölndal

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

7.68

+0.7

Thobias Nilsson Montler-96, Malmö AI

17.07

Eskilstuna

6.59

+0.1

Martin Jönsson-96, IFK Lund

08.07

Kristianstad

6.54

+1.2

Linus Levau-97, IFK Helsingborg

12.07

Helsingborg

6.37

+1.4

Pontus Quick-97, IFK Lund

09.08

Varberg

6.19

+0.0

Tim Olsson-97, Ystads IF

19.07

Ystad

5.98

-1.0

Lukas Lilja-97, Klippans FK

30.08

Lund

5.77

+1.1

Edgaras Ignatavicius-96, IFK Trelleborg

06.06

Trelleborg

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

6.37

+6.5

Pontus Quick-97, IFK Lund

02.08

Västerås

Trestegshopp:

14.81

+1.8

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

30.08

Leppävaara,FIN

13.19

+0.9

Linus Levau-97, IFK Helsingborg

25.07

Hässleholm

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

14.91

+3.2

Marcus Nyberg-97, Malmö AI

30.08

Leppävaara,FIN

Kula 6.0 kg:

14.04

Filip la Fleur-97, Ystads IF

26.08

Växjö/V-K

11.99

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

05.08

Malmö/S-K

11.56

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

13.06

Vellinge

10.83 §

Emil Jönsson-96, IFK Lund

16.08

Linköping

10.37 §

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

10.10

Malmö/S-K

Diskus 1.75 kg:

55.18

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

05.07

Göteborg/U

38.97

Emil Berggren-96, Eslövs AI

23.05

Eslöv

30.51

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

27.04

Eslöv

28.94

 

Emil Jönsson-96, IFK Lund

24.06

Malmö/S-K

26.46 §

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

10.10

Malmö/S-K

Slägga 6.0 kg:

56.54

Jakob Gardenkrans-97, Malmö AI

21.08

Kalmar

19.44 §

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

10.10

Malmö/S-K

17.24 §

 

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

10.10

Malmö/S-K

Spjut 800 gram:

49.84

Simon Henriksson-97, Eslövs AI

09.08

Varberg

47.88

Emil Jönsson-96, IFK Lund

25.07

Hässleholm

42.85

Simon Botvidsson-96, FK Athlet

16.05

Sjöbo

22.99

 

Hans Carlberg-96, Öresund FK

10.10

Malmö/S-K

Stafett 4 x 100 meter:

42.51

Malmö AI

17.05

Sollentuna

 

 

James Gaudiello-98, Austin Hamilton-97,
Thobias Nilsson Montler-96, Anton
Sigurdsson-96

 

 

Stafett 1000 meter:

2.01.40

Malmö AI

16.05

Sollentuna

 

 

Marcus Nyberg-97, Viktor Bondesson-98,
James Gaudiello-98, Anton Sigurdsson-96

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: