P 18 - 19 år:

Dela

100 meter:

10.70

+0.5

Kasper Kadestål-99, Malmö AI

06.06

Skara

10.96

+0.6

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

08.07

Helsingborg

11.07

+1.2

Raymond Mpanga-99, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

11.31

+1.9

Simon Wennolf-00, IFK Lund

26.08

Lund

11.47

+1.2

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

30.06

Göteborg/U

11.57

+0.4

Marcus Andersson-00, Öresund FK

30.06

Göteborg/U

11.71

-3.1

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

03.08

Huddinge

12.25

+0.9

Jacob Lenz-99, IFK Lund

30.06

Göteborg/U

12.64

+1.2

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

30.06

Göteborg/U

12.94

+0.6

Alexander Svensson-00, Malmö AI

22.05

Malmö/He

100 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

10.84

+2.3

Raymond Mpanga-99, Malmö AI

16.06

Halmstad

10.91

+2.4

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

30.06

Göteborg/U

11.41

+4.5

Marcus Andersson-00, Öresund FK

08.07

elsingborg

12.60

+2.5

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

03.06

Klippan

200 meter:

21.12

+2.0

Kasper Kadestål-99, Malmö AI

12.08

Hvidovre,DEN

22.07

+1.1

Omar Chaaban-00, IFK Helsingborg

17.06

Halmstad

22.48

+1.1

Raymond Mpanga-99, Malmö AI

17.06

Halmstad

23.16

+0.0

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

09.06

Trelleborg

23.58

+0.7

Simon Wennolf-00, IFK Lund

17.06

Halmstad

23.69

+1.2

Marcus Andersson-00, Öresund FK

01.07

Göteborg/U

26.13

+0.5

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

03.06

Klippan

200 meter - medvind eller okända vindförhållanden:

25.93

+4.4

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

01.07

Göteborg/U

400 meter:

48.37

 

Kasper Kadestål-99, Malmö AI

12.05

Clermont,USA

52.63

 

Daniel Sjölin-00, Höörs IS

29.07

Hässleholm

56.71

Henrik Möbius-00, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

57.83

 

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

22.05

Malmö/He

60.23

 

Olof Qvant-00, Malmö AI

30.06

Göteborg/U

800 meter:

1.52.31

 

Abubakar Abdullahi-99, Malmö AI

25.07

Karlstad

2.07.55

 

Noah Lacayo-99, Björnstorps IF

29.07

Hässleholm

2.10.38

Henrik Möbius-00, Malmö AI

22.05

Malmö/He

2.15.59

 

Frederik Norstedt-99, IFK Helsingborg

10.06

København,DEN

2.23.72

 

Olof Qvant-00, Malmö AI

22.05

Malmö/He

800 meter, manuell tid:

 

 

 

 

1500 meter:

3.53.52

 

Abubakar Abdullahi-99, Malmö AI

04.08

Huddinge

5.36.0m

Rasmus Glimberg-00, Eslövs IF

18.08

Karlshamn

3000 meter:

9.44.8m

Anton Lindberg-00, IS Göta

20.09

Helsingborg

5000 meter:

 

 

 

 

 

110 meter häck 100.0 cm:

14.17

+0.9

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

23.06

Mannheim,GER

15.56

-1.4

Jacob Lenz-99, IFK Lund

05.08

Huddinge

110 meter häck 100.0 cm - medvind eller okända vindförhållanden:

14.11

+3.0

Joel Bengtsson-99, IFK Helsingborg

01.07

Göteborg/U

15.36

+3.5

Jacob Lenz-99, IFK Lund

07.07

Helsingborg

400 meter häck 91.4 cm:

63.12

Jacob Lenz-99, IFK Lund

29.06

Göteborg/U

2000 m hinder 91.4 cm:

 

 

 

 

Höjdhopp:

2.01

Samuel Fransson-00, Malmö AI

25.08

Eskilstuna

1.72

 

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

25.08

Lund

Stavhopp:

 

 

 

 

Längdhopp:

6.30

+2.0

Samuel Fransson-00, Malmö AI

18.08

Karlshamn

5.63

+0.0

Hampus Lilja-00, Klippans FK

29.07

Hässleholm

5.32

+1.4

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

26.08

Lund

Längdhopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

5.87

+2.2

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

26.08

Lund

Trestegshopp:

 

 

 

 

 

Trestegshopp ­ medvind eller okända vindförhållanden:

 

 

 

 

 

Kula 6.0 kg:

 

 

 

 

Diskus 1.75 kg:

21.77 §

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

26.08

Lund

Slägga 6.0 kg:

 

 

 

 

Spjut 800 gram:

44.83

 

Hampus Nordstedt Kjell-00, Klippans FK

02.09

Kristianstad

35.04

Simon Martinsson-99, Lomma FIK

25.08

Lund

Stafett 4 x 100 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 1000 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stafett 3 x 800 meter:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiokamp: